Keď sa pod imelom nebozkáva

Autor: Dušan Koniar | 17.2.2014 o 15:20 | (upravené 17.2.2014 o 15:33) Karma článku: 3,47 | Prečítané:  345x

Popravde, vyzeralo by to čudne. V pracovnj dobe, uprostred mesta, chlapi narábajúci karabínkou, za účelom dostihnúť kolegu tam hore v korune a pútať pozornosť okoloidúcich.

 

 

Lebo, aj keď orezávané stromy boli opáskované výstražnou páskou, ľudí zaujatých rozhovorom to príliš neupozorňovalo na to, že nad ich hlavami niekto bdie a robí niečo v ich prospech. Ani uponáhľaní jednotlivci neodpútali zrak od mobilov. Nikto by nemal byť v meste sám, ak je pripojený na sieť, či pripútaný k práci.

01.jpg

04.jpg

05.jpg

06.jpg

07.jpg

Len jedna pani zamrmlala niečo v tom zmysle, že...“tak! treba všetko vyrezať.“ Cítil som v tej poznámke nesúhlas s opilovaním stromov na Františkánskom námestí v Bratislave. Odporučil by som ju do Pečianskeho lesa, džungľa sa dá nájsť aj v intraviláne hlavného mesta. Možno práve Pečianský les intravilánom nie je, ale viem, že niekto by chcel aby bol. Stromy na Františkánskom námestí sú podľa mňa do mestského prostredia prerastené. Bolo by dobré čím skôr vysadiť nové, aby o nejakých 15 alebo 20 rokov, ak bude nutné staré stromy odstrániť (?), nevznikla spúšť a prázdnota.

02.jpg

03.jpg

08.jpg

09.jpg

10.jpg

Treba tie stromy ošetrovať. Nie dosť, že som si dnes na rozbitej dlažbe Starého mesta opäť raz bolestivo pripomenul kurie oko. Nepotrebujem, rovnako ako tá ufrflaná pani lesov, hôr a panelákov, aby mi na hlavu spadol suchý konár, nebodaj aj s imelom. Kto by ma potom pod ním bozkával?

11.jpg

12.jpg

13.jpg

14.jpg

15.jpg

16.jpg

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KULTÚRA

Únos. Film, ktorý vznikol napriek výstrahám právnikov

Pri nakrúcaní prvého slovenského trileru bola aj mama Roberta Remiáša.

ŠPORT

Spieva si Marleyho, dá si pivo. Ako Sagan trénoval v horách

Sagan sa pripravoval inak ako súperi.

TECH

Akadémia vied má päť slabých ústavov, dva špičkové

Päť ústavov nestojí na pevných základoch.


Už ste čítali?