Chrumkavý Béla vie čo sa stalo

Autor: Dušan Koniar | 16.11.2016 o 5:07 | Karma článku: 9,62 | Prečítané:  2228x

Bude to opakovať do nekonečna, pretože vie, že by sa to tak stalo. My zase vieme, že od určitej chvíle veľmi chcel, aby sa to tak stalo.

 

 

Stačilo veľmi málo. V určitú dobu už prestať otáľať a vykrúcať sa a povedať jasné nie so Smerom- SD! Stačilo toto deklarovať, najlepšie v spoločnom vyhlásení KDH, Mostu a Siete. Posledne menovanej politickej strany sa to týkalo obzvlášť. Ako od nového a pre mnohých sklamaných voličov ako od zase raz nádejného politického subjektu, bolo toto veľmi očakávané. Predpokladalo sa to. Veď načo by vznikal nový subjekt, ak nie ako alternatíva zaspatého KDH a opozícia stále drzejšiemu a bezočivejšiemu Smeru- SD? V tomto nastavení bol preferenčný potenciál Siete a takto si ho Sieť mohla hravo udržať.

Síce nestráviteľný Rado (na rozdiel od chrumkavého Bélu), mohol skúsiť gazdovať. Tak isto je otázne, ako by to dopadlo. Tak isto by Béla mohol nájsť argument na to, že takáto koalícia by neprežila a ostal by tou koruhvičkou, ktorá sa môže krútiť po vetre. Smer- SD bol po voľbách rozklepaný ako Počiatkova posledná lajna a pristal by na onakvejšie podmienky, než si trúfali nestráviteľný a chrumkavý predostrieť. Ak by voľby, napriek tej očakávanej deklarácii, dopadli tak ako v skutočnosti dopadli, stále mohli ísť so Smerom s tvrdením- takéto sú povolebné čísla a takéto sú, podľa nás, najrozumnejšie alternatívy. Čože tam už po jednom nesplnenom prísľube? Charakter rozhoduje neprieč priehrštiu sľubov a v podstate, charakter rozhodol ako mu bolo najvýhodnejšie.

Darmo teraz chrumkavý Béla narieka, ponosuje sa na to čo sám spôsobil a napokon (čo iného charakteru ostáva), útočí na SAS a Oľano. Charakteru sa hodia aj také malichernosti, ako je percentuálny rozdiel (-0,4%!) medzi predvolebnými preferenciami pravicových strán a ich skutočným ziskom. SAS a Oľano mu tie preferencie nespackalo. Sulík, Lipšic či  Matovič nevyhnali Figeľa z parlamentu. Nikto iný, len Procházka, určil Procházkovi  miesto na chvoste. Taký kúsok od riti, že je to doteraz čitateľné v jeho správaní.

Ak chrumkavý pre seba očakával osem percent, ak približne tie isté percentá očakával pre KDH a pre Sieť ešte minimálne o polovicu viac, musí vedieť, že nebolo veľmi kde tie percentá nabrať, iba ak z preferencií pravice. Na úkor iných. Ako sa napokon stalo im. Som si takmer istý, že toto by sa stalo, ak by sa dištancovali od Smeru. Som si o čosi menej istý, že by to napokon až tak neubralo zo zisku tých, ktorí sa dištancovali. Som si však úplne istý, že by sa zostavovala veľmi krehká a zraniteľná koalícia, že by už ani nemusela existovať (ako neexistuje tá ktorá po voľbách vznikla). Za pokus to však stálo. Všetko by bolo lepšie ako reštaurácia Smeru v tak silných kompetenciách, na aké nemal po voľbách absolútne nárok. Na zhovädilosti Smeru sa nevyšplhá Most. Ten len hlúpo poslúži iným, pretože chrumkavému stačí to čo má. Úloha žaby z bájky, nesúcej cez rybník škorpióna, blažene sa spoliehajúcej sľubom charakterného šťúra z rodu pavúkovcov.        

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Beblavý: S Kiskom sme sa už stretli, zo strán sme mu najbližší

Progresívne Slovensko sa v čase mení, spája nás veľa, ale vnímame aj významné rozdiely, hovorí MIROSLAV BEBLAVÝ zo strany Spolu.


Už ste čítali?