Nehovorím o funkcii, hovorím o osobe

Autor: Dušan Koniar | 9.1.2013 o 23:00 | (upravené 9.1.2013 o 23:09) Karma článku: 32,31 | Prečítané:  4678x

O osobe, ktorá konaním aj nekonaním, tvrdením či iba rozprávaním útočí na štátnosť, znevažuje tento štát. Toto tu nieže nebolo minimálne za posledných desať rokov, toto tu je takmer denne. Nehovorím iba o osobe, toho času vo funkcii prezidenta SR, hovorím aj o osobe, toho času vo funkcii predsedu vláda SR!

 

 

Nedajte sa vyrušovať, pán Fico!

„Veľmi nás vyrušuje, že je opäť pohromade zlepenec.“ Donedávna ste ten zlepenec nabádali, aby sa medzi sebou dohodol a do konkrétnych funkcií si navrhol svojich nominantov. Že vy im do toho zasahovať nebudete a náramne ste sa bavili na tom, keď sa tí nešťastníci nevedia dohodnúť skoro na ničom. Veru nevedia a vás to nesmierne baví, že vám tak lacno a hlúpo dávajú do rúk ešte väčšiu moc, než akou v skutočnosti narábate. Ich hlúposť posilňuje vaše pozície. A čo ste si mysleli pán Fico, vaše hlúpe konanie si nikto nevšimne? Pred pár dňami som vás vyzval, aby ste teda zverejnili tie skutočnosti, o ktorých tvrdíte, že sa stali. Že sa pred vami na kolenách po koberci plazili jednotliví lídri opozičných strán pre ktorýsi post. Ponížte ich, ak sa správali ponižujúco a ja vám sľubujem, že toho, kto sa plazí pre funkciu, už nikdy voliť nebudem. Máte tie dôkazy, pán Fico, alebo len sedíte doslova za Mečiarovím pracovným stolom a občas na ňom nájdete neuveriteľné dôkazy? Nedajte sa teda rušiť nejakým zlepencom, vytiahnite to riedidlo a rozpustite ho, chválite sa, že ho máte.

 

Nedajte sa vysmiať, pán Fico!

„Obžaloba prezidenta je v podstate tak vážna vec v ústavnom systéme krajiny, že sa môže vyskytnúť raz za sto rokov.“ Na túto vašu hlúposť, pán Fico, sa ponúka niekoľko vysvetlení. Buď sa večne sťahujete a just, keď sa vo svete niečo deje, motáte sa v kúpeľni a dumáte nad novými kachličkami. Buď veľmi dobre viete, čo sa vo svete deje, ale účelovo si do svojich tlačoviek vyberáte to, čo sa vám hodí. Alebo to jednoducho neviete a tresnete takú sprostosť (ospravedlňujem sa za výraz, niečo snáď znesiete, keď sa pohybujete medzi farizejmi, hyenami a prostitútkami).

Neprešiel ešte ani rok, keď vo februári 2012 odstúpil prezident Nemecka Cristian Wulff. Dôvodom nebola podozrivá pôžička, ktorú si od „priateľov“ zaobstaral ešte ako dolnosaský premiér. Dôvodom bolo to, že prokuratúra v Hannoveri požiadala Bundestag, aby bol prezident zbavený imunity a mohol byť vo veci tej podozrivej pôžičky vypočutý. Predstavte si tú opovážlivosť, pán Fico, nejaký smiešny prokurátor si takéto niečo dovolí voči prezidentovi, dokonca za niečo, čo patrí do jeho minulosti. Ešteže sme to tým Nemcom vo vojne natreli, doteraz sa zmietajú vo svojom porazeneckom chaose a my kráčame víťazne vpred. Neviem ako vy, pán Fico, ja by som ale takého prokurátora predsa len chcel. Kašle na to, že prezident je nominant premiérky Merkelovej, dokonca ani ona sa nad tým nepozastavuje, netečú jej sliny z úst. Keď s ňou najbližšie budete, opýtajte sa jej, kde by sa taký prokurátor dal zohnať, že aj vy takého potrebujete.

Neprešlo ešte desaťročie, keď izraelský prezident Moshe Katsav v júny 2007 prijal dohodu so štátnym vyšetrovateľom a súhlasil s tým, že odstúpi z funkcie prezidenta a nebude tak obžalovaný zo znásilnenia, ale iba z menej závažného trestného činu sexuálneho obťažovania a korupčného jednania. No to je hrôza, pán Fico, ďalší prezident a div neskončil za mrežami. Ešte aj ochotne zaplatil odškodné dvom osobám. To bol teda útok na štátnosť Izraela, zase nejaká Monica Lewinsky chce preniknúť do bulváru a tri roky odkladá prezidentské DNA na milovanej blúzke. To je svet, čo?

Premiér nepremiér, fakt si už nepamätám, koľkokrát bol ten taliansky pred súdom. Za korupciu, za sex s neplnoletými, zneužitie právomoci, daňový podvod za všeličo možné. Ale, nie iba jemu ako premiérovi niečo také hrozilo. Helmuth Kohl, zjednotiteľ Nemecka, najdlhšie vládnuci nemecký premiér od čias Bismarcka, bol zapletený do finančného škandálu jeho politickej strany CDU. Ten prepukol 4.11.1999, o dva dni neskôr Kohl poprel akúkoľvek vedomosť o čiernych peniazoch, neevidovaných daroch a tajných účtoch. 30.11.1999 prevzal za aféru politickú zodpovednosť a ospravedlnil sa za nedostatočnú transparentnosť a tiež pripustil, že spravoval niektoré dary. Myslíte si, pán Fico, že to nemeckým vyšetrovateľom od Otca vlasti stačilo? Ale kieho, vyšetrovali ďalej. 16.12.1999 Kohl priznal, že dary vo výške 2 miliónov mariek neboli zaevidované, odmietol ale uviesť mená darcov, veď dal čestné slovo! A to ho zaväzovalo. To je frajer, čo? On dá čestné slovo a tým je to vybavené. Napriek čestnému slovu, 3.1.2000 bolo voči nemu zahájené vyšetrovanie pre spreneveru, 18.1. mu bolo pozastavené členstvo v CDU a 28.2.2001 zaplatil pokutu 300.000.- DM. (Napokon sa zistilo, že darcom bola istá firma, išlo o vývoz do Saudskej Arábie. Ešteže na Slovensku nieto veľkých firiem, ktoré by takto korumpovali štátnu moc, ešteže nám stačia tie garážové s nenápadnými nástenkami).

 

Nedajte sa prekabátiť, pán Fico!

Neviem aký čertík vám to nahovára, ale nie je to pravda. Nikto nie je nedotknuteľný preto, že zametá ulicu alebo je prezidentom republiky. Naopak, ak si na tej zle pozametanej ulici zlomíte nohu, hádajte kto bude niesť zodpovednosť? Zametač. Obrazne povedané, ak Ivan Gašparovič nevie ani poriadne pozametať, nech sa nečuduje, že si ho na paškál zoberie ulica.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KULTÚRA

Ešte v marci robil v obleku kliky. Železná vôľa urobila z Jana Třísku Američana

Legendárny herec z Obecnej školy sa už v Česku necítil doma.

ŠPORT

Expert: Sagan je ako rocková hviezda cyklistiky

MS môže pokojne vyhrať aj sedemkrát, myslí si.

PRIMÁR

Päťdesiatnici a stres: Po päťdesiatke začne stres zabíjať

Nikto nie je stavaný na to, aby prežíval dlhodobý stres.


Už ste čítali?