Fico de facto pripustil Paškovu zodpovednosť, ale...

Autor: Dušan Koniar | 17.11.2014 o 10:20 | Karma článku: 12,50 | Prečítané:  1370x

Ale zvolil na to naozaj divný argument. Tvrdiť, že sa jedná o štátnické gesto je tvrdením o tom, že Paška má v sebe vlastnosti štátnika. Nemá. Ani v sebe a ani vo svojom okolí. Na míle ďaleko nie.

 

 

Prečo Paška odchádza vieme všetci. Ľudia na ulici to od neho požadujú pre škandál s obstarávaním v zdravotníctve (povestná kvapka ktorou pohár pretiekol), Paška tých ľudí označuje za anarchistov a zároveň im vyhovuje. Štátnik neodstupuje na popud anarchistov.

Prečo odstúpili Zvolenská aj Zmajkovičová tiež vieme. Odporučil im to Fico, lebo vidí v neprehľadnosti obstarávania podiel viny šéfky rezortu aj členov správnej či dozornej rady piešťanskej nemocnice dosadenej rezortom. Ak podiel viny vidí premiér u jedných a jeho ľud u druhého, buď sa premiér a ľud zhodujú na celkovom počte vinníkov, alebo majú opačný názor. V prvom prípade by nemohol premiér považovať priznanie si viny za gesto štátnika, lebo vina ho takéhoto významného komplimentu zbavuje, v druhom prípade premiér označuje za štátnika niekoho, koho zmetie zo stoličky dvetisíc ľudí na námestí s pripomienkou, že prídu zase. To sa štátnikom nestáva, vedia pre tých ľudí pripraviť uspokojivé vysvetlenie.

Prečo by mal byť z funkcie podpredsedu parlamentu odvolaný Figeľ a prečo by sa mal vzdať poslaneckého mandátu Uhliarik tak isto vieme. Ten prvý preto, že je predsedom strany za ktorú ten druhý bol ministrom zdravotníctva a exminister Uhliarik zase preto, lebo jeho zmluvy na prenájmy prístrojov boli zjavne nevýhodnejšie ako nákupy z dielne Zvolenskej. To je fakt, aspoň mne sa to tak javí.

Otázka znie takto. Ako je možné, že sa nám to tu hmýri samými štátnikmi (ak je dôvod na odstúpenie ten istý, tak isto musí byť štátnickým gestom samotné odstúpenie) a ani jeden z nich nie je schopný odhaliť legislatívou požehnané zlodejstvo? Lebo ďalší fakt ktorý sa mne javí ako istý je ten, že žiaden doposiaľ menovaný neponesie trestnoprávnu zodpovednosť, hoci to všetci vnímame ako zlodejstvo a obohacovanie sa na úkor ostatných. Tak kde dočerta trčia tí štátnici?! A kde do čertovej matere trčí toľké roky prezieravá štátnickosť samotného Fica?

Vedel on či jeho okolie o tom, že Uhliarikove zmluvy sú tak očividné nevýhodné a celý čas o tom mlčal? To by bolo veľmi zlé. To by z potenciálnych štátnikov robilo špekulantov zbierajúcich protiargumenty práve (len) pre prípad, že sám alebo sami budú z niečoho podobného obvinení. Je však aj horší variant. Oni to jednoducho vedieť nemusia. Môžu len tak náhodne siahnuť po hociktorej staršej zmluve a nájsť tam chybu za chybou, hnus za hnusom, svinstvo za svinstvom. Nájsť bez hľadania, pretože sú si istí, že takto to chodí na Slovensku bez ohľadu na to, ktorý klan je pri koryte.

Tak z ktorého pekla sa z ničoho nič objavil štátnik Pavol Paška, keď je to tu už desaťročia zaplienené ľuďmi s obrovskými právomocami a s nulovým rizikom postihu, na ktorých sa hodí nejeden prívlastok, najmenej však ten označujúci ho za štátnika? Lebo z úst štátnika môže zaznieť- „Vyhraj voľby a  môžeš všetko...“, nasledovať však bude informácia o tom, čo všetko môže taký človek pokaziť, napraviť, dosiahnuť a podobne. Koho každého bude k tomu potrebovať za nápomocného. Štátnik to povie nahlas z tribúny. Človek razenia Pašku, Gašparoviča či Harabina to zamrmle len tak pre seba. Je to ukončená, celá veta v zlostnej reakcii na skutočnosť, že nie všetci padli na riť z jeho blahorodia a potom sa čudujú, aké citlivé sú niekedy mikrofóny.

Paška odchádza, lebo sa urazil a má už všetkého dosť. Štátnik sa neuráža a nikdy nenadobudne presvedčenie, že už toho bolo dosť, že už urobil všetko čo bolo v jeho možnostiach.       

 

 

 

 

   

   

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KULTÚRA

Ešte v marci robil v obleku kliky. Železná vôľa urobila z Jana Třísku Američana

Legendárny herec z Obecnej školy sa už v Česku necítil doma.

ŠPORT

Expert: Sagan je ako rocková hviezda cyklistiky

MS môže pokojne vyhrať aj sedemkrát, myslí si.

PRIMÁR

Päťdesiatnici a stres: Po päťdesiatke začne stres zabíjať

Nikto nie je stavaný na to, aby prežíval dlhodobý stres.


Už ste čítali?