Zbabelec verzus dobrodruh

Autor: Dušan Koniar | 18.3.2014 o 7:54 | (upravené 18.3.2014 o 8:00) Karma článku: 20,77 | Prečítané:  742x

Ak som to správne pochopil, Fica obchádza opäť, v krátkom slede po sebe, syndróm vreca zemiakov. Maskuje to úškrnom, ktorý ale svedčí o obrovskom strese. Maskuje svoju zbabelosť označovaním druhého za dobrodruha.

 

 

Čoho sa to dovoláva tento krát? V novembri to boli Stredoslováci, ktorí sa mali polepšiť a uvedomiť si, koho treba voliť, komu dať svoj hlas, lebo je to hlas štandardne odovzdávaný známej a rokmi etablovanej politickej strane. Nestalo sa tak a so Stredoslovákmi stali sa zlými a nezodpovednými aj predstavitelia štandardných politických strán, lebo nedokázali motivovať svojich voličov, ktorých má Fico v podstate rád, k tomu, aby volili inak ako volili. Svoju neschopnosť zhodil na plecia politických oponentov napriek tomu, že tí, aspoň niektorí z nich, vyzývali na volenie Maňku. To nestačilo. Vina je v tom, že nedokázali presvedčiť svojich, aby volili toho jeho.

Situácia sa tragikomicky opakuje. Nezodpovedná opozícia je zaslepená nenávisťou voči nemu a rozhodla sa unisono podporiť Kisku. Čoho sa to vlastne Fico dovoláva? Aby ho volili jeho protivníci. A ako to zdôvodňuje, čo za to ponúka? Ak mu Frešo povedal, že v novembri, ak by mal tú možnosť, volil by Maňku, musí tomu veriť, alebo o tom pochybovať. Zistiť skutočnosť nebolo ako. A ak mu teraz Frešo povie, že síce má na výber v tomto druhom kole a voliť bude Kisku a také isté odporúčanie dáva svojim sympatizantom, musí to Fico zobrať ako fakt a tomuto faktu čeliť. Nie žobroniť o pomoc v prostredí, ktoré si večne voči sebe poštve. Nie vytýkať svojmu protivníkovi, že sa proti nemu spojil a burcuje do toho spojenectva aj zástupy svojich.

Fico má predsa svojich, má ich viac ako dosť, aspoň to tvrdí, aspoň si to myslí. Tak nech burcuje tam a nestráca drahocenný čas mlátením prázdnej slamy. Je to on, čo nedokázal presvedčiť svojich, sú to jeho, čo neprišli k urnám. Alebo prišli, už sa však necítili byť jeho. Zbabelec bude vždy svoj neúspech zhadzovať na iných. Iný sú vinovatí, že nerozoznali jeho genialitu a nenahraditeľnosť. Iní nesú zodpovednosť za to, že on im chce dobre a oni sa majú stále horšie a horšie. iní sú vinní preto, lebo sa rozhodli podľa svojho vedomia a svedomia.

A nech neroní krokodílie slzy nad tým, ako nás v zahraničí bude reprezentovať prezident bez politických skúseností. Je predsa predsedom vlády s doteraz najsilnejším mandátom, aký sa predsedovi vlády Slovenskej republiky podarilo získať. Je predsedom vlády, ktorý opakovane prizvukuje, aké je pre Slovensko dôležité, aby vzťahy medzi troma najvyššími ústavnými činiteľmi boli dobré a nekonfliktné. Je predsedom vlády s obrovskou politickou mocou, ktorý ako povedal, si nadovšetko ctí úrad prezidenta republiky. Úrad, nie človeka ktorý ho zastáva. Spomeňme si na jeho obhajobu Gašparoviča položenú práve na týchto základoch. Fico je predseda vlády, ktorá najdôraznejšie môže pomáhať, v záujme celého Slovenska, prezidentovi republiky vykonávať svoju funkciu. Môže ale nemusí, môže dokonca robiť presný opak. Mali sme tu už takého predsedu vlády. Máme teraz možnosť sa presvedčiť, či sa jeho ideologickí následník vôbec dokázal o niečom poučiť, alebo stále platí to isté. že zbabelec ostáva zbabelcom, jedno ako silno búcha päsťou po stole, jedno čo všetko sa mu na stole záhadne objavuje.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Vracajú sa deväťdesiate roky a prečo sa Danko drží ruskej letky

Akcia proti Kiskovi je porovnateľná len s únosom mladého Kováča.

DOMOV

Šéf protikorupčného úradu Kovařík: Politikov treba vyšetrovať citlivo

Policajti pri citlivých kauzách nemôžu zisťovať všetko, musia brať ohľad aj na česť politika, tvrdí Ficov šéf boja proti korupcii Peter Kovařík.

PRIMÁR

Keď mejkap podráždi. Problémy, ktoré vyvoláva kozmetika

Vyberte si kozmetiku, ktorá nepoškodí pleť.


Už ste čítali?