Povalenie vlády a povaľovanie moci

Autor: Dušan Koniar | 31.12.2014 o 14:38 | Karma článku: 6,39 | Prečítané:  1044x

Nielen kvôli Eurovalu v roku 2011, aj kvôli dodatkom k Vatikánskej zmluve v roku 2006, povalil ktosi vlastnú vládu a moc sa ocitla tam, odkiaľ si je berú tí bez škrupúľ- na chodníku.

 

 

Pamätáte sa na tú detskú hru s peňaženkou? Pohodila sa niekde na chodník, pootvorená aj s nejakým vykotúľaným dvadsaťhaliernikom kvôli dôveryhodnosti a čakali vedľa seba na okoloidúceho. Peňaženka bola uviazaná tenkým, „neviditeľným“ vlascom, končiacim vo vašich rukách niekde v kríčku. Tam ste sa chichotali s kamarátmi a čakali ste na ďalšieho truľa, ktorý sa zastaví, poobzerá a napokon sa zohne po nečakaný nález. Vtedy prichádza vaša hviezdna hodina a vy víťazoslávne potiahnete vlascom a z nálezcu si urobíte dobrý deň. Alebo on z vás, ak ten trik pozná. Vlasec pristúpi a len zo škodoradosti si vašu starú peňaženku privlastní. Ako decko, zažil som obidve situácie. Nechal som sa po dvakrát ogabať. Aj mi odskočila peňaženka spod ruky a utŕžil som výsmech, aj som o ňu, opäť ponížený úškrnom skúsenejšieho, prišiel a s ňou tiež o tú masku dôveryhodnosti za dvadsať halierov. Odvtedy som to neskúšal.

Hádam už dospelé KDH, dobrých pätnásť mesiacov pred parlamentnými voľbami, rozhodilo po rôznych chodníčkoch chudobné peňaženky a pevne zviera v rukách „neviditeľné“ vlasce. Nechichoce sa v kríčkoch, lebo ono tam v skutočnosti nie je. Má mnoho dôležitej práce v parlamente a verejnosti odkázalo, že v uliciach ho preto neuvidí. To na dôvažok k vytesneniu sa voči takmer všetkým do úvahy prichádzajúcim opozičným stranám a politikom. Okrem Mostu, ktorý ale pridal za seba OĽANO a SMK a tak sa kruh možných koaličných spojenectiev uzavrel.

Vládny Smer je vytesnený ako prvý, je tu však háčik. Veľmi viditeľný na tom vlasci, lebo patrí práve Smeru a ten vie dobre nahadzovať. Aj cez cudzí vlasec a zabezpečiť si najpodstatnejšiu časť z úlovku. Hlavne ak je zaňho ochotný prikrmovať, popúšťať a priťahovať niekto, komu stačia šupinky pre šťastie. Rezolútny a nekompromisný postoj KDH v ním preferovaných témach bude mať jediný výsledok. Demonštratívne šklbne vlascom, hoci vopred oznámi Smeru kadiaľ je vedený, aby v dostatočnom predstihu mohol byť pristúpený. Ide predsa o jeho háčik. KDH sa uspokojí, tak ako vždy, s pálčivými ranami na dlaniach. Všetkým ostatným ich otrčí ako stigmy svojej obety, ako dôkaz o tom, že dohoda s ním je vždy možná, len ak mu dovolia neustúpiť ani o piaď. A kto mu dopraje najviac z jeho vytúžených šupiniek, tomu ono dovolí deliť úlovok. Nech sa potom ostatní nedivia, že doplácajú na svoje liberálne postoje, názory na rodinu a manželstvo, odchody z jeho radov, keď stačilo nenútiť ho ustúpiť ani o tú piaď a mohli sa realizovať so svojimi platformami na osvedčenom dvorčeku. Niekde v kúte, za kríčkami. Držať vlasec a chichotať sa, čakajúc na ďalšieho truľa.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Odchod z koalície? Názory sú pol na pol, hovorí poslanec SNS

Fico ustúpil Dankovi a vláda v stredu nerokovala. Mandát premiéra do Salzburgu ministri nakoniec odsúhlasili na diaľku, Fico neprišiel na ohlásenú tlačovú besedu.

KOMENTÁRE

Fico môže stratiť viac než Danko

V prípade vabanku môže Smer stratiť viac než SNS. Už teraz má preň kauza nepríjemné dôsledky.


Už ste čítali?