VÚB, a.s. sa obvinenie z úžery netýka?

Autor: Dušan Koniar | 23.3.2014 o 2:13 | (upravené 23.3.2014 o 2:47) Karma článku: 14,19 | Prečítané:  2824x

Bolo by na čase, aby sa Jánošík 21. storočia, najľudovejí zbojník Róbert Fico, konečne vyjadril zrozumiteľne a adresne. Inak mu hrozí, že ostane na háku.

 

 

Všelijaké báchorky sa už o Jánošíkovi nerozprávali. Že bohatým bral a chudobným dával. O zradnom hrachu, pod nohy vsypanom, zatiaľ čo on sa snažil o stenu ho hádzať a aké také výsledky dosiahnuť. O sile v opasku zakliatej a o deve zradnej, čo ho pod prísľubom rozkoše z odevu, opasok nevynímajúc, zvliekala a potom priam nahého hyenám napospas nechala.

Všelijaké báchorky sa aj o Róbertovi Ficovi pospolitým ľudom šíria. Že bohatým chce dovtedy brať a brať, až bude nabratého dosť, až bude len chudobných, potom si to s nimi vraj rozdá. Že kým je on predsedom vlády Slovenskej republiky, toho Boh nedá, aby sa tomu ľudu slovenskému, pospolitému, ublížilo. Že zbíjal on zbíjal, sedem rôčkov v lete, a vy že od kedy ten biedny ľud drete? Že sedem rokov je tak akurát a teraz je načim sa po inom, bez okúňania, poobzerať.

Dosť bolo báchoriek a dosť bolo aj zbojníkov. Cítim sa byť jedným z pospolitých ľudí. Cítim zároveň, a verte že to cítim intenzívne, že som klientom vašej finančnej inštitúcie, VÚB, a.s. Mlynské nivy 1, 829 90 Bratislava. Neboli to doslovne vohľady, stalo sa však tak a aj tak ostalo, že ste mi ponúkli svoju dcéru Consumer Finance Holding. Nesťažujem si, rúča deva, len trochu náročná. Avšak viete, chlap sa vyťahuje a vyťahuje, vtiahne brucho, prsí sa a aj keď už nemôže, just sa bude tváriť, že až tak zlé to ešte nie je. Môj prípad. Váš prípad. Náš prípad. Napriek všetkému, nesťažujem si.

Neviem ako u iných, mne ste pekne spievať nemuseli. Nebolo to sadnutie na lep, bola to nevyhnutnosť, vyplývajúca z okolností určitej etapy môjho pospolitého jestvovania. To jestvovanie má ten najprirodzenejší priebeh. Ako pätnásťročný som dostal občiansky preukaz a to bol prvý predpoklad k tomu, že o tri roky neskôr sa budem môcť nielen oficiálne ožrať, ale budem si tiež zodpovedať za každý múdry či hlúpy krok, ktorý v živote vykonám. Neoľutoval som zatiaľ ešte žiaden, musím vás však upozorniť, že v posledných dňoch som znepokojený informáciami, ktoré sa šíria pospolitým ľudom a týkajú sa priamo vás. Vás, VÚB, a.s. Mlynské nivy 1, 829 90 Bratislava, vášho tútora Intesa Sanpaolo a vašej osvojenej dcéry Consumer Finance Holding. S vašou dcérou som sa spriahol a či už ste tomu zväzku fandili alebo bránili, všetko jedno. Stalo sa a neodstane sa, kým vám ju nepoškvrnenú nevrátim.

Presne tohto som si vedomý, presne o tom hovorím, čo sa o mne predpokladá od mojich pätnástich rokov. Že viem aké sú moje záväzky a povinnosti, že viem čo sa sluší a patrí. Že do tohto chomúta som vliezol síce nie až tak dobrovoľne, ale uľaviť som si nejako potreboval. Vďaka tomu, že postávate na každom rohu, nie je až takým problémom skončiť u vás. Ale opakujem, som znepokojený z informácií šíriacich sa v posledných dňoch. Som predsa len na pochybách, či ste nezneužili moju akútnu, bližšie nešpecifikovanú potrebu. Či som takmer tridsať rokov potom, ako som sa prvý krát usmieval na svoj prvý občiansky preukaz a on na mňa, predsa len nepochopil niečo nesprávne, keď som si 22.12.2004 prečítal článok Martiny Klásekovej v Trende: Prekvapenie na koniec roka: VÚB kúpila Triangel- Quatro

Lebo viete, píše tá Martina v článku také veci, ktoré ma síce vtedy neznepokojovali, teraz mi však naozaj nedajú spávať. V časti tohto článku nazvanom Prienik do nového segmentu, Martina píše: Keďže splátkovému predaju holdujú najmä ľudia s priemerným a podpriemerným príjmom, VÚB získaním skupiny Triangel- Quatro prerazí aj do segmentu, ktorý doteraz nepatril medzi jej priority. Produkty splátkového predajcu banka podľa jej hovorkyne Silvie Nosálovej v najbližšom období meniť nechce a v ponuke budú s nezmenenými názvami. ...

VÚB získa kúpou splátkového predajcu aj nesplácané úvery. TREND odpoveď na otázku, koľko ich je, nedostal. Podiel takýchto úverov býva v prípade splátkových spoločností v porovnaní s bankami vyšší. Poskytujú ich prevažne menej bonitnej skupine obyvateľstva, pričom žiadajú čo najmenej dokladov, avšak za vyššiu cenu. Na to, že ľudí zaujíma predovšetkým rýchlosť a dostupnosť a nie je pre nich prvoradá cena, stavia aj VÚB, keď v lete predstavila svoju Flexipôžičku. Štandardy banky a nových dcérskych spoločností v oblasti riadenia úverového rizika by sa mali podľa S. Nosálovej postupne zbližovať. (posledné tri vety zvýraznené autorom blogu, pretože najme tie ho znepokojujú)

Takže si to zhrňme, kto je zbojník, kto je pandúr, kto je zemepán odvolávajúci sa na nespochybyteľné práva a kto je pospolitý ľud. Ja som sa už predstavil a asi tušíte, viacerí, kde som zaradený a tretí krát opakujem, zaradený som tam z vlastného rozhodnutia.

Je teraz na vás, na VÚB, a.s. a tak isto na prezidentskom kandidátovi Róbertovi Ficovi, aby ste sa o mňa pošklbali.

Buď ma banka presvedčí, že som pre nich štandardný klient a poskytujú mi štandardné podmienky, také, aké náležia mne v postavení v akom sa nachádzam a že všetko to, čo získala kúpou skupiny Triangel- Quatro a čo naďalej rozvíja, je v súlade s legislatívou Slovenskej republiky. Lebo to chcem počuť.

V opačnom prípade budem nútený uvažovať nad tým, či som predsa len neskočil niekomu na lep, či nie som obeťou úžerníkov a či sa nemám pridať na stranu prezidentského kandidáta, súčasného predsedu vlády Slovenskej republiky, Róberta Fica. Či nemám, v tom boji divokom, radšej čeliť hrozbe trestného oznámenia za poškodzovanie dobrého mena, keď na srdci mi leží meno ešte lepšie, a to moje, ktoré nemienim dávať všanc kdejakým úžerníkom.

Je mi srdečne jedno, kto koho drží a za čo. Ak vám to robí dobre, takto sa navzájom či jednostranne podržať, vaša vec. Ak si to jeden z vás kompenzuje zvýšenou daňou zo zisku bánk a cíti sa pritom ako Jánošík, nemal by zabúdať, že meranie súkna od buka do buka, aj keď mienené básnicky, vypovedá o ňom viac ako by si myslel. Ak sa druhý z vás, slovutná finančná inštitúcia, nazdáva, že v spleti predvolebných osočovaní si nikto nevšíma jej viac ako trápne mlčanie o tom, z čoho profituje, od koho takýto nesmierny benefit získala a ako s ním narába, mala by sa zamyslieť, či to bola poctivá kúpa a či s ňou poctivo narába. Jánošík meral od buka do buka súkno a to sa meralo v lakťoch. Ak ste si tie lakte po dohode vzájomne otupili, ak si ich vzájomne ostríte na tretiu osobu, vedzte, že tou treťou osobou som potom ja a dôrazne voči tomu protestujem. Najprv linkom na vyššie spomenutý článok.

http://firmy.etrend.sk/firmy-a-trhy-financny-sektor/prekvapenie-na-koniec-roka-vub-kupila-triangel-quatro.html

Následne uvedením mailových adries, kam tento blog posielam.

kontakt@vub.sk

info@vlada.gov.sk

A napokon post skriptom, ktorý už fakt berte ako otvorený list všetkým:

01.JPG

P.S. Cítim sa byť dosť slobodným na to, aby som sa pohyboval kade chcem, kedy chcem a za akým účelom chcem. Je len na mojom slobodnom rozhodnutí, ktoré je však vystavené všakovakým vplyvom, či napríklad z Ondrejského cintorína v Bratislave zaostrím na hada alebo na centrálu VÚB, a.s. na Mlynských nivách.

S úctou Dušan Koniar

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Obchvat Ružomberka: už mal byť hotový, nakoniec bude meškať roky

Úsek D1 medzi Hubovou a Ivachnovou, ktorého súčasťou je aj obchvat mesta s 27-tisíc obyvateľmi, plánujú dokončiť až v roku 2021.

DOMOV

Odchod z koalície? Názory sú pol na pol, hovorí poslanec SNS

Fico ustúpil Dankovi a vláda v stredu nerokovala.

ŠPORT

Neapol hrá ako Real. Hamšíkovi sa vernosť môže oplatiť

Ľudia sa rozprávajú len o zápase, tvrdí Hamšík.


Už ste čítali?