Fico váž si Bratislavu, jediná ti dokáže pomôcť

Autor: Dušan Koniar | 7.3.2016 o 12:59 | Karma článku: 13,31 | Prečítané:  1556x

Bratislava a jej jednotlivé okresy nevpustili, spolu s okresmi Senec, Dunajská Streda a Komárno, Kotlebu do parlamentu. Zvyšných 71 okresov, ak sa nemýlim, ho tam chce.

 

 

Pri spomenutých troch okresoch svoju úlohu mohlo zohrať vysoké percento maďarského voliča v regióne. Korešponduje to s volebnými výsledkami SMK, minimálne nej, v „nemaďarských“ okresoch. S Bratislavou je to ale inak. S tou tvojou zaznávanou, očierňovanou a podkopávanou Bratislavou, kde sa na jednom z jej kopčekov tak rád zašívaš. Keby si radšej na iných grúňoch skúsil konečne niečo urobiť.

Bratislava, s vysokou volebnou účasťou 66,57%, nedala Kotlebovi ani štyri percentá. Počnúc Bratislavou I. kde sa jeho preferencie ani nezobrazujú na tabuľke relevantných súperov, končiac petržalským okresom, Bratislava V., kde sa tomu parlamentu so 4,8% priblížil najviac. Aj to o čomsi vypovedá.

Všade inde, ak som to dobre prelustroval, okrem už spomenutých troch okresov, je to inak. Či už je to tvoja bašta na východe v okresoch Medzilaborce, Snina alebo Sobrance, kde všade bola účasť hlboko podpriemerná a Kotleba nazbieral od 5,8 do 8,5%. Či už je to okres Čadca, približujúci sa celoslovenskému priemeru zúčastnených voličov (58,32%), z ktorých takmer jedenásť percent zúčastnilo sa toho kvôli Kotlebovi. Ba či sú to aj okresy s nadpriemernou účasťou, ako tvoje Topoľčany (61,53%), ako Ružomberok (64,12%), tam všade žal aj Kotleba. U teba 9,12%, v okolí Brda, zvaného aj Malinô až 10,78%. Aspoň toto keby ti otvorilo oči a vyhnalo ťa spoznávať skutočné Slovensko. Z Napoleonského vŕšku nemôžeš dovidieť nikam.

Toto je najmarkantnejší výsledok tvojej osemročnej politiky! Tvoja nesystémovosť sociálnych balíčkov! Ani sa nezačervenáš nad skutočnosťou, že tie milióny Slovákov, pre ktorých si ich hromadu nachystal, podľa tvojej logiky nejakú sociálnu pomoc potrebuje. Ako je to možné, keď robíš, podľa teba, úžasne spravodlivú sociálnu politiku? Možné je to jedine tak, že kua systémovo dokážeš rozdávať prebendy plynúce z PPP projektov, pľundrovania európskych fondov, stimulov pre podnikateľov, ktorí sem nejdú podnikať, ale len ryžovať s pomocou, tebou tak velebeného Zákonníku práce, ktorý si zamotal ešte viac ako bol kedy zamotaný.

Prečo je v tebe toľko nenávisti voči ľuďom, ktorí sa živia poctivou prácou?

Necháš Vieru Tomanovú šafáriť s jej (tvojimi) fantasmagorickými sociálnymi podnikmi, ktorých jediný výsledok je vytunelovanie vlastného imania, nehovoriac o tom, že v regiónoch tak núdznym o prácu, zničili dumpingovými cenami jestvujúce firmy. Poctivé firmy. A z Viery Tomanovej urobíš detskú ombudsmanku, aby sa na staré kolená hrajkala s požičanými deťmi za neprehľadnými múrmi svojho „domova“.

Vysmievaš sa z Bielych vrán na kandidátke OĽaNO, avšak svojmu výsmechu dávaš sadistický ráz. Kebyže sadomaso, nech ti aspoň trochu rozumiem. Ale ty priam sadisticky manipuluješ s poctivou prácou ľudí a velebíš tých nepoctivých. Doktorka Zuzana Pechočiaková ti je na posmech? Že poukázala na bielenie karty malého pacienta, z čoho sa chceli klamstvom vyviniť iní? Klamal riaditeľ nitrianskej FN, tvoj poslanec Jozef Valocký a tebe je to nič! Klamala Pechočiakovej priama nadriadená, Alena Ďurišová a tebe je to nie že nič! Tebe tá pravda pravdúca kole oči až tak, že pripustíš dosadenie klamárky do Úradu pre dohľad nad lekárskou starostlivosťou. Nech robí spoločnosť Martinovi Senčákovi, ktorý pochybil v kauze CT! A ty sa vysmievaš Bielym vranám. To už je na diagnózu. Uvedomuješ si konečne, ako choré je slovenské zdravotníctvo, ako choré je celé Slovensko? Uvedomuješ si, že si to práve ty a tvoja politika, ktorí ste tými najnezodpovednejšími bacilonosičmi?

Bodaj by si sa mohol všade spoľahnúť na také spektrum voličskej rozmanitosti, akou disponuje Bratislava. Nie Bratislava starých Prešpurákov, taká už hádam ani neexistuje. Bratislava ako reprezentatívna vzorka Slovákov, ktorí ju od jej premenovania v roku 1919 až po dnešok vytvárajú. To nie je vzorka tých najlepších Slovákov. Ani tých priemerných a ani tých najhorších. To je vzorka z prostredia, ktoré dokáže vygenerovať ľudí otvorenejších, liberálnejších, flexibilnejších. Ľudí odvážnejších aj ľudí ľahostajnejších, ľudí tolerantnejších aj ľudí vyhranenejších. Prevažne sú to však ľudia so schopnosťou prejaviť svoj názor. Pretože sú to ľudia z celého Slovenska a prinášajú si svoje návyky a poznatky, konfrontujú ich s novou situáciou a jej možnosťami. Pretože sú to ľudia chudobnejší, než to o nich tvrdíš, ľudia pracovitejší, než ti je to vôbec milé. Taký je konečný výsledok byť Bratislavčanom. Za viac úsilia získava nominálne menej ako inde na Slovensku. A je schopný rozpoznať príčiny toho. Ty nie.

Všade tam, kam si zasieval nesystémovosť svojich sociálnych balíčkov, všade tam si zožal najviac. Všade tam si ale, pre svoju nesystémovosť, uložil do svojho stohu pre nakŕmenie budúcnosti najviac buriny. Niečo do stohu, niečo do petriho misky, kde sa pokúsiš vyšľachtiť zase niečo nové. Nerob to prosím ťa a choď od toho preč. Toto vieš nebezpečne dobre. Ako jediné.

Kotleba ale nie je čert, nie je ani černokňažník, ani ľudožrút. Kotleba je len taký rarach, akého si ty vysedel z čierneho vajca kohúta. Ak sú už ľudia natoľko vystrašení z nefungovania tvojich sľubov, najbližší im je ten, ktorý najhlasnejšie hľadá ešte jednoduchšie riešenia, než by si si ty trúfol. Teraz je, v prvom rade, na tebe, aby si splietal bič z toho, čo máš k dispozícii. Bratislava sa ako jediná snažila ti to uľahčiť. Neuspel si v nej, bol si druhý. V dosť dobrej kondícii na to, aby si s prehľadom naberal nové sily do ďalšieho kola, o ktorom nikto nevie, kedy začne. Aby si s úľubou sledoval spletanie iných sekrementských bičov. Škoda. Bodaj by si viac rozumel Bratislave, bodaj by si viac chápal Slovensko.

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Podnikajú na hranici prežitia. V kráľovstve polievok sa držková nevarí

Do niekoľkých hrncov naložili dvaja Bratislavčania svojho tvorivého ducha i značnú časť finančných úspor.

KOMENTÁRE

Pravda a láska stoja na našej strane

Môj manžel a ja, na túto frázu si aj po vyše dvoch rokoch manželstva stále zvykám.

PLUS

Prečo je dobré nájsť si architekta

Len rozumný architekt vymyslí dom, v ktorom budete naozaj šťastní.


Už ste čítali?