Aj Kažimír sa dá prehliadnúť- keď začne rečniť Blaha

Autor: Dušan Koniar | 6.12.2012 o 2:05 | (upravené 6.12.2012 o 2:18) Karma článku: 16,81 | Prečítané:  1352x

Minister Kažimír je ale na poste, z ktorého sa každoročne skladajú účty. Výsledky jeho práce sú merateľné- o rok bude skladať účet aj z položky o 380tich miliónoch, ktoré by do štátneho rozpočtu mali pribudnúť potom, ako sa rovná daň stala na Slovensku minulosťou. Potom, ako z úst poslanca Blahu, bez akejkoľvek možnosti k jeho tvrdeniam priložiť etalón, vyšlo takéto zhrnutie deväťročného fungovania modelu rovnej dane u nás:

 

„Toto bol kšeft ktorý vymyslel, teraz neviem či pán Sulík, pán Mikloš alebo iný babrák. Toto bol kšeft, ktorý tu pomohol jedine bohatým.“

Pod pojmom kšeft si predstavujem akúkoľvek transakciu, kde je minimálne jedna strana spokojná. Slušnejší výraz by bol obchod, navodzoval by dojem, že s konečným výsledkom sú spokojné obidve strany, že? Poslanec za Smer, Ľuboš Blaha preferuje termín kšeft. Mal by som si to teda vysvetliť tak, že zvýšenie daní nie je kšeftom pre jedného, ale čestným obchodom, ktorý povedie k spokojnosti na obidvoch stranách. Že najväčšie bremeno daňového zaťaženia sa dotkne tých, ktorí z neho deväť rokov ťažili- bohatých. Nebude to tak. Už len preto nie, že ani toto tvrdenie sa nedá nijako odmerať. Poslanec Blaha vyštudoval politológiu a filozofiu, dva odbory ktorým sa venuje aj publikačne aj pracovne na Ústave politických vied SAV. A svoju civilnú kvalifikáciu prenáša na pôdu, na ktorú nepatrí. A zneužíva ju a znehodnocuje výrazmi, ktoré do nej nepatria, aspoň nie do tej politológie, ktorá sa chce považovať za vedu. Jeho, musím uznať, výstižný blog Mám závrat...(zopár poznámok o prerodoch našich pravičiarov) si úplne zbytočne pomáha výrazmi ako mrcina, smetisko dejín, fašo- liberáli z SAS a podobne. Že to, čo považujeme na Slovensku za pravicu je v kríze, vieme aj bez týchto pomôcok hodných záverečnej reči žalobcu v procese s Miladou Horákovou. V blogu okrem iného tvrdí (o KDH a pravici všeobecne), že v dôchodkovej oblasti zúrivo chráni čílsky model Augusta Pinocheta, fašistického diktátora, za éry ktorého bola na desiatkach tisícok mŕtvych tiel zavedená dôchodková reforma podobná tej našej z roku 2004.

Tak tomuto hovorím ľavicová demagógia ako bič. Nejde o to, že oficiálne bolo počas prevratu mŕtvych okolo tritisíc ľudí, lebo aj to je hrozne veľa. Ale pomáhať si pridávaním núl? Pán poslanec, takto nejako naplníte aj štátny rozpočet? Na telách mŕtvych; zúrivo; fašistický diktátor, všetko termíny, ktoré majú umocniť ten hnus a hrôzu, ktorú sme si z Chile preniesli na Slovensko. Ale v jednom máte pravdu, pán Blaha, v niečom sme sa v určitom období podobali na krajinu, ktorá súrne potrebovala reformy po zbabranej ľavičiarskej epoche. Možno si to prirovnanie budete pamätať, boli ste už v r.1998 dospelý. Ak nie, ako politológ by ste ho aj tak mali poznať. Ten rok boli voľby aj v Nemecku, nie iba na Slovensku. V obidvoch krajinách končilo jedno obdobie, ktoré na tie krajiny malo zásadný vplyv. To bolo aj dôvodom toho, že vaši starší kolegovia sa zhodovali na tom, že ak Mikuláš Dzurinda preberá Slovensko po Vladimírovi Mečiarovi, je to niečo úplne iné, ako keď Gerhard Schroder preberá Nemecko po Helmuthovi Kohlovi. To nepotrebuje komentár, toto pochopí každý aj bez prifarbovania. Ak ste politológ, mali by ste čitateľom svojho blogu tiež ozrejmiť, prečo bolo Chile donútené siahnuť po reformách a ako tam prebehli. Ono je to veľmi dôležité, viete?

Salvator Allende prevzal v januári 1971 krajinu s bežnou latinskoamerickou infláciou kolísajúcou medzi 20 až 30%. Nepredstaviteľné, ale nie neriešiteľné. Dohnal to k svetovému rekordu 190% r.1973. Začalo to znárodňovaním, ktoré sa mu vymklo z rúk. Ľudová moc a robotnícke výbory vyvlastnili a obsadili veľkostatky a továrne. Ultraľavica sa začala vyzbrojovať, krajina išla do hája. To nebolo to kooperetívne vlastníctvo, ktoré tak obdivujete, to bola krádež a dopustila sa jej zmanipulovaná lúza. To nebol chavévizmus, ďalší váš obľúbený termín, v ktorý vkladáte toľké nádeje. Nechápem ako môže na inteligentného človeka pozitívne pôsobiť „izmus“ začínajúci priezviskom. Nič iné, ako štátny prevrat, pokojne ho nazvime fašistickým, nemohlo nasledovať. Reformy v Chile dostali dlhých šestnásť rokov na to, aby potvrdili svoje opodstatnenie a výsledky. Pýtajte si grafy od Kažimíra, snáď nájde tie správne.

Mikuláš Dzurinda, nech už mám voči nemu rôzne výhrady, viedol Slovensko polovicu z tých šestnástich rokov. Nebyť tých polien zľava aj sprava, veď boli, pamätáme si, nebyť tých rôznych obmedzení, škrtení, nenaplnení reforiem, asi by sme boli trošku ďalej. Pre vášho šéfa je reforma červeným súknom, pre vás je politológia politickou zbraňou. Fico nevie nadviazať, Fico potrebuje vlastné výsledky. Vy sa neviete venovať svojej kvalifikácii. Pomýlili ste si vedný odbor s funkciou v uličnom výbore. Poistili ste si svoje pyromanstvo členstvom v profesionálnom hasičskom zbore.

Nie som odporcom rôznych „lógií“, z ktorých mnohé sa väčšine zdajú zbytočnými a priam pavedami. Píšte, študujte, publikujte. Popritom bádajte a dedukujte. Zhrňte to do téz, charakteristík, oživte to humorom, ak sa dá, porovnávajte. Vtedy budete zrozumiteľní vy aj vaši kolegovia. Musíte si ale byť vedomí toho, že vaša práca je vysoko odborná, čo ju vymedzuje pre ten úzky okruh odbornej verejnosti. Ak túžite osloviť aj laickú verejnosť a budete si pomáhať termínmi mrcina, čo myslíte, čo po vás ostane? Po Kolesíkovi tu máme „áále...prosííím váás“, chcete ho tromfnúť?

 

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Podnikajú na hranici prežitia. V kráľovstve polievok sa držková nevarí

Do niekoľkých hrncov naložili dvaja Bratislavčania svojho tvorivého ducha i značnú časť finančných úspor.

KOMENTÁRE

Pravda a láska stoja na našej strane

Môj manžel a ja, na túto frázu si aj po vyše dvoch rokoch manželstva stále zvykám.

PLUS

Prečo je dobré nájsť si architekta

Len rozumný architekt vymyslí dom, v ktorom budete naozaj šťastní.


Už ste čítali?