Na dieťa stačí rákoska, troch prútov sa nezľakne

Autor: Dušan Koniar | 17.1.2014 o 11:30 | (upravené 17.1.2014 o 11:35) Karma článku: 14,60 | Prečítané:  516x

Hovorím, pravda obrazne, sú aj iné spôsoby výchovy. Len mi nedá pokoj, kde sa vo Ficovi berie ten masochistický obdiv k otiepke raždia.

 

 

Nehovoriac o tom, že povesť o troch prútov je import z antických gréckych báji, tak ako väčšina povestí a rozprávok. Napokon, odtiaľ aj názov Európa, korene máme antické. Ficove neustále preferovania súdržnosti nejakého triumvirátu po vzore Svätoplukových synov (ktorí to nerešpektovali- čo je však prirodzené, pretože kladný výsledok takéhoto napomenutia postráda opodstatnenie, aby sa o ňom vôbec rozprávalo) vyvoláva dojem, že takáto spolupráca je jedine možná u tej časti obyvateľstva, ktoré nejakým spôsobom stojí za ním. V tieni, pokiaľ ide o zásluhy, v prvej línii, pokiaľ ide o politiku pokus- omyl.

Tejto časti obyvateľstva oznamuje, mne to vravieť nemusí, mám svoj názor, ako je to s tou jednotou a prečo by práve on mal byť tým prezidentom. Totižto, podľa neho, prezident musí zvládnuť svoje poslanie okamžite a nemôže sa mu priúčať počas výkonu mandátu. Tu ponúka svoju, viac ako dvadsať ročnú kariéru politika a právnika. A zároveň sme zrejme aj pri koreni veci, pri príčine, prečo sa nespokojný prútik oddelil od otepu.

Nespokojný s čím? S postavením absolventa vysokej školy, s predpokladaným zamestnaním sa, budovaním praxe, profesijného rastu, kariérneho postupu, celoživotného vzdelávania sa a hlavne, s nadobúdaním skúseností. S pohľadom na veci okolo nás zo svojho postavenia odborníka, dostatočne podkutého vo svojej brandži. To sa ale nestalo a prútik, ktorý bol ešte možno ohybný, sa mamke spurne stoporil a vybral sa vlastnou cestou. Cestou toporného, za svojím jediným cieľom sa potĺkajúceho politika. Bez akéhokoľvek zázemia z civilného, občianskeho či profesijného gruntu. Bez skúsenosti z obyčajného života, s mozoľmi od presedených schôdzi, s nabiflenými tézami, ktoré vytlačili katechizmus aj desatoro. Takto, za straníckeho pochodu, s bumaškou imunitného (vtedy) poslanca začal sa učiť svoje politické poslanie počas výkonu mandátu. Inými slovami, bez praxe zažitého života verejného, vybral sa spolurozhodovať o ňom, tvárniť ho a prispôsobovať k obrazu svojmu. Keďže, jeho obraz je utiecť od práce dávno pred tridsiatkou, taká istá je jeho politika. Nevie nič o živote bežných ľudí, tak isto, ako o ňom nevie nič potulný kolotočiar. Že majú všetci radi húsenkovú dráhu ešte neznamená, že sa na nej chcú voziť celý život.  

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Odchod z koalície? Názory sú pol na pol, hovorí poslanec SNS

Fico ustúpil Dankovi a vláda v stredu nerokovala. Mandát premiéra do Salzburgu ministri nakoniec odsúhlasili na diaľku, Fico neprišiel na ohlásenú tlačovú besedu.

KOMENTÁRE

Fico môže stratiť viac než Danko

V prípade vabanku môže Smer stratiť viac než SNS. Už teraz má preň kauza nepríjemné dôsledky.


Už ste čítali?