Terazky sa v hrobe obracia

Autor: Dušan Koniar | 21.1.2017 o 13:50 | Karma článku: 10,77 | Prečítané:  2663x

Žiadne čo bolo, bolo. Ono to je a bude, pretože taký Narcis ako Danko alebo Fico, žiadnu hodnosť nevrátia. To by si museli niečo nelichotivé uvedomiť o Slovensku.

 

 

A zároveň pripustiť, že na tom nelichotivom majú svoj podiel. Fico za desaťročie svojho predsedovania a Danko za tých pár mesiacov obdobného pôsobenia v obdobnej funkcii.

V prvom rade, takéto dodatočné a neobvyklé oceňovanie aktívnych politikov je zjavne netransparentné a rodovo diskriminujúce. Predpokladám, že ministra obrany k takémuto rozhodnutiu viedol aj samotný fakt, že chlapčiská, keď nastal ich čas, boli na základnej vojenskej službe. Naozaj by bolo smiešne, ak by vojenskú hodnosť dostal niekto, kto základný výcvik neabsolvoval.

V prípade, že niekedy bude na Slovensku zastávať úrad prezidenta žena, je v poriadku, že bude zároveň aj hlavou ozbrojených síl. Je to o funkcii, nie o hodnosti. Lenže, ženy základnú vojenskú službu neabsolvovali. Aspoň nie tie v Dankovom či Ficovom veku. Boli a sú vojačkami z povolania, tam sa ale povyšuje v súlade s predpismi či normami, či ako to má armáda ošetrené. Čiže, ak aj bude niekedy na Slovensku politička, ktorá by si nejaké výnimočné ocenenie zaslúžila, frčky to nikdy nebudú. Úprimne, také ženy sa určite nájdu a určite po výložkách nebažia.

Takto kyslo, nemastno a neslano sa tváriac, ako pri udeľovaní štátnych vyznamenaní predviedli dvaja dôstojníci v zálohe Armády SR, je podľa mňa to isté, ako verbálny prejav poslanca Mizíka k tejto udalosti. Oni sú zjavne znechutení a my zjavne tiež.

To je však tá nevinnejšia stránka tejto spoločenskej komédie. Fico je vo veku a navyše, predpokladám, že jeho zdravotný stav by to tiež nedovoľoval, mobilizovaný teda rozhodne nebude. Danko je o čosi mladší, ale tuším tam tiež presakuje nejaká diagnóza. Chlapčiská jednoducho podrástli a sú v suchu, ako aj ja, radista od delostrelcov. Celé to ich povyšovanie je teda iba zbytočná fraška, okrem iného aj preto, že prebehla div nie v utajení.

Chcel by som sa ale opýtať podplukovníka a kapitána, kedy už láskavo dotiahnu tie veci, ktoré sú na ich stoloch dlhé roky:

- kedy konečne upravia dôchodky starodôchodcom, pretože tí ľudia si už svoje oddreli a zaslúžia si tiež nejaké uznanie

- kedy konečne priznajú morálnu aj finančnú kompenzáciu bývalým politickým väzňom, či už pri tom siahnu alebo nesiahnu na tučné funkčné dôchodky ich trýzniteľov, príslušníkov Štb

- kedy konečne vnesú do tejto spoločnosti natoľko prijateľné podmienky, že mladí ľudia odtiaľto nebudú zdrhať a rozhodnú sa svoju kariéru realizovať, hoci aj po zbieraní skúseností v zahraničí, v prvom rade doma tak, aby vytvorili svojim potomkom dobrý štart do života a svojim predkom predpoklad, že budú mať kde a ako a začo dôstojne žiť aj potom, ako prestanú odvádzať dane a odvody

To fakt čakáte, až všetci tí starkí vymrú a nádejate sa, že mladí zdrhať prestanú?

Tri veľké otázniky pre vás, čo zo zálohy tak udivene civíte, prečože taká malichernosť tak poburuje ľudí. Pretože to je malichernosť a vy ste malicherní.

 

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Beblavý: S Kiskom sme sa už stretli, zo strán sme mu najbližší

Progresívne Slovensko sa v čase mení, spája nás veľa, ale vnímame aj významné rozdiely, hovorí MIROSLAV BEBLAVÝ zo strany Spolu.


Už ste čítali?