Debilníček debilníček, povedz mi, kde som vtedy bol?

Autor: Dušan Koniar | 15.1.2013 o 23:15 | (upravené 15.1.2013 o 23:28) Karma článku: 19,16 | Prečítané:  1777x

Schválne som si pohľadal bonzblok, do ktorého som v lete 2009 zapisoval chalanom odpracované hodiny. Nie som až taký workoholik, ale v sobotu 1.8.2009 som bol na stavbe. Niečo som pílil a tmelil. Fero pílil schody a Mišo čistil hlavicu. Od 7.30 do 14.30, na sobotu bohato stačí. V nedeľu 2.8. bolo treba tie tmely prebrúsiť, prišiel som s Mariánom (tým copatým) na stavbu o ôsmej a odišli sme o druhej. Nie vždy je nutné zapisovať dochádzku, či viesť stavebný denník. Vtedy to tak náhodou bolo, desať mesiacov, deň po dni viem zdokumentovať. A to ma nemajú deň a noc na starosti dva z deviatich špecializovaných odborov Úradu pre ochranu ústavných činiteľov a diplomatických misií pri MV SR.

 

 

1. Organizačný a operačný odbor: zabezpečuje organizačné úlohy úradu. Na operačnom stredisku úradu je 24- hodinová služba, u ktorej sa sústreďujú informácie a hlásenia o pohybe chránených osôb a delegácií. Zároveň poskytuje osobným ochrancom informácie o mimoriadnych udalostiach a o bezpečnostnej situácii v miestach pobytu chránených osôb.

4. Odbor ochrany určených objektov: vykonáva nepretržitú ochranu určených objektov, v ktorých majú pracovné sídlo chránené osoby. Kontrolujú a prehliadajú na vchodoch osoby, batožiny a ostatný materiál vnášaný a privážaný do úradov. Prezidentovi SR trvalo chránia jeho bydlisko. U ostatných určených osôb sa kontrola bydliska vykonáva v určitých časových intervaloch.

( z oficiálnej stránky MV SR)

Ak mne ako živnostníkovi vyplýva povinnosť, že mám niektoré dokumenty archivovať desať rokov, snáď v záujme bezpečnosti štátu a zachovania histórie- matky múdrosti, archivujú sa aj bonzbloky ú pé ó ú čé a dé em pri em vé es er. Aby sme hlúpo netápali, aby naši potomkovia vedeli, ak by ich to zaujímalo. Na Adriana Monka by sa snáď dalo spoľahnúť, bežný smrteľník si ale nemá prečo pamätať viac ako desať dôležitých dátumov zo svojho života. A už vôbec nie tých nedôležitých, keď sa až dodatočne dozvie, čo sa v ten deň stalo. Bonzblok som našiel, lebo som vedel kde ho mám hľadať a keby tá stavba nemala pre mňa osobitný význam, dávno je vyhodený. Do stavebného denníka som prepisoval iba počet osôb na stavbe, žiaden Fero, Mišo či Marián (ten copatý, lebo bol tam aj druhý).

Aby som to zhrnul, mňa vôbec nezaujíma, kde bol v tieto dva dni zo začiatku augusta 2009 prezident republiky a čo robil. Zaujíma ma iba to, do akého bonzbloku nakukol, keď vyrukoval s dvoma po sebe nasledujúcimi tvrdeniami o ktorých musel vedieť, že nie sú pravdivé, lebo mu ich v tlači spochybnili a on ich následne dementoval. Ak nenahliadol a iba strelil capa, to neprekvapuje, to sa stáva. Ak je zvedavý hádam mu na MV SR budú vedieť osviežiť pamäť. Verím, že niekto už zvedavý bol a nahliadol tam. Ale ak nahliadol a nezapisuje si to tajným písmom ktoré už medzitým zabudol, musí vedieť kde bol. A ak napriek tomu najprv dvakrát poskytne nepravdu a potom sa zatne, mám už iba jedno vysvetlenie. To vôbec nie je prezident, to je Dave a tá ryšavá potvora, s tou hranolovitou tvárou (myslím samozrejme Sigourney Weaver, aby nedošlo k omylu) síce podvod prekukla ale čert vie prečo, nadŕža falošnému prezidentovi.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Obchvat Ružomberka: už mal byť hotový, nakoniec bude meškať roky

Úsek D1 medzi Hubovou a Ivachnovou, ktorého súčasťou je aj obchvat mesta s 27-tisíc obyvateľmi, plánujú dokončiť až v roku 2021.

DOMOV

Odchod z koalície? Názory sú pol na pol, hovorí poslanec SNS

Fico ustúpil Dankovi a vláda v stredu nerokovala.

ŠPORT

Neapol hrá ako Real. Hamšíkovi sa vernosť môže oplatiť

Ľudia sa rozprávajú len o zápase, tvrdí Hamšík.


Už ste čítali?