Dekadentná nahota je pod uniformou najzreteľnejšia

Autor: Dušan Koniar | 8.8.2015 o 4:22 | (upravené 9.8.2015 o 7:53) Karma článku: 10,62 | Prečítané:  15141x

Kotleba už našiel recept na to, ako uvážlivo míňať peniaze daňových poplatníkov. Pošle svoje čierne tričká doplniť si obzory do vynovených knižníc.

Detviansky chlapci neboli zrejme najviac náchylní k exhibicionizmu a neboli zrejme najchudobnejší. V niečom inom bude tkvieť skutočnosť, že títo junáci pri svojich tancoch odhaľovali najviac zo svojej nahoty, nakoľko im košele siahali pokiaľ siahali a na dlhé gate si tiež nepotrpeli. Ale nič to zato. Je to tradičné a je to slovenské.

Iné to už bude asi s onakvejšou nahotou iných tanečníkov, keď tak sprudka pohla žlčou Mariana Kotlebu a jeho roty. Či to však nebude skôr tým, že sa vyskytla možnosť narábať s finančným obnosom určeným na konkrétne využitie a zahrať sa tak účelovo na mravokárcu dbajúceho o dostupnosť kultúry pre všetkých. Napríklad návštevou miestnej knižnice. Rozhodnutie predsedu Banskobystrického samosprávneho kraja nepodpísať zmluvu o čerpaní dotácie pre Divadlo Štúdia tanca, poskytnuté Ministerstvom kultúry pre potreby už tradičného festivalu, a hlavne, zdôvodnenie takéhoto kroku dekadentným smerovaním onoho festivalu je viac ako trápne. Je priehľadné a sprosté zároveň, ak sa oháňa účinkovaním sporo oblečených tanečníkov.

Sprosté v tom, že o dekadentnosti chcú rozhodovať ľudia z tých najdekantnejších, podobne ako rovnosť hlásajú tí najpovýšeneckejší. Marian Kotleba sa nám nebodaj najbližšie rozhodne prideľovať kultúrne balíčky, len aby sa Stredoslovákom ušlo čo najspravodlivejšej kultúry bez nánosov akéhosi prieniku iného, ktoré nechceme, lebo svoje si nedáme.

Pripomínam teda pánovi Kotlebovi, že heroická mužská nahota má svoje miesto vo vývoji umenia. Pre mňa je síce práve toto obdobie spájané s niečím oveľa horším ako dekadentnosť, ale ktožehovie, možno si už z toho obdobia niečo zrozumiteľnejšie vybral a dokáže to naporciovať aj svojmu okoliu.

 

Nemecký veľvyslanec Ludin pri prejave na vernisáži výstavy súčasnej nemeckej plastiky v roku 1942 v aule Univerzity Komenského v Bratislave.

Zdroj: artestrium.wordpress.com

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Američania obkľúčujú Severnú Kóreu. Tentoraz nejde o bluf

Pri Kórejskom polostrove sú dve americké lietadlové lode. Ďalšie môžu čoskoro pribudnúť.

DOMOV

Policajný odborár: Útočiť na ženu od chrbta nie je normálne

Policajti by mali mať kvalitnú výbavu.

KOMENTÁRE

Ťapákovci uvažujú o lapaní kotlebovcov

Kotlebovcom vraj percentá porastú. Tak radšej seďme a buďme.


Už ste čítali?