Súdruhovia, neblogujte!

Autor: Dušan Koniar | 8.8.2013 o 21:36 | (upravené 8.8.2013 o 21:46) Karma článku: 17,96 | Prečítané:  1810x

Ak niet iných prostriedkov na to, aby súčasná vládna moc napravila chyby svojich predchodcov, skutočné aj domnelé, bolo by hádam vhodné priznať, že v tomto štáte je všetko, ale úplne všetko na milú Jarmilu a že niet tej moci, skutočnej a ani tej domnelej, ktorá by to dokázala zvrátiť. Blogovaním to politici nezmenia, to by už bol vhodnejší nejaký sitkom.

 

 

Pán Glváč má, aspoň podľa jeho blogu, za priehrštie dôkazov o omyloch, pochybeniach, zjavných úmysloch a snáď aj hrdelných zločinoch, ktoré spáchal jeho predchodca, pán Galko. Možnože aj pán Galko má také isté dôkazy či podozrenia o svojom predchodcovi. Možnože žiaden minister ešte nezačal riešiť svoju agendu bez toho, aby ako na prvé nenarazil na nášľapnú mínu, ktorú mu tam zanechal jeho predchodca. Či už naschvál, alebo len preto, že je tak blbý a nevie po sebe upratať.

Je priam žalostné, ako sa vedia predchodcovia a nástupcovia špiniť a okiadzať. Ako sa jeden bráni, údajne preto, aby pravda vyšla konečne najavo, ako druhý presne z toho istého dôvodu útočí. A pravda samozrejme končí presne tam kde je- navnivoč.

Som už príšerne alergický na žvásty, do ktorých svoje prisluhovanie balia mopslíci, nohsledi a nímandi v Národnej rade. O mandáte odvodenom na slobodnom vedomí a svedomí, ktoré sa v ničom nelíši od vedúcej úlohy strany. Tým je povedané všetko, podľa tohto úzusu už niet čo dovysvetľovať, pretože toto je odpoveď na všetko, čo by inak mohlo zaťať do živého. Druhým osvedčeným žvástom, o ktorom verím, že ho používajú podobne ako ten prvý iba v médiách, je odporúčanie oponentovi, že predsa ak má nejaké podozrenie, tobôž dôkazy o porušovaní zákona, sú tu orgány činné v trestnom konaní a že je priam psou povinnosťou každého, takéto niečo týmto orgánom oznámiť. Takúto facinu už vypustil z huby kdekto a ešte sa ich napočúvame, až až.

Ak sa nemýlim, pán Galko tých oznámení podal niekoľko desiatok. Neviem o čom sú, neviem v akom štádiu vyšetrovania či dokazovania sa nachádzajú. Vy to pán Glváč budete asi vedieť lepšie, len neviem, z čoho ste taký nervný. Čo vás dohnalo k takému zúfalstvu, aby ste nám, tak som pochopil vaše riadky, oznámili, že váš predchodca bol hochštapler a takí istí hochštapleri sedia na súdoch. Keď mu už aj s navijakom zožrali tie odôvodnenia, ktoré im stačili na to, aby vydali súhlas k odposluchom. Máte neuveriteľnú šancu pán Glváč, posunúť túto spoločnosť o hodný kus dopredu. Môžete jednou ranou zabiť dve, možnože omnoho viac múch. Jednak máte šancu, podľa tých odôvodnení ktoré sú vám divné, raz a navždy znemožniť pána Galka, odhaliť jeho neodbornosť, zlé úmysly, predajnosť a ja neviem čo všetko mu ešte chcete vytknúť. Otvára sa vám však jedna nevšedne lákavá príležitosť, napraviť pred verejnosťou tú veľmi zlú mienku o stave justície u nás. Stačí, aby ste sa nás v blogu nepýtali takú somarinu, či niekto z nás videl tie zdôvodnenia, ktoré galkovci (hovorím, začnite písať sitkom, galkovci znie veľmi dobre) posielali na súdy.

Veľmi dobre viete, že my tie zdôvodnenia poznať nemôžme, a tak, ak ste už povedali á povedzte aj bé. Ja osobne som na tie zdôvodnenia veľmi zvedavý, tak ich prosím zverejnite a ak je to nutné, najprv ich odtajnite alebo ma zaviažte mlčanlivosťou. Spravte to ako chcete, len netrýznite moju zvedavosť. Lebo ak máte pravdu, ak sú sudcovia naozaj tak ľahkovážni a na zdôvodnenie im postačí čokoľvek, je to úžasná príležitosť k tomu, aby sme tých lajdákov pomenovali, zobrali im celoživotnú imunitu, trinásty aj štrnásty plat, alebo len tretí a štvrtý ak by im to bolo veľa a donútili ich niesť dôsledky za svoje konanie, odborné zlyhanie či zlý úmysel. Viete o tom predsa, že ak máte vedomosť o porušení zákonnosti, je vašou psou povinnosťou oznámiť to príslušným orgánom.

Jediným ospravedlnením pre vás, ak tak neurobíte je to, že ste napriek všetkému „našinec“, že veľmi dobre viete, že by to bolo hádzaním hrachu na stenu a že súdy, prokuratúry, vyšetrovatelia atď. si aj tak budú robiť po svojom a že bežný „našinec“ môže len útrpne alebo zhnusene pozerať, ako na to tí „nenašinci“ kadia.

Ak ste „našinec“ pán Glváč, blogujte o čom chcete, tak ako my. O Galkovi, o Matelkovi, o Zuzanách dvojnohých aj štvornápravových, o úspešnej žatve či o jelenej ruji. Ak ste ale „nenašinec“, ak ste vrcholový predstaviteľ exekutívy, konajte podľa toho, nedožadujte sa mňa, aby som riešil nespôsobilosť nejakého sudcu. Ak chcete počuť môj názor, musel to byť riadny chruňo, ak ako zdôvodnenie prijal niečo nezdôvodniteľné. Čo s tým urobíte a ako to zdôvodnite, od toho bude závisieť ďalší vývoj môjho názoru. Na vás.

 

 

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Obchvat Ružomberka: už mal byť hotový, nakoniec bude meškať roky

Úsek D1 medzi Hubovou a Ivachnovou, ktorého súčasťou je aj obchvat mesta s 27-tisíc obyvateľmi, plánujú dokončiť až v roku 2021.

DOMOV

Odchod z koalície? Názory sú pol na pol, hovorí poslanec SNS

Fico ustúpil Dankovi a vláda v stredu nerokovala.

ŠPORT

Neapol hrá ako Real. Hamšíkovi sa vernosť môže oplatiť

Ľudia sa rozprávajú len o zápase, tvrdí Hamšík.


Už ste čítali?