Avízo pre vraha?

Autor: Dušan Koniar | 13.11.2013 o 10:23 | (upravené 13.11.2013 o 10:30) Karma článku: 9,71 | Prečítané:  1075x

Po divnom zverejnení odposluchu telefonických hovorov Toma Nicholsona a ozrejmení, že sa tak udialo (odposluchy) v spojitosti s vyšetrovaním vraždy advokáta Ernesta Valka, sa k tejto už tri roky starej vražde, vo fáze možného ukončenia jej vyšetrovania, nie práve okrajovo vyjadruje vyšetrovateľ.

 

 

Tri roky je dosť na to, aby sme na túto kauzu pomaly zabúdali. Či sa trestný čin nakoniec vyšetrí a príde aj k obvineniam vedieť nemôžeme. Môžeme si domýšľať, či vyšetrovateľ svedomito, kúsok po kúsku napreduje a zliepa prípad do celku, alebo či na všetko len padá prach a niet sa kam hnúť. O ukončení vyšetrovania sme sa ako verejnosť mali dozvedieť práve po ukončení a obvinení konkrétnej osoby či osôb. Alebo sme sa mali dozvedieť o pozastavení vyšetrovania pre nedostatok dôkazov.

Po medializovaní odposluchov a zverejnení ich dôvodov (osobný kontakt Nicholson- Valko a doučovanie angličtiny) a vysvetlení, že Nicholson nebol jediný odpočúvaný, že len patril do skupiny osôb, ktoré mali s nebohým advokátom v období pred vraždou nejaký kontakt, prináša vyšetrovateľ informácie, ktoré síce nie sú konkrétne, ale dosť toho konkrétna naznačujú. Že je už známy motív, že sú na stope konkrétnej osoby (osobám) a že stačí zohnať ešte jeden dva dôkazy, aby obvinenie obstálo pred súdom.

Aké sú to motívy, aká je to osoba a čoho sa tie dôkazy (výpovede) majú týkať sa nedozvieme. My to v tejto chvíli vedieť nemáme a ani to nevieme. Kto je ale v prípade aktívne zainteresovaný (vrah, objednávateľ, svedok) vie úplne presne, čo bude pravdepodobne nasledovať a čo môže očakávať.

Samozrejme že čítam detektívky a pozerám detektívne filmy. Samozrejme že viem veľmi málo, skôr nič, o spôsoboch vyšetrovania. A samozrejme, že zo strany vyšetrovateľa, z polície alebo prokuratúry, niekto vynáša informácie. Nestalo sa to prvý krát a nestalo sa to iba v súvislosti s tak závažnými trestnými činmi ako je vražda, či úkladná vražda. Dozvedáme sa o tom dosť často, naposledy včera pri zatýkaní gangu, čo kradol naftu v bratislavskom prístave. Colník, policajt, členovia ostrahy prístavu. Kde kto je do kradnutia zapletený, kde kto pomáhal v kradnutí viac informáciou či nekonaním, ako aktívnym chmatáctvom.

Preto sa domnievam, že informácie, ktoré priniesol rozhovor s námestníkom generálnej prokuratúry o stave vyšetrovania Valkovej vraždy už nie je tým povestným poľovaním na zajace bubnami. Že k varovaniu dotyčných osôb už prišlo z nejakej nižšej úrovne, že už sa každý, kto mohol ako, zariadil a že sa o vražde nič viac nedozvieme. Bodaj by som sa mýlil, ale taký je môj názor. Že tieto informácie poskytnuté verejnosti v takomto štádiu vyšetrovania sú neobvyklé a že je to len snaha vytvoriť si nejaké zadné vrátka, poistku, ak sa o pár dní či týždňov dozvieme, ktože to pocítil potrebu zmeniť klímu a zdržiavať sa niekde, kde Slovenská republika nemá uzavretú dohodu o extradícii.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Podnikajú na hranici prežitia. V kráľovstve polievok sa držková nevarí

Do niekoľkých hrncov naložili dvaja Bratislavčania svojho tvorivého ducha i značnú časť finančných úspor.

KOMENTÁRE

Pravda a láska stoja na našej strane

Môj manžel a ja, na túto frázu si aj po vyše dvoch rokoch manželstva stále zvykám.

PLUS

Prečo je dobré nájsť si architekta

Len rozumný architekt vymyslí dom, v ktorom budete naozaj šťastní.


Už ste čítali?