Majster obštrukcie chce reformovať súdnictvo

Autor: Dušan Koniar | 14.3.2014 o 23:15 | (upravené 14.3.2014 o 23:23) Karma článku: 24,00 | Prečítané:  671x

Niet takého capa, ktorý by bol najlepším záhradníkom, akého by bolo možné porovnať s reformátorom súdnictva na Slovensku, ktorý ho zároveň dlhoročne pasie (rozumej v súvislosti s capom, či hocako inak).

 

 

Je úžasné sledovať Róberta Fica, ako sa oháňa nutnosťou dobrých vzťahov medzi trojicou najvyšších ústavných činiteľov. Ako sa ani nesnaží skryť medzi riadky, že ak bude on prezidentom, dobré vzťahy budú, to zaručuje. Ak by však prezidentom nebol, dobré vzťahy byť nemôžu, veď jeho nikto nemá rád. Automaticky prehadzuje zodpovednosť za zlé vzťahy na iného, hoci hovorí o nich stále iba on sám a tak isto on sám je zodpovedný za rozdeľovanie spoločnosti, ako sa to podarilo iba Mečiarovi.

Ako chce dodržať svoje stredajšie slovo, že bez problémov pôjde podať ruku novému prezidentovi, ak ním nebude on, keď v tej istej stredajšej debate nazval toho, kto má najväčšiu šancu tým prezidentom byť miesto neho, úžerníkom. Obráti to na žart? Povie, prepáčte pán prezident, ste síce úžerník, ale ste aj prezident a ja si úrad prezidenta nadovšetko ctím? Toto naozaj urobí, on pôjde niekomu podať ruku? To skôr ten cap poorie, pobráni zaseje a zožne, odvedie spotrebnú daň a milo sa usmeje, než by Fico čokoľvek uznal niekomu inému.

Michal Kováč mal masla na hlave za desiatich, nebol to ale on, čo vyhrocoval vzťahy s premiérom Mečiarom. To neboli zlé vzťahy, to bol zlý muž so zlými vzťahmi s každým, kto mal iný názor ako on. A toto máme v premiérskom kresle aj dnes. Mečiara s Gašparovičom pošle do politického a právneho suterénu, má ich za dosmrtne diskvalifikovaných, aby si potom prvého prizval do vlády a druhého si ctil ako rozhľadenú a spravodlivú hlavu štátu. Tú hlavu, ktorej ústavný súd nariadil, aby zvrátila nezákonný stav pozbavenia poslanca poslaneckého mandátu. To je ale všetko, čo naše, na zlých vzťahoch odkojené, súdnictvo mohlo spraviť. Doteraz saje bezzubými ďasnami ten zgrcnutý kefír slovenskej spravodlivosti a predseda Národnej rady, Gašparovič či hociktorý iný, môže sa rehotať koľko chce. Aj reforme súdnictva, keď už capy majú vidly a gumáky.

Komu je čo schopný Fico uznať? Kaníka posiela do politického dôchodku, lebo nejaký potraťák ho porazil vo voľbách. Po kanáloch by mal Kaník chodiť a nie sedieť v parlamente. Potraťák sa ale vzchopil ešte viac a Maňka, aby sa Ficovi v kanáloch nestratil, potľapkaný je po pleci a potvrdený vo funkcii podpredsedu Smeru. No veru, ukážkové vstúpenie si do svedomia.

A čože je to vlastne s tým súdnictvom, že ho treba ozdravovať? Žeby nefunkčné a pomalé, ne-dô-ve-ry-hod-nééé? A odkiaľ to ten mudrlant fiškálski vie, keď sa rok vyhýba súdnej obsielke? Šesť krát bolo pojednávanie odkladané, iba dva krát prevzal oznámenie o vytýčení pojednávania. Nie osobne! Predseda vlády Slovenskej republiky, vzdelaním právnik, s vôľou ozdravovať naše súdnictvo a v rozpore s Občianskym súdnym poriadkom, necháva súdnu obsielku preberať niektorým zo zamestnancov svojho úradu. A posmešne a sprosto, akoby bol kdesi v kulturáku na MDŽ, vyjadruje sa o sudkyni. Všetko len z dôvodu, že mu súd nakoniec rozsudkom nariadil ospravedlniť sa Ivete Radičovej, ktorú označil za skorumpovanú klamárku. No to by si radšej jazyk odkusol. Odvolal sa, na to má právo, on si však ten jazyk nakoniec odkusne, verte tomu.

A naopak, neverte tomu, že Fico je schopný podať niekomu ruku a myslieť to úprimne. To by sa ten cap musel rozbehnúť a poriadne ho trknúť, aby dokázal urobiť vôbec ústretový krok, či len jeho zdanie.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Odchod z koalície? Názory sú pol na pol, hovorí poslanec SNS

Fico ustúpil Dankovi a vláda v stredu nerokovala. Mandát premiéra do Salzburgu ministri nakoniec odsúhlasili na diaľku, Fico neprišiel na ohlásenú tlačovú besedu.

KOMENTÁRE

Fico môže stratiť viac než Danko

V prípade vabanku môže Smer stratiť viac než SNS. Už teraz má preň kauza nepríjemné dôsledky.


Už ste čítali?