Keď už Monika došliapala,

Autor: Dušan Koniar | 5.8.2013 o 1:46 | (upravené 5.8.2013 o 1:55) Karma článku: 12,49 | Prečítané:  1702x

napríklad 25 kilometrov na Stupava TROPHY MTB maratón, možno sa jej v bratislavskom samosprávnom kraji zapáči šliapať navždy a príde niečo pekné povedať aj o Dni zelá. Že, kto sa napríklad kyslo tvári a nevyzná sa v jarmočníckom kšefte.

 

 

Len by mala Monika naozaj robiť všetko poriadne a necucať nápady z galusky. Vytýka županovi Paľovi, že cesty nestavia, iba ich pláta a opravuje výtlky. Istotne vie, že bratislavská župa má vo svojom vlastníctve 511 kilometrov ciest II. a III. triedy, nové stavať nie je odkiaľ kam a tie stávajúce sú poväčšinou v biednom stave. V takom istom, v akom sú aj cesty II. a III. triedy vo vlastníctve hlavného mesta, ktoré pre zmenu nestavia, ale opravuje a pláta primátor Milan. Stačí si, Monika, vyšliapnuť napríklad na takú Slovnaftskú. Aj keď sa jeden pruh pláta, stále je kde šliapať. Ale Milan je niečo celkom iné ako Paľo. Milan cíti podporu z určitého smeru a tak podporu opätuje a má už tiež dobre našliapnuté.

Tiež by mohla Monika aspoň niečo tušiť o tom, že Paľo toho moc na školách nenazlepšuje, minimálne dovtedy nie, kým sa minister Duško nerozhodne, čo vlastne chce. Či viac hodín telocviku a menej angličtiny, či detí pätnásť alebo tridsaťdva v jednej triede. Či učiteľov o niečo viac alebo radšej menej, či centrá voľného času alebo ešte počkať na pokyn z centra. Ale Duško je tiež v pohode, je z toho istého košiara a čo sa klimatizovaných limuzín týka, tu mu naozaj niet čo vytknúť. Veď žiadnu nevlastnil, len si sem tam nejakú požičal.

S tými povodňami je to podobné ako s cestami. Samosprávnym krajom pretiekla sto ročná voda a (ne)spôsobila v ňom toľko neplechy, ako aj v hlavnom meste. Lenže vieš Monika, pri tečúcej vode ťažko súdiť. Najprv Dunajom a Moravou pritiekla z kraja do mesta a potom mestom pretiekla do kraja. Hádať sa, či Paľo do nej viac nasíkal, či z nej Milan viac uchlipol, no neviem, či sa to dá. Ale to je asi rétorika politika. Ísť na športové podujatie a nepísať o ňom, ale sa zamerať na kydanie hnoja. Ozaj Monika, nebojíš sa, že dostaneš prezývku ako Miky? Tiež toho nabicykloval a ľudia sa mu za to smiali. Fakt ťa rád uvidím na tom Dni zelá, stretneš tam aj dáke kofy, tak si môžeš podiškurovať. Že v Bruseli to nie je nič moc, že sú aj bohatšie záhumienky.

Siedmy najbohatší región Európy, hovoríš, chcela by si spravovať. A to tak, aby to každý jeho obyvateľ aj cítil a bol naň pyšný. Zbláznila si sa Monika? Načisto? A čo na to premiér Robo, to mu už nemáme závidieť drahé hodinky, to by si mu spravila? Že kdejaký ksindel bratislavský bude mávať zápästím a na ňom dvojročný plat Michalovčana? Veď ti to Robo celý čas vtĺka do hlavy. Bratislava je arogantná a skazená a zlá, presne ako Bratislavčania. Diriguje celému Slovensku a on sa teší na každý víkend, čo z nej konečne vypadne medzi normálnych ľudí.

Tomu hovorím poriadna stratégia, tomu hovorím schopný líder. On naozaj vie, že to nie je žart ale realita. Že stále ešte existuje obrovský potenciál a kopa nevyužitých príležitostí. Nie iba v Bratislave a v bratislavskom kraji, celé Slovensko je plné príležitosti. A aby tie príležitosti lídrovi niekto neuchmatol, drísta uspávanky celému Slovensku a celé Slovensko je prispané. Veď ono sa tak dobre drieme, keď všetky starosti niekto nasľubuje zobrať na svoje plecia a ty občan, ty len užívaj. A že sa Paľo chmúry? No a čo, Monika to vynahradí úsmevom. Má sa čomu usmievať, veď veľmi dobre vie, že býva v siedmom najbohatšom regióne EÚ.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

NDS priklepla Doprastavu zákazku bez súťaže, postaví privádzač do Žiliny

Združenie k výstavbe úseku diaľnice D1 Hričovské Podhradie - Lietavská Lúčka za 427,2 milióna eur si pribalí aj zákazku za 23,5 milióna.

EKONOMIKA

Firmy nutne potrebujú ľudí, z Ukrajiny im ich vláda dovoliť nechce

Richter hovoril o možnosti vpustiť na náš pracovný trh ľudí z tretích krajín.

EKONOMIKA

Právnici, ktorí radili pri predaji Eurovey a príchode Číňanov

Právnické firmy ukázali top obchody, pri ktorých radili.


Už ste čítali?