Smer zase čelí ziskuchtivosti

Autor: Dušan Koniar | 1.10.2013 o 10:49 | (upravené 1.10.2013 o 10:55) Karma článku: 15,89 | Prečítané:  1084x

A Smer zase zavádza. Na otázku kto?- odpovedá kedy niekto iný, na otázku ako?- odpovedá kto predtým a na otázku kedy?- odpovedá, aké to bude potom.

 

 

Minister Jahnátek verklíkuje stále dookola tú istú pesničku. Hoci, ako tvrdí, ani by nemusel otravovať kdesi na nároží s jednou jedinou odrhovačkou. Ak je zaradenie jeho príbuzných a rodákov na Ministerstve pôdohospodárstva, nakoľko nie sú osobami blízkymi, pred zákonom v poriadku, mohol by si hlasivky aj šetriť. Prečo vôbec reaguje? Aby svojou reakciou (podráždenou) získal priestor na odmietanie ďalších songov a mohol urazene ostať pri tej nevinnej odrhovačke. Nezaspieva aký zväz pustil teplý bonz, kto výberové konania vyhlásil, kde sa dá zistiť kto ďalší sa ich zúčastnil a ako boli nastavené kritériá. Uráža ho samotná primárna otázka a tak nevidí dôvod, aby odpovedal aj na tie ostatné.

Namiesto toho sa cíti byť obeťou ziskuchtivosti, tento krát nejakého imaginárneho zväzu a má to byť odplatou za jeho obeť na oltár vlasti. Lebo on je neústupčivý voči zmierneným pokutám (predpokladám, že za odhalené nedostatky v obchodoch) a trvá na postihovaní nepoctivých obchodníkov. Tak v tomto som s vami za jedno, pán minister, trvám na tom tiež. A budem prvý, kto vám alebo niekomu inému zatlieska, ak za zhnité mäso na pultoch a v skladoch, udelíte živnostníkovi či celému reťazcu likvidačnú pokutu. Ak dotyčnej fyzickej osobe celoživotne a neodvolateľne zakážete podnikať v potravinárskom sektore. Či už ako fyzickej osobe, ale aj ako právnickej osobe pretransformovanej do inej podoby v obchodnom registri. Máte na to, pán minister? Neberte ohľady na akési pracovné miesta, ktoré je radno udržať. Neberiete tie ohľady nikdy a nikde.

Nerobíme si ilúzie, ani o obchodných reťazcoch, ani o zväzoch, v ktorých sa zgrupujú pestovatelia, dovozcovia, dopravcovia a predajcovia. Pre nás je najviac viditeľný predsa len ten kamenný obchod, súvislosti od sejby po konzumáciu nám často unikajú, sú veľmi spletité a neprehľadné. Ale všetky tieto zväzy sú tu kvôli nám- konzumentom a pre naše potreby a na naše náklady a pre svoj zisk konajú tak ako konajú. Tak, ako im podhubie a zákony tejto krajiny umožňujú. Nie dovoľujú, umožňujú! A to už je vaša parketa pán minister. Aj vašich kolegov vo vláde, aj vašich predchodcov vo vládach minulých. Čo s tým dokážete urobiť?

Nehnevajte sa pán minister, ale neverím Giuseppemu a neverím ani vám. Giuseppemu preto, lebo reťazec, ktorému robí reklamu na najčerstvejšiu zeleninu, práve v tej zelenine pokuľháva najviac. Akoby to páni z toho reťazca vedeli. Akoby tušili, kde majú čo vylepšovať, ale idú na to tak divne. Nevyhádžu hnilú cibuľu z regálov, nezabránia tomu, aby som so smradľavou rukou (od tej cibule) hľadal Giuseppa a vylepil mu za to klamstvo. Tí páni si radšej vymyslia Giuseppa a nechajú to na ňom. Ak sa náhodou cítia urazení, nech sa páči, za uši ich dotiahnem k ich tovaru a nech teda varia.

A podobne je to aj s vami, pán minister. Chcete naprávať svet, ale nepoviete popravde ako. Nepoviete to naraz, celé, pravdivo a zrozumiteľne. Poviete niečo o dikcii zákona, niečo o ziskuchtivosti a pažravosti a tým sa cítite byť na našej strane. Omyl. Vy ste stále na tej druhej strane. Vy ste šarmantný Giuseppe z reklamy, ktorý ale tie šmejdy nežerie. Obrazne aj doslovne. Na pomoc vám pribehol aj samotný premiér, lebo ziskuchtivosť, to je jeho, s tým sa on rád popasuje a poukáže na ňu. Lenže, ako je to naozaj, pán minister?

Ak kampaň vypukla len a len preto, že akýsi ziskuchtivý zväz už nevie kde zobrať argumenty pre svoju hnusnú ziskuchtivosť a na paškál si zobral vašich blízkych, prečo im víťazoslávne nevybijete z rúk tak úbohý tromf? Máte ich predsa na lopatkách. Pomenujte ten zväz a jeho skutočné zámery. Vy predsa konáte v zmysle zákona a v náš prospech. Odpovedzte teda na všetky doplňujúce otázka novinárov, aby vaše víťazstvo bolo dokonané. Alebo vám vyschlo v krku a potrebujete glg coly?

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Američania obkľúčujú Severnú Kóreu. Tentoraz nejde o bluf

Pri Kórejskom polostrove sú dve americké lietadlové lode. Ďalšie môžu čoskoro pribudnúť.

DOMOV

Policajný odborár: Útočiť na ženu od chrbta nie je normálne

Policajti by mali mať kvalitnú výbavu.

KOMENTÁRE

Ťapákovci uvažujú o lapaní kotlebovcov

Kotlebovcom vraj percentá porastú. Tak radšej seďme a buďme.


Už ste čítali?