Čaká nás hlod roka?

Autor: Dušan Koniar | 20.11.2013 o 9:53 | (upravené 20.11.2013 o 10:00) Karma článku: 13,14 | Prečítané:  590x

Čo sa babe chcelo, to sa babe zdalo. Môže sa to týkať mňa, môže sa to týkať Róberta Fica. Potom budem veľmi zvedavý, ako bude v okliešťovaní Slovenska pokračovať.

 

 

Bez debaty, že v Bratislave Smer aj Monika v župných voľbách pohoreli do tla. A Monika nebude Fénixom. Reakcia Róberta Fica bola očakávateľná a znovu ma presvedčil, že ak zamením Cigáň za Bratislavčan, z Fica je Kotleba. Možno sa niekto na Slovensku cíti polichotený, že mu Fico dáva prednosť pred nejakými blavákmi. Lenže to je veľký omyl, je to skôr naopak. Fico si nevie vážiť nikoho, svoj úspech, tam kde ho dosiahol, berie ako samozrejmosť a neúspech označuje úplne nezrozumiteľným tvrdením, že daná oblasť, v tomto prípade Bratislava, nie je Slovensko. Aj by som sa urazil na takúto poznámku. Keďže ale viem, od kieho elementu pochádza, nechám to tento krát tak. Aj nabudúce, diagnóza sa asi nezmení.

Musím zopakovať podobné bláboly Vladimíra Mečiara v relácii Bez fraku, keď sa Vincourekovej zdôveril, aká je Bratislava úžasné mesto a čo by zahraniční turisti nemali prepásť. Že opera Národného divadla je na svetovej úrovni a mali by ju navštíviť. Potom len dodal, že s činohrou je to inak, tam že ho radi nemajú a tak niet načim sa tam unúvať. To len na zamyslenie sa nad tým, prečo Ficovi leží Bratislava v žalúdku a že nepomáha ani to, že mu ju Mečiar predžul. A zároveň vysvetlenie toho, že Fico si neváži nikoho. Ak si on môže dovoliť o mne tvrdiť, že ja nepredstavujem Slovensko, ja o ňom tvrdím, že je odľud. Tieto manévre na vlastnej frontovej línii, ktorú si len on vymyslel, to je skôr rituál roztlieskavačiek ako solídny zápas v pravidlách fair play. Nezáleží mu na úspechu ktorý dosiahol v zastupiteľstvách a v tých župách, kde je už rozhodnuté. Žerie ho možný neúspech a prípadný skalp, ktorý by získal nečakane, je pre neho cennejší ako dosiahnuté víťazstvo v inom regióne. Lenže rozhodnuté ešte nie je v piatich župách, ani v tej bratislavskej. A v nitrianskej, no veď uvidíme.

Črtajú sa hneď dva scenáre, jeden málo pravdepodobný a druhý ešte menej. Že v Bratislave predsa len vyhrá Monika a v Nitre Galbavý. A potom by mal prísť ten hlod roka, alebo hneď dva. Že sa Bratislava polepšila a milostivé Slovensko ju prijíma späť na svoju hruď. Alebo, že Nitriansky samosprávny kraj nie je Slovensko. V prípade Nitry by tu ale bol jeden veľký problém. Ako oddeliť svoje rodné Topoľčany od zvyšku zapredancov, kadiaľ viesť novú frontovú líniu. Je jasné, že Galbavému môže pomôcť iba hojná volebná účasť južných okresov kraja. Je jasné, v prípade Galbavého úspechu, kadiaľ tu líniu bude musieť Fico viesť. Bude musieť, pretože už povedal „A“ a tak musí pokračovať, ak len z toho neostane koktavý.

Kotleba je označovaný za extrémistu. Tí nie sú voľne na sklade. Takí sa vyroja ako chrústy, ak je vhodný rok. Kotleba by nemal žiaden argument, ak by Rómska otázka nebola u nás tak pálčivá a dvadsať rokov neriešená. Prípadne, ak by všetci problematickí spoluobčania obšťastňovali v Sheffielde, kde sa už miestni nechávajú počuť, akí sú z toho hin. Ficov argument je veľmi podobný tomu Kotlebovmu. Slovensko a jeho nemalé problémy. Tiež dvadsať rokov neriešené, alebo iba veľmi vlažne a neúčinne. A o všetkom čo sa týka rozvoja, stagnácie či úpadku Slovenska sa rozhoduje v Bratislave. Na dvoch troch miestach. V straníckych centrálach, na Úrade vlády a v Národnej rade. Nechajme bokom River a Digital Parky.

Kotleba nemá ani len hmlistú predstavu ako problém riešiť a z postu o ktorý sa uchádza, ani náznak akejkoľvek právomoci, ktorá by ho oprávňovala niečo v tom smere podniknúť. Ale to on vie, vie však aj to, že nie iba v Sheffielde sú ľudia znepokojení vývojom udalostí. Preto taká podpora. Lenže, práve preto, že tieto problémy sa musia riešiť z Bratislavy, lebo v Bratislave sídli právomoc a práve preto, že Bratislava tie právomoci nevie či nechce rozvinúť do účinných opatrení, je tak jednoduché pindať na Bratislavu. V prípade Mečiara a Fica, lebo u iných som to nepostrehol, pindať na seba samého, schovaného za údajne v blahobyte, z potu a mozoľov Slovenska tučnejúceho, bratislavského regiónu. Ani Mečiar ani Fico by takéto hlúposti nepoužívali, ak by nevedeli, že vďačných uší striehne dosť. Vytvoriť si zástupnú tému, lebo v tej legitímnej výsledkov veľa niet, je znakom extrémneho uvažovania a Fico v tomto prípade extrémista pre mňa je. Hľadá priestor na svoje táranie a strieda sa so šmejdmi v kdejakom kultúrnom dome. Že v nich dosahuje úspech jeden aj druhý nie je náhoda. Srdečne gratulujem k novej panvici s istotou navrátenia peňazí bez udania dôvodu. Len si treba zohnať správnu adresu, kde sa treba obrátiť, ak dôvodom je samotná panvica.

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Odchod z koalície? Názory sú pol na pol, hovorí poslanec SNS

Fico ustúpil Dankovi a vláda v stredu nerokovala. Mandát premiéra do Salzburgu ministri nakoniec odsúhlasili na diaľku, Fico neprišiel na ohlásenú tlačovú besedu.

KOMENTÁRE

Fico môže stratiť viac než Danko

V prípade vabanku môže Smer stratiť viac než SNS. Už teraz má preň kauza nepríjemné dôsledky.


Už ste čítali?