Asi si to rátajú ako palmáre

Autor: Dušan Koniar | 6.2.2013 o 8:26 | (upravené 6.2.2013 o 8:34) Karma článku: 19,22 | Prečítané:  544x

Aj keď majú hlavy v oblakoch, stále sú poslancami a zastupujú naše záujmy. Aj keď jachajú vláčikom do Modry, sú srdcom na hradnom vŕšku pri svojich kolegoch. Aj keď majú smrť na jazyku, nelognú si živej vody skôr, neš nevyriešia pálčivý problém v pléne. Aj keď sa zabudnú podpísať, tvrdia, že písať vedia a sú gramotní, len my tomu všetkému zle rozumieme.

 

 

Štefan Harabín sa nechal nedávno počuť, aké je to nebezpečné, zobrať sudcom trestnoprávnu imunitu. Že sudca tak stratí svoju nezávislosť a tým aj nestrannosť, lebo potom hociktorá strana súdneho sporu môže na sudcu podať vymyslenú žalobu a oddialiť tak jednanie. Podobne v deväťdesiatych rokoch argumentoval Mečiar, že stratou imunity poslanec Národnej rady môže byť účelovo niekde zadržaný na základe obvinenia a nebude sa tak môcť zúčastniť dôležitého hlasovania. Dosť to hovorí o mentalite týchto dvoch pánov. Zrejme im je takéto konanie nie proti srsti a vedeli by sa v takýchto mútnych vodách pohybovať. O dôležitosti niektorých hlasovaní nepochybujem ani ja. Napríklad, keď si majú priklepnúť nejaké tie notebooky, to sa ich vyrojí aj 149 a ten stopäťdesiaty kdesi tajne dúfa, že jeho kolegovia nie sú mechom praštení a budú hlasovať ako sa patrí.

A propos, hlasovanie a jeho dôležitosť. Na nechutnom príklade z minulého piatku, kedy sa dvadsať poslancov Národnej rady neráčilo podpísať do prezenčky a ich šéfstvo im napriek tomu verí a absenciu im ospravedlňuje, na tomto príklade vidieť jasne, že poslanci minimálne zavádzajú, ak priam neklamú. A klamanie by bolo ešte prijateľnejšie ako tretia možnosť. Totiž tá, že oni vo svojej bohorovnosti naozaj veria tomu, že plnohodnotne dokážu sedieť na dvoch a viacerých stoličkách. Kedy naposledy niekto z vás mal dva plné úväzky a ak áno, ako vyzeral výkon tých úväzkov. A vôbec ma nezaujíma, že sa nejedná o zamestnanecký pomer.

Na lakonickej odpovedi šéfky poslaneckého klubu Smeru Jany Laššákovej, v ktorej vysvetľuje neprítomnosť poslankyne Mazúrovej vidieť tento problém v celej nahote. Poslankyňa Mazúrová je predsa starostkou Oravskej Lesnej, je predsa jasné, že kvôli povodniam bola prítomná v obci a nie v Bratislave.

Hrom do chlívku- koza preč, ako nadával svokor, sme doma. Prečo sa niekto strachuje o zraniteľnosť poslancov, že sú oni po strate imunity takmer obnažení. Stúpajúca hladina, trochu silnejší vietor, aj dôsledky vypaľovania suchej trávy nám môžu našich ctených poslancov rozfúkať po celom Slovensku. A čo je horšie a nezodpovednejšie? V Bratislave je iba jedným zo sto päťdesiatich, vo svojej obci ale jediný s kompetenciou starostu či primátora. Ešte stále mi chcú tvrdiť, že oni to zvládajú a majú všetko pod kontrolou? Takému tvrdeniu nikdy neuverím. Sami poslanci musia predsa pri tej nekonečnej drine vedieť najlepšie, čo to obnáša robiť viac ako osem hodín denne a v záujme nášho blaha a duševného aj telesného zdravia pretlačili do Zákonníku práce stať o tom, koľko je dôstojné jednému človeku, aby drel na druhého nad rámec riadnej pracovnej doby.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Odchod z koalície? Názory sú pol na pol, hovorí poslanec SNS

Fico ustúpil Dankovi a vláda v stredu nerokovala. Mandát premiéra do Salzburgu ministri nakoniec odsúhlasili na diaľku, Fico neprišiel na ohlásenú tlačovú besedu.

KOMENTÁRE

Fico môže stratiť viac než Danko

V prípade vabanku môže Smer stratiť viac než SNS. Už teraz má preň kauza nepríjemné dôsledky.


Už ste čítali?