Ak sa skutok nestal...

Autor: Dušan Koniar | 6.4.2017 o 12:44 | Karma článku: 10,51 | Prečítané:  2651x

...musel sa stať nejaký iný. Alebo inak. Ale nemohlo sa nič nestať a po celej kauze ostane každý zo zainteresovaných ticho.

 

 

Ak Weiss auto neviedol, kontrolujúci policajti pochybili a neodôvodnene perzeukovaná osoba, verejne známa osoba tobôž, mala by sa potom, ako bolo jej meno povláčené po bulvároch, ohradiť a trvať na náprave reputácie. Taká osoba môže prejaviť aj veľkodušnosť, bulvár to ocení tiež, a nebude trvať na vyvodzovaní dôsledkov.

Ale ak dopravná hliadka naozaj pochybila a strelila capa, nemalo by to v žiadnom prípade ujsť pozornosti tých, ktorí takéto prešľapy musia prešetriť, čo im napokon diktuje zákon či vnútorný predpis, alebo hocičo iné. Každý kiks je prešetrovaný, mal by byť, tak prečo aj nie tento?

Takže som skutočne zvedavý ako sa to skončí. Momentálne si spis vyžiadal generálny prokurátor a ide skúmať, či okresný prokurátor konal správne, ak inicioval zastavenie trestného stíhania odôvodňujúc to práve tým, že skutok sa nestal. Lenže, na môj vkus, týmto je už tých skutkov na stole ako maku a nejaký výsledok sa dostaviť musí.

Buď sa skutok stal tak ako to uviedla pôvodne policajná hliadka a dôsledky by mal znášať nakrknutý Weiss, poťažmo aj okresný prokurátor, ktorý zle vyhodnotil situáciu. Alebo sa stal inak, tak ako tvrdí Weiss a dôsledky by mali znášať príslušníci dopravnej hliadky, poťažmo ich nadriadený, ak prijal ich verziu a posunul to ďalej. Niekto ale, za to zlé podanie priebehu udalostí, zodpovednosť musí niesť. Takže som zvedavý, či sa to potichúčky zahrá do autu a nikdy viac o tom počuť nebudeme, nebude žiaden postih pre žiadného z aktérov dopravnej kontroly z minuloročného októbra. To by ale potvrdilo prvú z verzií, že skutok sa stal tak, ako ju podali práve policajti. Zároveň sa potvrdí ďalšia skutočnosť, že na Slovensku sa ešte stále skutky stávať môžu, ale nie len tak hocikomu.

Podobnosť je to čiste iba náhodná, ale ťažko nevidieť paralely. Alkohol, podozrenie či potvrdenie jeho užitia vodičom. Auto prepchaté mladými pasažiermi tak, že by plne obsadili autá dve. Dopravná kontrola a dopravná nehoda. V prvom prípade vysmiaty reprezentant v Bratislave, v tom druhom traja mŕtvy v sabinovskom okrese. Ľahko je mudrovať, či sa jednému alebo druhému dalo nejako zabrániť. Asi nedalo, asi sa jedno aj druhé občas udeje. Určite však veci pomôže a nie iba tejto, ak sa každý skutok, ak sa už stal, dočká svojho vyhodnotenia tak, ako býva zvykom v slušnej spoločnosti. Aby sme potom krútili už hlavami iba nad hlúposťou a nerozvážnosťou ľudí, nie nad drzosťou a vychcanosťou nejakých iných v ich pozadí.   

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Slovensko pripomína jeden veľký kontajner na odpad

Niektorí si tu žijú ako prasce v žite. A niektorí len ako prasce.

KOMENTÁRE

Vlak obsadený smerákmi idúci do stanice Ničota zrýchlil

Môže sa stať, že veľká občianska energia prítomná na námestiach vyprchá.


Už ste čítali?