Proti sebe

Autor: Dušan Koniar | 7.5.2013 o 10:01 | (upravené 7.5.2013 o 10:09) Karma článku: 10,93 | Prečítané:  358x

V niektorej z nedeľných dopoludňajších rozhlasových relácií na sklonku osemdesiatych rokov, v časoch kedy v nich zaznievali dosť odvážne dvojzmysli a narážky, debatovalo sa čosi o našej konkurecieschopnosti voči Západu. A o vyspelosti priemyslu a technológií Japonska. Milan Lasica vtedy trefne konštatoval, že Japonsko nikdy nedobehneme ani keby nám utekalo oproti.

 

 

Vyspelé krajiny veľmi dobre vedia čo robia, keď vyjdú v ústrety tým menej vyspelým. Pohybuje sa to v širokom spektre od účinnej a serióznej pomoci s prínosom zisku pre obidve strany, až po špekulatívny odrb prinášajúci zisk strane jednej a v konečnom dôsledku stratu pre stranu druhú. Zahraničné investície na Slovensku sa nachádzajú na každom stupni tohto spektra. Seriózne výsledky si vyžadujú serióznych partnerov na jednanie. Partnerom na vyjednávanie zo strany Slovenska je vždy predstaviteľ vládnej moci. Premiér, ministri, štátny tajomníci, či vysoký úradníci rezortov jednajú s druhou stranou o možnej investícii u nás. Opozícia tomu môže iba prihliadať a z toho titulu je poruke vždy nejaká kritika, pretože opozícia vždy tuší čosi nekalé na investičných zámeroch vlády. Z toho istého titulu sa opozícia vždy necháva počuť, ako výhodnejšie by to urobili oni, keby...

Keby boli pri moci oni. Konkrétne dnešná opozícia si to myslí omnoho intenzívnejšie ako všetky predošlé. Je ich tak hrozne veľa a aby bol počuteľný každý jej hlas, denne počúvame čo, kto, prečo a začo. S kým a proti komu, pre koho áno a pre koho nie. Možno ešte áno a určite už nie. Konkrétne dnešná opozícia pripomína pôvodnú Mendelejovovú tabuľku prvkov. Akurát že Mendelejev vedel prečo v tabuľke vynecháva miesto pre ešte neobjavené prvky. My však nemôžeme tušiť, koľko nových názorov ešte vytryskne z pôvodnej opozičnej šesťdesiat sedmičky. Ak vôbec niekedy bola šesťdesiat sedmičkou. Lebo dnes sa nám drobí na šesťdesiatsedem názorov a téz a má tendenciu v tom pokračovať. Toto nie je základ pre serióznych partnerov budúcnosti. Toto je záruka toho, že tie dojednané investície môžu skončiť na chvoste spektra spomenutého hore. Ak si dnes každý z opozičných poslancov trucuje na svojom piesočku, vytrucuje si ďalšiu pecku do hlavy od zlého decka s kýbličkom či lopatkou v spoločnom pieskovisku. Usmrkanci sa nakoniec ešte medzi sebou pobijú o možnosť trošku sa tiež pohrať s tou lopatkou.

Postaviť proti slabučkému Frešovi ešte slabšieho Krajcera je predzvesťou toho, že opozícia sa dohodnúť nechce, nevie a preto to nikdy nespraví. Krúži okolo pieskoviska a dúfa, že sa tam aspoň dostane. Omieľať zásadovosť Hrušovského je to isté ako spackaná kandidatúra Kukana. S ľútosťou musím konštatovať, že dnešná opozícia nie je o nič lepšia ako vládny Smer. Je hlúpejšia, ťarbavejšia a absolútne nečitateľná. Ak doteraz vegetovala ako dvojka v parlamente, svojim správaním sa prepracovala na jednotku. Z bezpečného a neškodného hélia nabrala výbušnosť vodíka a mizne kdesi v stratosfére. Sama seba vyslala na prieskum nekonečnosti hlúposti.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Podnikajú na hranici prežitia. V kráľovstve polievok sa držková nevarí

Do niekoľkých hrncov naložili dvaja Bratislavčania svojho tvorivého ducha i značnú časť finančných úspor.

KOMENTÁRE

Pravda a láska stoja na našej strane

Môj manžel a ja, na túto frázu si aj po vyše dvoch rokoch manželstva stále zvykám.

PLUS

Prečo je dobré nájsť si architekta

Len rozumný architekt vymyslí dom, v ktorom budete naozaj šťastní.


Už ste čítali?