Zdravotníctvo a školstvo, jedna pliaga, zdá sa

Autor: Dušan Koniar | 26.10.2013 o 0:24 | (upravené 26.10.2013 o 0:34) Karma článku: 18,43 | Prečítané:  1230x

Bez štátu budú z ľudí otroci, ak sa štát nepostará o zamestnancov, v podnikoch budú pracovať ako otroci pod diktátorským velením zamestnávateľa. K takémuto úžasnému záveru dospel, sám seba označujúc za ľavicového intelektuála, poslanec Smeru Ľuboš Blaha. Uvedomuje si, že najzákernejším zamestnávateľom, ktorý bude mať vždy pravdu, môže byť práve štát (VÚC)?

 

 

Čo si to ten hrdopych vlastne dovoľuje? Ako si on a jeho spolupartajníci vôbec dovoľujú zobrať do huby jednu vrstvu obyvateľstva, skupinu svojich spoluobčanov a označovať ich vospolok ako otrokárov, zloduchov, zdieračov. Ak má on alebo niekto iný vedomosť o tom, že niekde sú zamestnanci zneužívaní, že robia v otrockých podmienkach, že sú im krátené neoprávnene mzdy, že sú šikanovaní a bezdôvodne prepúšťaní, prosím uviesť konkrétnu firmu a zaviesť voči nej hoci aj krížovú výpravu. A ak to náhodou bude firma, ktorá opätovne vydiera štát daňovými stimulmi, nuž smola, nemal sa nechať štát ogabať zbojníkmi. Nie každý zamestnávateľ je férový, nie každý dokáže rozdeliť zisk natoľko rovnomerne, aby mal aj spokojných zamestnancov a aby sebe dokázal zabezpečiť pravidelný rast, rozvoj, inováciu a udržanie sa na trhu.

Kto konkrétne je ten zamestnávateľ, čo pre ľavicového býčka supluje muletu v aréne? O koľkýchže zamestnancov to má Blaha, Fico či Richter strach, keď sa nevedia zastať jedného konkrétneho, napríklad učiteľa Žarnaya ? To ti nie je trápne, poslanec Blaha, že učiteľ, ktorý poukázal na šafárenie s peniazmi daňových poplatníkov, bol za to, a práve za to, prepustený? Ty, poslanec Národnej rady, veríš tým kecom, že prepustený bol iba z organizačných dôvodov a rovnako jeho kolega, ktorý sa ho zastal? Veríš tomu zrejme neochvejne a to aj napriek tomu, že podnet a podozrenie, ktoré učiteľ vyriekol sa nakoniec potvrdilo! A pridám ti ešte jeden výkričník. Aký štát to, pre boha živého spomínaš!? Aký štát sa vie zastať zamestnanca, keď minister školstva iba spľasne rukami a skonštatuje, že sa učiteľa Žarnaya nemá ako zastať, že mu nemôže pomôcť!!! Riaditeľ nejakej strednej školy má väčšie páky ako minister? Takto ste si to zariadili?! Napriek tomu, že mal pravdu a konal správne, nikto mu pomôcť nevie, pretože bol prepustený z organizačných dôvodov a basta. Mali by ste zaliezť do myšacích dierok a nebrať si štát do úst, vy ani len netušíte, čo si pod pojmom štát predstavuje zamestnanec alebo živnostník.

Dám ti však, poslanec Blaha, ešte jednu šancu, možno sú Košice pre teba príliš vzdialené, príliš okrajové a zvesti o prepustenom učiteľovi sa ti do uší nedostali. Čo tak Nitra, je ti bližšia? Potom asi budeš vedieť o tom, že nie iba učiteľ má ústa, aj lekárom narástli a vedia si ich otvoriť, ak majú dojem, že je to potrebné. A potrebné to je, ak sa robia podvody a čachre machre so zdravotnou dokumentáciou. Čože sa to stalo doktorke Pechočiakovej, keď upozornila, že sa vybielila zdravotná dokumentácia pacienta? Preloženie na iné pracovisko? Dajme tomu, to je obhájiteľné. Ale tvrdiť o nej, že si vymýšľa a fantazíruje? Tvrdiť to aj po tom, ako sa k jej názoru pridali aj iní lekári z nitrianskej FN, aj po tom, ako rodičia malého pacienta tú dokumentáciu ukázali kamerám, to je silná káva. Poviem ti, poslanec Blaha, práve tebe, čo ti tak blaho zamestnanca leží na srdci, zamestnávateľ tej lekárky, to musí byť riadny zver a odľud. Odhalenú pravdu napokon nezniesol a utekal pred novinármi skryť sa. Dúfam len, že pri tom úteku po parlamentných chodbách vás viacerých, Jožko Valocký, poslanec Smeru a riaditeľ tej nemocnice, nepošliapal. Že ste stále v poslaneckom klube Smeru a vo vašej kancelárii, kam zdupkal, všetci zdraví. Možno ste mu pri tom úteku vytvorili aj nejaký koridor. Lebo, aj keď si ho z veľa parlamentných vystúpení nepamätám, pri tom poslednom sa akosi divne potácal. Je zrejmé, že presun z jedného bodu do druhého mu robí problémy, ale možno sa mýlim, možno sa mu iba pod nohy zaplietla papierová figurína a preto ním tak hádzalo.

Takže takto, poslanec Blaha, zamysli sa niekedy, aký štát to tvoríš, aký štát to ponúkaš a aký štát to vlastne chce ochraňovať zamestnancov. Čím? Tvojimi, Ficovimi či Richterovimi bludmi a kecmi? A keď si Laššáková zlomí palec, potom čo budete robiť?

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Odchod z koalície? Názory sú pol na pol, hovorí poslanec SNS

Fico ustúpil Dankovi a vláda v stredu nerokovala. Mandát premiéra do Salzburgu ministri nakoniec odsúhlasili na diaľku, Fico neprišiel na ohlásenú tlačovú besedu.

KOMENTÁRE

Fico môže stratiť viac než Danko

V prípade vabanku môže Smer stratiť viac než SNS. Už teraz má preň kauza nepríjemné dôsledky.


Už ste čítali?