Povalenie vlády a povaľovanie moci

Autor: Dušan Koniar | 31.12.2014 o 14:38 | Karma článku: 6,39 | Prečítané:  1029x

Nielen kvôli Eurovalu v roku 2011, aj kvôli dodatkom k Vatikánskej zmluve v roku 2006, povalil ktosi vlastnú vládu a moc sa ocitla tam, odkiaľ si je berú tí bez škrupúľ- na chodníku.

 

 

Pamätáte sa na tú detskú hru s peňaženkou? Pohodila sa niekde na chodník, pootvorená aj s nejakým vykotúľaným dvadsaťhaliernikom kvôli dôveryhodnosti a čakali vedľa seba na okoloidúceho. Peňaženka bola uviazaná tenkým, „neviditeľným“ vlascom, končiacim vo vašich rukách niekde v kríčku. Tam ste sa chichotali s kamarátmi a čakali ste na ďalšieho truľa, ktorý sa zastaví, poobzerá a napokon sa zohne po nečakaný nález. Vtedy prichádza vaša hviezdna hodina a vy víťazoslávne potiahnete vlascom a z nálezcu si urobíte dobrý deň. Alebo on z vás, ak ten trik pozná. Vlasec pristúpi a len zo škodoradosti si vašu starú peňaženku privlastní. Ako decko, zažil som obidve situácie. Nechal som sa po dvakrát ogabať. Aj mi odskočila peňaženka spod ruky a utŕžil som výsmech, aj som o ňu, opäť ponížený úškrnom skúsenejšieho, prišiel a s ňou tiež o tú masku dôveryhodnosti za dvadsať halierov. Odvtedy som to neskúšal.

Hádam už dospelé KDH, dobrých pätnásť mesiacov pred parlamentnými voľbami, rozhodilo po rôznych chodníčkoch chudobné peňaženky a pevne zviera v rukách „neviditeľné“ vlasce. Nechichoce sa v kríčkoch, lebo ono tam v skutočnosti nie je. Má mnoho dôležitej práce v parlamente a verejnosti odkázalo, že v uliciach ho preto neuvidí. To na dôvažok k vytesneniu sa voči takmer všetkým do úvahy prichádzajúcim opozičným stranám a politikom. Okrem Mostu, ktorý ale pridal za seba OĽANO a SMK a tak sa kruh možných koaličných spojenectiev uzavrel.

Vládny Smer je vytesnený ako prvý, je tu však háčik. Veľmi viditeľný na tom vlasci, lebo patrí práve Smeru a ten vie dobre nahadzovať. Aj cez cudzí vlasec a zabezpečiť si najpodstatnejšiu časť z úlovku. Hlavne ak je zaňho ochotný prikrmovať, popúšťať a priťahovať niekto, komu stačia šupinky pre šťastie. Rezolútny a nekompromisný postoj KDH v ním preferovaných témach bude mať jediný výsledok. Demonštratívne šklbne vlascom, hoci vopred oznámi Smeru kadiaľ je vedený, aby v dostatočnom predstihu mohol byť pristúpený. Ide predsa o jeho háčik. KDH sa uspokojí, tak ako vždy, s pálčivými ranami na dlaniach. Všetkým ostatným ich otrčí ako stigmy svojej obety, ako dôkaz o tom, že dohoda s ním je vždy možná, len ak mu dovolia neustúpiť ani o piaď. A kto mu dopraje najviac z jeho vytúžených šupiniek, tomu ono dovolí deliť úlovok. Nech sa potom ostatní nedivia, že doplácajú na svoje liberálne postoje, názory na rodinu a manželstvo, odchody z jeho radov, keď stačilo nenútiť ho ustúpiť ani o tú piaď a mohli sa realizovať so svojimi platformami na osvedčenom dvorčeku. Niekde v kúte, za kríčkami. Držať vlasec a chichotať sa, čakajúc na ďalšieho truľa.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Prieskum: SaS predbehla v preferenciách SNS, do parlamentu by sa dostalo aj KDH

Ak by sa parlamentné voľby konali počas predchádzajúceho víkendu, súčasná koalícia by v parlamente získala 69 mandátov.

BLOG TRANSPARENCY INTERNATIONAL

Ťapáková zarába viac ako minister, no nemáte právo to vedieť

Právo na súkromie je dôležitejšie.

PLUS

Prečo treba chrípku vypotiť?

Mnoho ľudí netuší, čo znamená zvýšená teplota a prečo je pre telo vlastne užitočná.


Už ste čítali?