974, zatiaľ

Autor: Dušan Koniar | 1.12.2015 o 12:03 | Karma článku: 9,37 | Prečítané:  1080x

Taký je počet sestier vo výpovediach, kým sa len to číslo nezmení, čo sa zrejme momentálne deje a diať sa bude.

 

 

Typickou reakciou politického hochštaplera na momentálnom výslní, je označiť čokoľvek čo mu nevyhovuje ako politicky motivované. A teda neadekvátne, neoprávnené a zbavené akéhokoľvek nároku na možnú dohodu, kompromis či len úvahu o danej veci.

Argumenty vládneho Smeru sú vždy tie isté- na jednej strane kvákať do omrzenia o tom, ako zlepšujú výber daní, znižujú nezamestnanosť, ako výhodne si dnes dokáže Slovensko požičať. Predseda Fico lajkuje na tabuli svoje vlastné statusy a hrdí sa tým, čo všetko a za aké peniaze on a jeho strana poskytujú občanom. Na strane druhej, jeho minister bedáka nad tým, že požiadavky zdravotných sestier sú enormné a v rozpočte toľko peňazí jednoducho niet.

Ako by aj mohlo byť?  Všetko sa pomíňa na sociálne balíčky, ktoré- vyjadrené finančne, miznú anonymne a neosobne ako strata na príjmoch štátu. Možno sa nejakí študenti odvezú zadarmo vlakom na Pohodu, možno v chudobnom regióne bude viac školení na úradoch práce, možno prievidzskí baníci budú ešte dlho fárať. Ale nijako to nikomu zásadne situáciu nezmení. Nehovoriac o tom, že prechodom do inej bane, nedotovanej, odsťahovaním sa do iného regiónu, bohatšieho a prostou skutočnosťou, že raz doštuduje každý, sú tieto zvýhodnenia viazané nie na konkrétneho a konečného užívateľa, ale na fixnú skupinu ľudí, ktorých vždy reprezentuje niekto iný.

Ale v prípade zdravotných sestier, či iných konkrétnych zamestnancoch, ide o niečo iné. Nie je podstatné či sestry majú alebo nemajú zarábať viac. Neviem to posúdiť a neviem v akých kategóriách platov sa pohybujú. Ale ten ich rezortný šéf im nemá čo odkazovať, že ich požiadavka je politicky motivovaná. Naopak! Táto jeho odpoveď je čisté politikum. Nekompetentný človek nedokáže zniesť, že je niekým upozorňovaný na to, že svoju prácu robí zle, neprehľadne, škodlivo. Nekompetentný človek sa rád vyťahuje svojimi zásluhami a tie zásluhy Smeru sú v zásade anonymné a neuchopiteľné. Je pod stranícke ego Smeru ustúpiť komukoľvek, kto žiada niečo konkrétne, lebo oni tak radi konajú nekonkrétne. Už vedia z čoho zaplatia tie viac ako dve tisícky nových policajtov, bo nám ich treba, bo bomby...buch, buch, buch! Tie peniaze sa majú ušetriť z nového systému ESO, ktorý sa vraj už spúšťa. Neverím, že ESO vôbec niečo ušetrí, ale čo už, hlavne že tomu verí Fico a Kaliňák a Kažimír.

Ale pýtam sa. Ak teda od samého začiatku títo mudrci z východu veria v ušetrenie veľkých peňazí (kdesi som zachytil sumu väčšiu ako 600 miliónov), čo s nimi plánovali? Sestry o svoje platy bojujú už roky. Buch, buch v Paríži bolo toť pred dvoma týždňami- a už je zrazu vyriešené z čoho zaplatiť viac ako dvetisíc policajtov.

Takže kecy o politických motiváciách si môže Čislák nechať pre seba a uistiť kolegu Kaliňáka, že až pôjdu nový policajti na vstupnú prehliadku, osobne dohliadne na to, aby sestry neboli príliš „namíchnuté“ a nebodali do tých rití viac ako je nutné.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Odchod z koalície? Názory sú pol na pol, hovorí poslanec SNS

Fico ustúpil Dankovi a vláda v stredu nerokovala. Mandát premiéra do Salzburgu ministri nakoniec odsúhlasili na diaľku, Fico neprišiel na ohlásenú tlačovú besedu.

KOMENTÁRE

Fico môže stratiť viac než Danko

V prípade vabanku môže Smer stratiť viac než SNS. Už teraz má preň kauza nepríjemné dôsledky.


Už ste čítali?