Smer zase čelí ziskuchtivosti

Autor: Dušan Koniar | 1.10.2013 o 10:49 | (upravené 1.10.2013 o 10:55) Karma článku: 15,89 | Prečítané:  1088x

A Smer zase zavádza. Na otázku kto?- odpovedá kedy niekto iný, na otázku ako?- odpovedá kto predtým a na otázku kedy?- odpovedá, aké to bude potom.

 

 

Minister Jahnátek verklíkuje stále dookola tú istú pesničku. Hoci, ako tvrdí, ani by nemusel otravovať kdesi na nároží s jednou jedinou odrhovačkou. Ak je zaradenie jeho príbuzných a rodákov na Ministerstve pôdohospodárstva, nakoľko nie sú osobami blízkymi, pred zákonom v poriadku, mohol by si hlasivky aj šetriť. Prečo vôbec reaguje? Aby svojou reakciou (podráždenou) získal priestor na odmietanie ďalších songov a mohol urazene ostať pri tej nevinnej odrhovačke. Nezaspieva aký zväz pustil teplý bonz, kto výberové konania vyhlásil, kde sa dá zistiť kto ďalší sa ich zúčastnil a ako boli nastavené kritériá. Uráža ho samotná primárna otázka a tak nevidí dôvod, aby odpovedal aj na tie ostatné.

Namiesto toho sa cíti byť obeťou ziskuchtivosti, tento krát nejakého imaginárneho zväzu a má to byť odplatou za jeho obeť na oltár vlasti. Lebo on je neústupčivý voči zmierneným pokutám (predpokladám, že za odhalené nedostatky v obchodoch) a trvá na postihovaní nepoctivých obchodníkov. Tak v tomto som s vami za jedno, pán minister, trvám na tom tiež. A budem prvý, kto vám alebo niekomu inému zatlieska, ak za zhnité mäso na pultoch a v skladoch, udelíte živnostníkovi či celému reťazcu likvidačnú pokutu. Ak dotyčnej fyzickej osobe celoživotne a neodvolateľne zakážete podnikať v potravinárskom sektore. Či už ako fyzickej osobe, ale aj ako právnickej osobe pretransformovanej do inej podoby v obchodnom registri. Máte na to, pán minister? Neberte ohľady na akési pracovné miesta, ktoré je radno udržať. Neberiete tie ohľady nikdy a nikde.

Nerobíme si ilúzie, ani o obchodných reťazcoch, ani o zväzoch, v ktorých sa zgrupujú pestovatelia, dovozcovia, dopravcovia a predajcovia. Pre nás je najviac viditeľný predsa len ten kamenný obchod, súvislosti od sejby po konzumáciu nám často unikajú, sú veľmi spletité a neprehľadné. Ale všetky tieto zväzy sú tu kvôli nám- konzumentom a pre naše potreby a na naše náklady a pre svoj zisk konajú tak ako konajú. Tak, ako im podhubie a zákony tejto krajiny umožňujú. Nie dovoľujú, umožňujú! A to už je vaša parketa pán minister. Aj vašich kolegov vo vláde, aj vašich predchodcov vo vládach minulých. Čo s tým dokážete urobiť?

Nehnevajte sa pán minister, ale neverím Giuseppemu a neverím ani vám. Giuseppemu preto, lebo reťazec, ktorému robí reklamu na najčerstvejšiu zeleninu, práve v tej zelenine pokuľháva najviac. Akoby to páni z toho reťazca vedeli. Akoby tušili, kde majú čo vylepšovať, ale idú na to tak divne. Nevyhádžu hnilú cibuľu z regálov, nezabránia tomu, aby som so smradľavou rukou (od tej cibule) hľadal Giuseppa a vylepil mu za to klamstvo. Tí páni si radšej vymyslia Giuseppa a nechajú to na ňom. Ak sa náhodou cítia urazení, nech sa páči, za uši ich dotiahnem k ich tovaru a nech teda varia.

A podobne je to aj s vami, pán minister. Chcete naprávať svet, ale nepoviete popravde ako. Nepoviete to naraz, celé, pravdivo a zrozumiteľne. Poviete niečo o dikcii zákona, niečo o ziskuchtivosti a pažravosti a tým sa cítite byť na našej strane. Omyl. Vy ste stále na tej druhej strane. Vy ste šarmantný Giuseppe z reklamy, ktorý ale tie šmejdy nežerie. Obrazne aj doslovne. Na pomoc vám pribehol aj samotný premiér, lebo ziskuchtivosť, to je jeho, s tým sa on rád popasuje a poukáže na ňu. Lenže, ako je to naozaj, pán minister?

Ak kampaň vypukla len a len preto, že akýsi ziskuchtivý zväz už nevie kde zobrať argumenty pre svoju hnusnú ziskuchtivosť a na paškál si zobral vašich blízkych, prečo im víťazoslávne nevybijete z rúk tak úbohý tromf? Máte ich predsa na lopatkách. Pomenujte ten zväz a jeho skutočné zámery. Vy predsa konáte v zmysle zákona a v náš prospech. Odpovedzte teda na všetky doplňujúce otázka novinárov, aby vaše víťazstvo bolo dokonané. Alebo vám vyschlo v krku a potrebujete glg coly?

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Vracajú sa deväťdesiate roky a prečo sa Danko drží ruskej letky

Akcia proti Kiskovi je porovnateľná len s únosom mladého Kováča.

DOMOV

Šéf protikorupčného úradu Kovařík: Politikov treba vyšetrovať citlivo

Policajti pri citlivých kauzách nemôžu zisťovať všetko, musia brať ohľad aj na česť politika, tvrdí Ficov šéf boja proti korupcii Peter Kovařík.

PRIMÁR

Keď mejkap podráždi. Problémy, ktoré vyvoláva kozmetika

Vyberte si kozmetiku, ktorá nepoškodí pleť.


Už ste čítali?