Koľkokrát sa zmestí 60 centov do 211.000 eur?

Autor: Dušan Koniar | 8.8.2014 o 14:21 | Karma článku: 11,03 | Prečítané:  1211x

351.166 krát a ešte čosi.

 

 

Téma nedostatočnej stravnej jednotky pre deti v reedukačných centrách je stará niekoľko mesiacov. Otvorila ju tuším ombudsmanka, ktorá upozornila na skutočnosť, že deti často hladujú a trvalo neprimerane dlho, než kompetentní tento fakt uznali a stravná jednotka bola navýšená o 20% (60 eurocentov) na osobu a deň. Než k tomu vôbec mohlo dôjsť, museli niekoľkí ministri (Kažimír, Čaplovič/Pellegrini) nájsť spoločnú reč a spoločné peniaze, aby v niekoľkých žalúdkoch škvŕkalo o čosi menej.

V trinástich reedukačných centrách na Slovensku je dokopy niečo cez 700 chovancov. Bačkov uvádza kapacitu 48, Spišský Hrhov 80 miest. Počet kolíše, údaj o siedmich stovkách chovancov je z predminulého roka. Počítajúc s takýmto číslom a násobiac ho práve tými šesťdesiatimi centami, musí sa v štátnom rozpočte odteraz nájsť, zaokrúhlene nahor, každoročne približne 155.000.- eur. A to až dovtedy, kým za takúto sumu nekúpime ani slanú vodu a bude ju nutné opäť navýšiť.

Neviem či toto je práve to, čo by mala sledovať ombudsmanka, či by každoročne niekto na príslušnejšom úrade nemal brať na zreteľ žalúdky detí v štátnej opatere. Keď sa pravidelne upravujú náhrady (diéty) za služobné cesty a podobne. Nechať tak dlho hladovať sudcov, to by sme videli ako presne by vedeli vyrátať svoje doterajšie strádanie.

V porovnaní s tým, aký cirkus sa okolo stravnej jednotky narobil mi príde nevýslovne smiešne, koľko mlčania zatiaľ sprevádza prenájom štátnou firmou luxusného sky boxu na bratislavskom Slovane. Za prenájom, na nevedno akú dobu, uzavretého priestoru s občerstvením pre osem až dvadsaťjeden osôb, uhradil zatiaľ Transpetrol (ministerstvo hospodárstva) 211.000.- eur.

Pre jedno neposlušné decko musí byť teda ročný bonus k jeho nárokom 219.- eur tak akurát. Podobne ako musí byť pre niekoho nesmierne poslušného, prípadne pre viacerých poslušných rotujúcich na tom sedadle s občerstvením, primeraným bonusom desať až dvadsaťšesťtisíc eur ročne. Podľa toho, koľko poslušných sa do presklenej kukane vlastne zmestí. Či už fandia hokeju alebo občerstveniu. Minister hospodárstva Pavlis zatiaľ mlčí, nič nemieni spresniť ani Transpetrol a ani Slovan.

Pani Zmajkovičová, ktorej nejakým spôsobom ležia v žalúdku prezident Kiska aj ombudsmanka Dubovcová, okrem iného aj preto, že sa o deti a ich stravu v reedukačných centrách zaujímajú, ostatným deťom odkazuje NEPOSLÚCHAJTE a ako bonus dostanete pobyt v reedukačnom zariadení all inclusive vrátane uvítacieho obeda s Kiskom a ombudsmankou. Preložené do reči Smeru- POSLÚCHAJTE a ako bonus dostanete sa možno na miesta, kam tak rád chodieval Gašparovič a budete sa môcť plne oddávať tomu, čomu sa plne oddával on celých desať rokov. Leňošeniu vo výkladnej skrini.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Podnikajú na hranici prežitia. V kráľovstve polievok sa držková nevarí

Do niekoľkých hrncov naložili dvaja Bratislavčania svojho tvorivého ducha i značnú časť finančných úspor.

KOMENTÁRE

Pravda a láska stoja na našej strane

Môj manžel a ja, na túto frázu si aj po vyše dvoch rokoch manželstva stále zvykám.

PLUS

Prečo je dobré nájsť si architekta

Len rozumný architekt vymyslí dom, v ktorom budete naozaj šťastní.


Už ste čítali?