Brigáda zo Súmračnej sa dočkala povelu

Autor: Dušan Koniar | 2.3.2014 o 22:40 | (upravené 2.3.2014 o 22:48) Karma článku: 19,64 | Prečítané:  2493x

V disciplinovanej armáde sa nestane, aby pešiak či generál konali bez rozkazu zhora. A aj keď vysunutá hliadka zaregistruje pohyb v teréne, bez inštrukcie z velenia netuší, či má nasadiť bodák a čeliť okupantovi, alebo mávať ratolesťou osloboditeľovi na uvítanie. Rozkaz vyšiel dnes krátko po 16.00 z mobilného veliteľstva v Poprade a platená soldateska, skrčená v kryte bezvýznamnej ulice v Bratislave, našla odvahu komentovať ďalší zo Súmrakov bohov.

 

 

Hoci je celý svet na nohách a čo i len trochu suverénne cítiaca komunita, neváha vyslovovať jasné stanovisko ku situácii na Kryme od prvých poplašných správ, najsociálnejšie cítiaci premiér Karpatského oblúka a priľahlých údolí, nie je schopný zaujať stanovisko. Nie je toho schopný ani len v náznaku, nie je schopný vyjadriť sa rázne ako štátnik, použijúc zrozumiteľný jazyk diplomacie. Rátajúc zásoby zemného plynu a zvažujúc čo vlastne povedať, odmlčal sa takmer na celý víkend, zatiaľ čo iní zdvíhali telefóny, predvolávali veľvyslancov, ostro varovali Kremeľ, prevetrávali vládne špeciály.

Celý ten čas brigádnici zo Súmračnej čušali ako vši pod chrastou. Dostali však jasný a zrozumiteľný povel z Popradu a tak spustili v diskusiách svoje skvosty. Pretože aj oni, ako každý iný pochopili, že mlčanie a vyhýbanie sa priamej odpovedi je odpoveďou jasnou a nepochybnou. O zbabelosti, o vypočítavosti a o servilnosti chcieť slúžiť, pretože slúžiť, jedno komu, je pohodlnejšie ako jednať vo svojom mene. Mlčal on, tak mlčali aj oni. Mlčal napriek tomu, že všetkých zvolal k svojej reči a tak už vedeli, akým tónom si môžu púšťať hubu našpacír. Má ich tam, kde ich vždy chcel mať a oni zase majú to, čo vždy chceli. Sluhu sluhov, pri ktorom sa cítia takí rovnocenní.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Odchod z koalície? Názory sú pol na pol, hovorí poslanec SNS

Fico ustúpil Dankovi a vláda v stredu nerokovala. Mandát premiéra do Salzburgu ministri nakoniec odsúhlasili na diaľku, Fico neprišiel na ohlásenú tlačovú besedu.

KOMENTÁRE

Fico môže stratiť viac než Danko

V prípade vabanku môže Smer stratiť viac než SNS. Už teraz má preň kauza nepríjemné dôsledky.


Už ste čítali?