Prešmyčka Róberta Fica

Autor: Dušan Koniar | 15.10.2015 o 11:51 | (upravené 15.10.2015 o 13:32) Karma článku: 12,96 | Prečítané:  1877x

Čo je jednoduchšie a čo prináša sociálnemu demokratovi väčší efekt? Robiť pre ľudí, alebo ľudí prerábať?

 

 

ROBÍME PRE ĽUDÍ- ĽUDÍ PREROBÍME

 

Aj keď to pri stabilných preferenciách sociálneho demokrata vyznieva nepresvedčivo, stále je v postavení ako pri svojich začiatkoch. Potrebuje sa prešmyknúť do ďalšieho volebného obdobia, najlepšie v pozícii lídra, určujúceho komu to pôjde ako po masle a komu ako v lete na sánkach.

Aby sa mu to líderstvo neprešmyklo pomedzi prsty, pomáha si tým samým ako doteraz. Jalovými, bezpohlavnými heslami, ktorých efekt nie je možné nijako odmerať. Ak by sa mu podarilo niekedy niečo splniť, výsledný efekt by presvedčivo rozpoznala cieľová skupina, pre ktorú údajne teraz začína robiť, či ktorá si údajne pred ôsmimi rokmi zaslúžila istoty. Ja ale o žiadnej takej skupine, profesijnej, sociálnej či regionálnej, vôbec nechyrujem.

Neviem o tom, že by sa počas vlády sociálneho demokrata dotiahlo vôbec aspoň niečo do takého štádia, že si učiteľ, dôchodca, živnostník, invalid, robotník, študent, sestrička, rodič na rodičovskej dovolenke, či ktokoľvek iný môže povedať- áno, mám sa citeľne lepšie odkedy mi Róbert Fico zabezpečil istoty, áno lepší sa to, lebo Róbert Fico na tom pracuje.

Nikto taký sa nenájde, pretože nikto taký neexistuje. Učiteľov, dôchodcov, živnostníkov, invalidov, robotníkov, študentov, sestričiek či rodičov na rodičovskej dovolenke sú mrte a z toho množstva jednotlivcov, ľahko nejeden môže patriť do viacerých spomenutých skupín, ale ani tak nemá šancu pocítiť zlepšenie.

Vysvetlenie je jednoduché. Práca sociálneho demokrata je zameraná na jediný efekt, prerobiť planými sľubmi čo najväčší počet voličov na voličov jeho, tvrdením, že práve pre nich, konkrétne pre nich (študentov, živnostníkov, robotníkov atď.) robí také opatrenia, ktoré im čosi pozitívne prinesú. Chybou je, že vďaka širokému spektru sociálnych balíčkov sociálneho demokrata, cieľové skupiny sa rozrástli do počtov jednotlivcov, ktoré v sumáre presahujú polovicu slovenskej populácie. Ak je toto výsledkom osemročného pôsobenia sociálneho demokrata na Slovensku, ak takýto veľký počet obyvateľstva musí dostať niečo navyše a je nutné pre nich niečo urobiť, niet sa čím chváliť a oháňať.

Tých osem rokov v réžii Róberta Fica oslabilo profesijné, sociálne, či regionálne skupiny obyvateľstva do takej miery, že je nutné vyčleňovať zo štátneho rozpočtu prostriedky na to, aby si polepšili. Celé pôsobenie Róberta Fica má na svedomí skutočnosť, že likviduje všetko to, čo prináša zaslúžený efekt tvorcovi hodnôt a statkov, parazituje na tej tvorbe, likviduje tých tvorcov alebo im výrazne sťažuje podmienky (netransparentné tendre, daňové a odvodové stimuly, nevymožiteľnosť práva, PPP projekty, Váhostav, CT- čka...) a týmto si z klobúka vyťahuje ďalšiu a ďalšiu skupinu obyvateľstva, ktorej neváha nasľubovať, že v tom klobúku je aj niečo pre nich.

Všetci ale do klobúka  vkladajú, prácou či spotrebou. Všetci sedia v hľadisku pred mágom a mágovi ide iba o jedno. Aby čo najväčší počet divákov nepostrehol, že ten jeden dobrovoľník, náhodne vybraný spomedzi nich, je jeho poskok a to čo si z pódia, z klobúka demonštratívne odnáša, je vždy menej, ako si oni zaplatili na vstupnom.

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Podnikajú na hranici prežitia. V kráľovstve polievok sa držková nevarí

Do niekoľkých hrncov naložili dvaja Bratislavčania svojho tvorivého ducha i značnú časť finančných úspor.

KOMENTÁRE

Pravda a láska stoja na našej strane

Môj manžel a ja, na túto frázu si aj po vyše dvoch rokoch manželstva stále zvykám.

PLUS

Prečo je dobré nájsť si architekta

Len rozumný architekt vymyslí dom, v ktorom budete naozaj šťastní.


Už ste čítali?