Laššákovej necht v Kremnici

Autor: Dušan Koniar | 2.11.2014 o 14:46 | Karma článku: 8,61 | Prečítané:  902x

V Kremnici sa zrejme chystá voľné pokračovanie známych Gagov. Mieria do nej naozaj vzácni a vtipní hostia.

 

 

Kandidát na primátora v Kremnici Milan Žabka (Smer- SD) sa naozaj pochlapil, keď dokázal pozvať na podporu svojho volebného zápasu takéto esá. Dúfam že Kremnicu pozná dostatočne a nezabudne svojim hosťom ukázať aj Uličku slávnych nosov, aby mali predstavu, kam sa odliatky tých ich, poriadne predĺžených, môžu osadiť k tomu jeho. Kremničania sa naozaj majú na čo tešiť, len povážte, aká elita k nim zamieri. Je milé od strany Smer- SD, že má toľké vedomosti o národe a svoje predvolebné promo zverila tým z najvtipnejších, aby v meste humoru a zlata rozchechtali jeho obyvateľov, nech na to zlato nemyslia furt.

Keďže dámy majú prednosť, podpredsedníčka Národnej rady, pani Jana Laššáková, dostane prednosť aj v týchto riadkoch. Každý z troch nomenklatúrnych kádrov má svoje overené prednosti, ktoré sú verejnosti dostatočne známe. Kremničania tak budú môcť 15. novembra dokázať, do akej miery sú pre nich dôveryhodné.

Pani Laššáková je napríklad veľmi hrdá na svoje ruky, zápästia, prsty či nechty. Neviem z určitosťou na ktorú časť hornej končatiny, predpokladám však, že to budú nechty. Končatinami neustále šibrinkuje kamarátom pred očami a tak mienim, že sa im chce pochváliť vždy s niečím novým. Lenže, čo už dáma zmení na paži, lakti alebo zápästí. Podľa mňa sa v tom parlamente pekelne nudí a nudu rieši tým, že variuje odtiene lakov, pre skúšku iba na palcoch. Že pani poslankyňa vie spôsobne sedieť na dvoch stoličkách, to dokazuje aj svojím nechtíkom. Aj ním zamáva aby rýchlejšie preschol, aj sa pochváli s novým odtieňom kunčaftom pred sebou a aj to tí hneď pochopia a vyberú si ten správny odtieň na tú správnu chvíľu. Pokiaľ si pani podpredsedníčka dá pozor, pokiaľ sa neuvážene nepustí do nejakej manuálnej práce, pokiaľ si pre pánaboha nezmyslí práve teraz pucovať orechy, môže si byť istá, že jej ruky budú aj naďalej čisté a pre jej stranu stále tak prepotrebné.

Druhým z pozvaných vzácnych hostí je Dušan Muňko. Či ako poslanec Národnej rady alebo ako riaditeľ Sociálnej poisťovne to neviem. Tiež má dosť široký zadok na to, aby viacero stoličiek nehlivelo opustených. Jeho parlamentné skóre je síce zúfalo nízke, keďže v kolónkach návrhy zákonov, pozmeňovacie návrhy, interpelácie, hodina otázok, zahraničné cesty a ostatné je všade nula, to však nič neznamená. Za prvé, všetko toto dokáže obsiahnuť charakteristický pach lakovaného nechta a za druhé, Dušan Muňko je predsa verejne známy niečím úplne iným. Je to jeden z najväčších odborníkov na papagájčiu reč, na vypiplanie kdejakého exota a s výsledkami jeho práce sa môže pochváliť nejedna voliéra. Aj tento pán ešte môže dlho vydržať. Stačí, ak nebude tlmočiť informácie ktoré si aj vrabce čvirikajú o tom, odkiaľ tie svoje operence berie. Keďže tej reči rozumie on jediný, stačí ak bude držať zobák. O držanie kroku sa mu už postarajú na rote.

No a treticu najvzácnejších uzatvára minister financií Peter Kažimír. Najznámejší je v mysliach verejnosti ako skvelý grafológ. Ceny plynu dokáže vyrátať v prospech tej verejnosti aj vtedy, ak má milimetrový papier obrátený hore nohami a čísielka mu vtedy z pusy chŕlia tak znamenite, že sa opäť musí zamilovať sám do seba. Je prosto neodolateľný. Avšak v Kremnici sa jeho talent môže rozvinúť naozaj naplno. Hádam si nájde trochu času a odskočí si z kina Akropola na neďaleký Velestúr a raz a navždy oboznámi slovenskú verejnosť s tým, čo už Róbert Fico vedel skôr, ako bol aj Winstonom. Skúsenému grafológovi bude hračkou konečne správne interpretovať známe runy, ktoré nehovoria o oráčoch, ale práve o kráľovi starých Slovákov Svätoplukovi. Ten už v dávnych dobách vytušil priam zlotonosnosť tohto kraja a je preto načim v tejto bohumilej myšlienke Otca zakladateľa pokračovať.

Tak čo vy na to, Kremničania? Že sa máte na čo tešiť?

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Podnikajú na hranici prežitia. V kráľovstve polievok sa držková nevarí

Do niekoľkých hrncov naložili dvaja Bratislavčania svojho tvorivého ducha i značnú časť finančných úspor.

KOMENTÁRE

Pravda a láska stoja na našej strane

Môj manžel a ja, na túto frázu si aj po vyše dvoch rokoch manželstva stále zvykám.

PLUS

Prečo je dobré nájsť si architekta

Len rozumný architekt vymyslí dom, v ktorom budete naozaj šťastní.


Už ste čítali?