Viem, ale nepoviem. Zatiaľ...

Autor: Dušan Koniar | 25.7.2014 o 10:40 | Karma článku: 10,27 | Prečítané:  3198x

Vydieranie hádankami na slovenský spôsob, táto veľmi obľúbená spoločensko politická hra na verejnosti, vďačne sledovaná médiami a ich čitateľmi, má novú súťažnú dvojicu Čižnár- Čentéš.

 

 

Po už okukanom klobúku Igora Matoviča, z ktorého aj tak nikdy nevytiahol nič, čo by predtým nevytáral, na pódium prichádza nový mág Jaromír Čižnár. Vo funkcii generálneho prokurátora je už rok a stihol predstaviť výsledky svojej práce. Predložil verejnosti čísla o tom, ako znižuje nepriaznivé percentá prípadov šetrení, ktoré na prokuratúre hnijú dlhšie ako by bolo zdravé.

Pri tomto výpočte dielčích úspechov, nezabudol poďakovať aj médiám, pretože prokuratúra začala prešetrovať až 39 prípadov na základe toho, že boli silno medializované. Nuž, čochvíľa sa môže pustiť aj do prípadu štyridsiateho, ku ktorého medializácii začal prispievať práve on.

Potom, ako prezident Andrej Kiska stiahol námietky predpojatosti voči senátom Ústavného súdu a ten mohol začať pracovať vo veci nevymenovania Jozefa Čentéša, ozýva sa, cez média, Jaromír Čižnár s akousi, zatiaľ nešpecifikovanou informáciou. Tá musí byť veľmi závažná, pravdepodobne úplne znemožní osobnosť Jozefa Čentéša, pretože práve jeho sa tá informácia údajne týka. Aká je to informácia, to zatiaľ nevieme. Vieme iba to, že až doteraz bola nepodstatná a nepoužiteľná. Zároveň sa môžeme domnievať, že je staršieho dáta a jej nepodstatnosť a nepoužiteľnosť by pretrvávala, keby...

Keby prezidentské voľby dopadli inakšie ako dopadli. Keby niekto bral vážne Gašparovičove blúznenie o tom, že k vzneseným námietkam predpojatosti má právo sa vyjadrovať iba osoba Ivan Gašparovič a nie niekto, kto je momentálne prezidentom republiky. Keby celá právnická verejnosť na Slovensku bola presvedčená o tom, že kauza Čentéš je už definitívne zrelá na zaradenie ad acta a oprašovať ju môžu akurát tak producenti či dokumentaristi.

Lenže to tak nie je a tak je nutné siahnuť do archívu a vytiahnuť z neho materiál pripravený na plán „B“, prípadne „C“ atď. Som nesmierne zvedavý na ďalšie šokujúce odhalenie a hlavne na zdôvodnenie toho, prečo generálny prokurátor rok čuší a zrazu sa na čosi rozpamätá. Nie je to pritom úplná novinka, Jaromír Čižnár sa už dávnejšie vyjadril, že niečo vie, ale nepovie. Zatiaľ. Ak sa teda postupne odhodláva k tomu, že „zatiaľ“ je už neaktuálne a nahrádza ho „práve teraz“ či nebodaj „kto ak nie ja, kedy ak nie teraz?“, bude to zároveň účelová reakcia na nenaplnenie žiadneho z predchádzajúcich „keby“ a signálom pre médiá, že uhorková sezóna toto leto nehrozí.

Neviem pritom, či je to náhoda, alebo Jaromír Čižnár je mazaný masťou pre každý prípad. Na dotieravé otázky médií, kedy sa verejnosť dozvie podrobnosti o šetrení vo veci Matovič- Procházka, generálny prokurátor odvrkol obľúbený slogan nedotknuteľných vo svojej funkcii, že nikto mu nebude diktovať, kedy sa bude čím zaoberať. Zdá sa však, že diktát doby a pálčivej aktuálnosti čohokoľvek z minulosti Jozefa Čentéša sú sinejšie ako tlaky médií a tak sa môžeme tešiť na ďalšieho kostlivca zo skrine.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Podnikajú na hranici prežitia. V kráľovstve polievok sa držková nevarí

Do niekoľkých hrncov naložili dvaja Bratislavčania svojho tvorivého ducha i značnú časť finančných úspor.

KOMENTÁRE

Pravda a láska stoja na našej strane

Môj manžel a ja, na túto frázu si aj po vyše dvoch rokoch manželstva stále zvykám.

PLUS

Prečo je dobré nájsť si architekta

Len rozumný architekt vymyslí dom, v ktorom budete naozaj šťastní.


Už ste čítali?