Dôveruj ale preveruj

Autor: Dušan Koniar | 1.8.2012 o 10:05 | (upravené 1.8.2012 o 10:10) Karma článku: 9,71 | Prečítané:  467x

Domyslieť všetky dôsledky svojich rozhodnutí je niekedy ťažké, inokedy zbytočné. Mať istotu v tom, že všetci ľudia sú čestní môže mať napríklad niekto, kto istotu ponúka všetkým a nie je to poisťovňa.

 

Podpredseda parlamentného výboru pre nezlučiteľnosť funkcií Otto Brixi (Smer- SD) nepredpokladá, že by mal niekto toľko drzosti a na výbor zaslal podklady s nepravdivými údajmi. Na to mu stačí jeho vedomie a svedomie a stranícka väčšina vo výbore. Overovanie, či je so získaním bytu predsedu Najvyššieho súdu SR Harabína všetko s kostolným poriadkom bolo znemožnené, či si už pán Harabín praje alebo nepraje, aby sa podozrenia s manipuláciou ohľadne dátumu na zmluve vyvrátili.

S kostolným poriadkom to nebolo ani na kalvárii v Banskej Štiavnici. Počas rozsiahlej rekonštrukcie, okamžite po montáži elektroinštalácie do kaplniek začali miznúť medené káble. Potencionálny vinník bol po ruke, neďaleká rómska osada dávala na výber z viacerých obyvateľov. Predseda kalvárskeho fondu pán Macharik má nielen svedomie, ale aj rozum a tak sa rozhodol nainštalovať priemyselnú kameru, majetok veriacich mu predsa len leží viac na srdci ako funkcia predsedu. O pol druhej v noci ho systém cez mobil zalarmoval a spolu s jedným z dobrovoľníkov, českým Rómom Pavlem Herákom zlodeja chytili a odovzdali policajnej hliadke. Nebol to Róm, ale to nie je podstatné. Krádežou káblov zlodej spôsobil relatívne malú škodu a ešte menej za meď zinkasoval vo výkupe. Poškodením elektroinštalácie ale spôsobil škodu okolo 3000 euro a opakovane vyrábal vrásky na tvári farníkom, reštaurátorom, spoločnosti.

Je mi srdečne jedno kde a ako býva pán Harabín, rozdiel v cene za ktorú kúpil byt a jeho trhovou cenou je asi tak podstatný ako tých pár eur, čo zlodej utŕžil. Škoda ktorú ale takéto jednania verejných a ústavných činiteľov na spoločnosti páchajú, opäť podľa svojho vedomia a svedomia je rozhodne vyššia ako tých 3000 euro.

Nie som si istý, či zadržanie zlodeja bolo tiež s kostolným poriadkom. Ak priestor nebol označený ako sledovaný, možno to nie je kóšer s predpismi. A aj údaj, že predseda a dobrovoľník zlodeja zviazali lanom môže byť považovaný za obmedzovanie osobnej slobody, máme predsa prezumpciu neviny, tak aký zlodej?

Myslím, že šikovný právnik by s tým vedel niečo porobiť, možno aj JUDr. Brixi.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KULTÚRA

Únos. Film, ktorý vznikol napriek výstrahám právnikov

Pri nakrúcaní prvého slovenského trileru bola aj mama Roberta Remiáša.

ŠPORT

Spieva si Marleyho, dá si pivo. Ako Sagan trénoval v horách

Sagan sa pripravoval inak ako súperi.

TECH

Akadémia vied má päť slabých ústavov, dva špičkové

Päť ústavov nestojí na pevných základoch.


Už ste čítali?