Zase má niekto Bratislavu v žalúdku

Autor: Dušan Koniar | 12.1.2013 o 23:25 | (upravené 12.1.2013 o 23:39) Karma článku: 22,88 | Prečítané:  5630x

Skúšal to Mečiar, podobný slovník použíal Slota, rovnako reaguje aj Fico, čo nemôže prekvapovať. Všetci traja sú alebo boli hľadači vnútorného nepriateľa na obvinenie z vlastných nedostatkov. Vhodne im na to poslúžila, tak ako vždy, nádoba splaškov vylievaná na hlavné mesto.

 

 

Neviem aký je zmysel kydať na Bratislavu a Bratislavčanov. Ak existuje vôbec dôvod na hľadanie vinníka preto, že v iných regiónoch Slovenska je údajne ťažší život, s čím rozhodne nesúhlasím, tak tie dôvody sú v rozhodnutiach a opatreniach vládnej moci. Ani ja, ani nikto z Bratislavčanov nelobuje za to, aby sa zrušili lokálky spájajúce okresné mestá s ich okolím. Neplánujeme svorne, vezúc sa ráno trolejbusom do práce, ako ošmeknúť Trebišov o cukrovar či Ružomberok o papierne. Neroníme slzy preto, že v Košiciach sa snáď lepšie darí ženskému basketbalu, ani preto, že liptovská bryndza je predsa len lepšia ako to, čo nám tu ponúkajú reťazce. Ak niekto rád počúva tieto sprosté reči, že zatiaľ čo v Bratislave si niekto užíva veľké platy, oni ostatní živoria z odrobiniek, počúva tieto reči práve od toho, kto mu tie odrobinky zabezpečuje. A zabezpečuje ich aj Bratislavčanom.

Róbert Fico už nemôže počúvať, ako sa stále útočí na prezidenta republiky, akoby bol vrah a hovorí, citujem: „Musel som odísť z Bratislavy, lebo som musel ísť medzi normálnych ľudí.“ Niekoľko jedincov, možno niekoľko desiatok, verejne a pod svojim menom poskytlo svoj názor, tak ako ho cítia, na konanie prezidenta republiky. Ich názor je legitímny, vyjadrujú sa o konkrétnej osobe a konkrétnych činoch tej osoby. Tieto vyjadrenia majú určitú odozvu. A že tá odozva je práve taká, aká je, núti predsedu vlády do takýchto nemiestnych vyjadrení sa na adresu značného počtu občanov vlastného štátu.

Toto pán premiér považujem za útok na štátnosť, pošpinenie dobrého mena všetkých obyvateľov hlavného mesta, delenie obyvateľov na rozdielne akostné kategórie. Ak sa necítite byť premiérom všetkých obyvateľov Slovenska, ak vám príde zaťažko zastupovať záujmy aj nenormálnych občanov, dôrazne vás žiadam, zdržujte sa hlavne tam, kde si myslíte, že vás majú úprimne radi. Nezabudnite pritom ale, na poučenie z rozprávky Soľ nad zlato. Ak budete donekonečna veriť pochlebovačnému aplauzu a hrkútaniu vašich nohsledov, schytáte inú facku, než aká patrila Werichovi. Potom si aj ja s radosťou poviem, tá ale sadla. Cielene ste dopomohli k prefackaniu Mečiara aj Slotu, skúste raz nastaviť aj vlastné líce.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Odchod z koalície? Názory sú pol na pol, hovorí poslanec SNS

Fico ustúpil Dankovi a vláda v stredu nerokovala. Mandát premiéra do Salzburgu ministri nakoniec odsúhlasili na diaľku, Fico neprišiel na ohlásenú tlačovú besedu.

KOMENTÁRE

Fico môže stratiť viac než Danko

V prípade vabanku môže Smer stratiť viac než SNS. Už teraz má preň kauza nepríjemné dôsledky.


Už ste čítali?