Hľadá nešťastných, smutných a urazených. Vie čo ich takými robí ?

Autor: Dušan Koniar | 1.12.2012 o 20:20 | (upravené 1.12.2012 o 20:37) Karma článku: 14,79 | Prečítané:  802x

Ak by to vedel poslanec Mikloško, nežiadal by ďalšiu miestnosť pre seba, ale niečo konkrétnejšie pre tých nešťasných, smutných a urazených. A ak si myslí, že Boh potrebuje ďalšiu cimru nato, aby bolo vidno kedy mu on konkrétne venuje čas, mal by pamätať aj na to, že tých prázdnych cimier je v NR SR neúrekom a že mu ich (Mikloškovi) platíme my.

 

 

Nešťastní, smutní a urazení navštevujú rôzne miestnosti, najčastejšie čakárne. Takýto ľudia čakajú, že im niekto pomôže. Lekár pri vyšetrení, vtedy ak sa necítia oni alebo ich blízky dobre a majú z toho strach. Policajt pri spisovaní zápisnice, ak sa oni alebo ich blízky stali obeťou nehody či zločinu a majú z toho úzkosť. Advokát, ak už to zašlo tak ďaleko, že potrebujú jeho radu, dlho takúto návštevu odkladali a teraz sú celí nesvojí z toho, či ho budú vedieť zaplatiť. Nešťastní, smutní a urazení dlho čakajú aj na to, kedy už budú konečne čakať na chodbe pred pojednávacou miestnosťou, aby sa tá ich vec už konečne pred súdom skončila alebo aspoň začala. Ľudia sú naučení čakať, čo iné im ostáva. Čakajú na úrade práce, čakajú kedy sa uvoľní miesto v škôlke či starobinci, čakajú aj na voľné miesto na cintoríne. Chodci čakajú na prechodoch, kedy ich tí grobiani vodiči pustia prejsť, tí zase trčia v kolónach, neraz kvôli baranom chodcom, čo prebiehajú krížom krážom cez cesty. Veľa ľudí tŕpne čaká na ďalšiu výplatu, lebo tá predošlá sa už kdesi stratila, poniektorí na tú výplatu čakajú tri- štyri mesiace a ostávajú im oči pre plač; nešťastným, smutným a urazeným. Lebo toho všetkého sa do človeka vrchovato zmestí, ak mu niekto niečo také vykoná. Zdá sa to komické, ale ľudia čakajú aj pred záchodmi, aj to sa stáva. Komické to prestáva byť, pán Mikloško, ak na Slovensku sú ešte školy, kde deti prešľapujú pred latrínami.

Vy a ďalší nemenovaní poslanci, žiadate miestnosť v parlamente, kde by visel kríž a kde by ste sa vy a vaši kolegovia mohli raz do týždňa stretnúť pri modlitbe. Okrem vás by tam mohli chodiť nešťastní, smutní a urazení. Zrejme žiaden iný dôvod pre návštevu modlitebne nevidíte, len hľadanie útechy. Nič viac ponúknuť neviete, doba je predsa mimoriadne zlá. Zrejme netušíte, koľko ľudí denne kristuje a bohuje, možno aj kvôli tomu, že už dvadsať rokov, väčšina z vás poslancov, blúdite po poloprázdnych budovách a neviete si nájsť svoje miesto. Poradím vám. Prví kresťania sa schádzali v katakombách pod Rímom. Ak nabudúce pôjdete do svojej prázdnej kancelárie na západnej terase hradu tou prepotrebnou podzemnou chodbou, pozbierajte iných zblúdilcov a choďte si do tých prázdnych cimier rozjímať nad čím chcete. Máte ich zadarmo a máte ich od nás. Že si platíte inú v Topoľčanoch, to je vaša vec. Tieto kancelárie na hrade sú poväčšinou prázdne, tak tam aspoň raz za čas vyvetrajte, nech nám to tam nesplesnivie. Alebo si aj na to niekoho platím?

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Obchvat Ružomberka: už mal byť hotový, nakoniec bude meškať roky

Úsek D1 medzi Hubovou a Ivachnovou, ktorého súčasťou je aj obchvat mesta s 27-tisíc obyvateľmi, plánujú dokončiť až v roku 2021.

DOMOV

Odchod z koalície? Názory sú pol na pol, hovorí poslanec SNS

Fico ustúpil Dankovi a vláda v stredu nerokovala.

ŠPORT

Neapol hrá ako Real. Hamšíkovi sa vernosť môže oplatiť

Ľudia sa rozprávajú len o zápase, tvrdí Hamšík.


Už ste čítali?