Augiášův chlív vyklizen? Augiášov čaká...

Autor: Dušan Koniar | 14.6.2013 o 1:28 | (upravené 14.6.2013 o 1:35) Karma článku: 15,03 | Prečítané:  906x

V Bratislave sa v stredu začala najväčšia protokolárna akcia v histórii Slovenska. Približne v tom istom čase, v Prahe, asi najväčšia zatýkacia akcia v kruhoch vysokých a najvyšších. Kam sa na to hrabe vinotéka Davida Ratha?

 

 

Každá z pražských defenestrácií priniesla nakoniec zhoršenie podmienok pre český štát. Každá z nich ale minimálne na pol storočia ovplyvnila dianie v stredoeurópskom priestore, každá z nich zapadá do rámca rozhodujúcich spoločenských zmien na celom kontinente. Bodaj by tá posledná akcia, ktorá sa obišla bez otvárania okien, presiakla aspoň za Moravu.

Cieľom tohtoročného summitu hláv štátov, ktorý sa koná v Bratislave, je podľa prezidenta Ivana Gašparoviča odpovedať aj na otázku, ako vrátiť občanom nádej, elán a dôveru v systém. (SITA)

Nuž, to isté sa Ivana Gašparoviča pýtam aj ja, či na tú otázku vie odpovedať. Či nejako vyzvedel od dôchodcu z Vysočiny, ako sa podarilo do poslednej chvíle českých policajtov udržať v domnienke, že idú zabezpečovať športové podujatie a napokon miesto chuligánov zatýkali štrébrov zo smotánky. Či vôbec o takú informáciu stál, či sa naopak neznepokojil, že je aj v Bratislave tak veľa policajtov. Výtlky po potemkinovskej trase predsa nariadil opraviť, tak by hádam malo byť všetko v poriadku.

Veď aj nového kandidáta už máme, keď sa tie zákonné prekážky pominuli. A nádej, elán a dôvera sa najlepšie navracajú občanom vtedy, ak žiadne prekážky tomu nebránia. Až teraz, po dozvukoch pražského zatýkania, vyznieva naplno opodstatnenosť urýchlenej voľby nového generálneho prokurátora. Kandidát známy síce na poslednú chvíľu, ale už v utorok môže byť zvolený. Koľko asi trvá namočiť brko a vymenovať? Minútu, dve? Treba konať rýchlo, lebo dva roky nekonania priviedli prokuratúru div nie na okennú parapetu, div sa nám nerozčapila na dlažbe za ujúkania lúzy. Primárne konečne dostáva prednosť pred terciárnym. Osemnásť starých ujov a jedna teta bez portfeje nemerali cestu zbytočne, mali sa tu čomu podučiť.

Teraz, keď už pôjde všetko rýchlo, vrátia sa nám banditi z destinácií a z rajov. Lebo, čoho sa doma báť, ak prekážok nieto? Nejednému cola zhorkne v ústach, ak ju chlípal v byte, konšpiračne prenajatom na súkromné účely. Gorila horská alebo Vrešťan červený, všetko jedno. Každý opičí spis príde o dĺžeň, aby všetci mali jasno, o čom je.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Podnikajú na hranici prežitia. V kráľovstve polievok sa držková nevarí

Do niekoľkých hrncov naložili dvaja Bratislavčania svojho tvorivého ducha i značnú časť finančných úspor.

KOMENTÁRE

Pravda a láska stoja na našej strane

Môj manžel a ja, na túto frázu si aj po vyše dvoch rokoch manželstva stále zvykám.

PLUS

Prečo je dobré nájsť si architekta

Len rozumný architekt vymyslí dom, v ktorom budete naozaj šťastní.


Už ste čítali?