Dobrých ľudí sa všade veľa zmestí

Autor: Dušan Koniar | 7.9.2015 o 12:23 | Karma článku: 3,28 | Prečítané:  504x

Ale všetko má svoje rozmery a kapacitu. Všetko má svoju logiku, ktorá vychádza z možností danej komunity. Inú ponuku tá komunita poskytnúť nemôže, pokiaľ len nie je samodeštruktívna.

 

 

To čo vyhovuje jej, dokáže ponúknuť aj svojmu hosťovi a ako hosťa si ho uctí. A ak sa ocitne v núdzi, dokáže mu, opäť v rámci svojich možností, pomôcť. Ale pokiaľ je tá komunita zdravá, dokáže si stále uvedomovať, že povinnosti hostiteľa sú vždy vyvážené povinnosťami hosťa. Hosť nie je na obtiaž, pretože svoje povinnosti prijíma a prijíma tiež zvyklosti hostiteľa. Taký hosť sa zvykne rád vrátiť, taký hosť je vždy vítaný. Také hosťovanie dokáže prerásť do trvalých priateľstiev, z takých návštev vznikajú vzťahy, manželstvá, rodiny a nové, zdravé komunity. Prenesú sa inde, alebo z hosťa sa stane domáci. Prirodzene a plynule.

Stačí k tomu naozaj málo. Stačí aby hostiteľ pripravil pre hosťa také isté pohodlie ako pre seba a zároveň stačí, aby hosť s vďakou prijal to isté nepohodlie, aké znáša hostiteľ, či už trvalo alebo len počas hosťovej prítomnosti, u seba doma.

Krahule 20.6.2014 (Dušan Koniar)

Pretože takýto je pravdivý obraz Slovenska. Nie megaštadióny pre potechu preferencií politikov a prospech účtov vyvolených v daňových rajoch. Takéto je Slovensko, ako Krahule. A milí Krahulčania, neberte to ako posmech. Je úplne jedno, či ste pre svojich aj pre hostí pripravili rovnaké podmienky v šatniach, na tribúnach či v sprchách. Či nebodaj, dokázali ste vtesnať všetko do jedného. Dokázali ste ponúknuť z toho čo máte rovnakým dielom svojim hosťom a verím, že sa k vám radi vracajú.

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Prieskum: SaS predbehla v preferenciách SNS, do parlamentu by sa dostalo aj KDH

Ak by sa parlamentné voľby konali počas predchádzajúceho víkendu, súčasná koalícia by v parlamente získala 69 mandátov.

BLOG TRANSPARENCY INTERNATIONAL

Ťapáková zarába viac ako minister, no nemáte právo to vedieť

Právo na súkromie je dôležitejšie.

PLUS

Prečo treba chrípku vypotiť?

Mnoho ľudí netuší, čo znamená zvýšená teplota a prečo je pre telo vlastne užitočná.


Už ste čítali?