Načo odposluchy, keď to vykvákajú sami

Autor: Dušan Koniar | 17.5.2013 o 1:28 | (upravené 17.5.2013 o 1:37) Karma článku: 16,17 | Prečítané:  610x

Ctihodné panie, ctihodný páni. Odrbali vás na troch sanitkách? A čomu sa čudujete? Ctihodný pán sklopil priezor na helme, pomkol tátoša a vyrazil do súboja za česť svojej ctihodnej dámy. Toto ste nepostrehli?

 

Ctihodný pán sa preflieskal vlastnou rukavicou. A bude musieť vysvetliť ten viditeľný šrám na tvári. Bude ho musieť vysvetľovať veľmi opatrne, aby sa nedotkol cti dámy svojho srdca. Lebo už nie sme v časoch rytierskych súbojov, nebijeme sa o šatku kdejakej Kunikundy za závojom. Bijeme sa o šatku, ktorou má previazané oči tá deva s váhami a s mečom. Mali by ste ju mať denne pred očami, ctihodný pane, aj keby vám ctihodná pani pre vašu neveru tie oči vyškriabala. Lebo vy nemôžete iba tak tvrdiť, že vám ctihodná pani zatelefonovala a zverila sa vám o osobnej urážke, obsiahnutej v námietke zaujatosti voči nej. Vy musíte dokázať, že to naozaj tak bolo. Inak sa vystavujete podozreniu, že ste prenikli ďalej ako do trinástej komnaty. Tá je zakázaná všetkým. Aj Ďurovi Truľovi, aj Popolvárovi, aj mne a aj vám. Vy musíte dokázať, že ak ste oboznámený so súdnym spisom, s ktorým oboznámený nemáte byť, že vás s ním oboznámila ctihodná pani. Inak hrozí, že ste sa s ním oboznámili inakším spôsobom. Každý spôsob, ktorým by ste sa oboznámili s niečím, čo je pre vás zakázané, je zlý. Preto je tu ale tá deva s previazanými očami, aby bola nad vami zhovievavá.

Už to chápete, človeče? Môžete tvrdiť to, čo tvrdíte doteraz a svoje tvrdenie aj dokázať, ale kvôli tomu ctihodnej pani ubudne zo cti. Môžete tiež jej cnosť ochrániť ako chrabrý rytier a povedať, odkiaľ viete o obsahu súdneho spisu, o ktorom ale nemáte vedieť nič, aj keby ctihodná pani kvákala zo sna. Zdvihnite tú vlastnú rukavicu, ctihodný pane, a ak vám bude pripadať veľká, hľadajte iného rytiera, ktorý za vás háji nehájiteľné.

Odrbali vás na troch sanitkách? Nič si z toho nerobte, mňa aspoň na tridsiatich.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Podnikajú na hranici prežitia. V kráľovstve polievok sa držková nevarí

Do niekoľkých hrncov naložili dvaja Bratislavčania svojho tvorivého ducha i značnú časť finančných úspor.

KOMENTÁRE

Pravda a láska stoja na našej strane

Môj manžel a ja, na túto frázu si aj po vyše dvoch rokoch manželstva stále zvykám.

PLUS

Prečo je dobré nájsť si architekta

Len rozumný architekt vymyslí dom, v ktorom budete naozaj šťastní.


Už ste čítali?