Raši a Jariabek idú po Kaliňákovej hlave

Autor: Dušan Koniar | 21.4.2017 o 11:55 | Karma článku: 11,19 | Prečítané:  2459x

Vyšetrovateľ otáľal dlho. Krvavé činy zločinca Matoviča prekĺzli hrdlom presýpacích hodín, ktoré zrnko za zrnkom, dlhé roky úpne zadržiavali jeho vinu. Vanitas vanitatum, skutok sa síce stal, Jariabek už však konať nemôže.

 

 

Novinový paier býval druhotne použiteľný na zabalenie desiaty, robievali sa z neho maliarske čiapky a v prípade krajnej núdze, dobre pokrčený, dokázal zachrániť vašu dôstojnosť, ak tlačiarenska farba v kombinácii s onou desiatou, narobila šarapatu vo vašich črevách a vy, v tom zúfalom podrepe, nemáte k dispozícii nič iné.

Jariabek, s novinovým papierom pod pazuchou, predstúpil pred ľud bažiaci po krvi a začal z neho čítať. Neviem na akú z vyššie uvedených možností ho predtým použil, vyzerá to však, že išiel v opačnom garde. Akonáhle mal pocit, že už sa môže rovno postaviť a navliecť si nazad talár spravodlivosti, poskladal si z časti novín slušivú tiaru a do tej druhej začal baliť niečo na posilnenie tela i duše pre pospolitý ľud.

Spolu s Rašim, porozprávali ľudu o hrozných činoch Matoviča a o tom, aká je to k uzúfaniu škoda, že oplan prekĺzol len a len vďaka tomu, že skutky sú už premlčané. A ja by som tak úprimne chcel, aby každý jeden zločinec, čo o ňom píšu v novinách, položil hlavu na klát a dočkal sa toho, čo mu patrí. Verím preto, že Raši a Jariabek neostanú iba pri fňukaní nad rozliatym mliekom, že rovnako bažia po krvi zodpovedných za toto všetko, že tá a nie mlieko, má byť vsiaknutá do pilín popraviska a že začať treba zhora. Padni komu padni, vyšetrovateľov riadi Kaliňák, zodpovednosť za ich dlhoročné otáľanie končí a začína u neho. Hlavu má peknú z profilu, aj jeho en face je pohľadný, bude to pekné divadlo. A Jariabek sa môže pridať, keď už má také skúsenosti s divadlom a odrecitovať niečo z Rozsudku + Jeden.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Podnikajú na hranici prežitia. V kráľovstve polievok sa držková nevarí

Do niekoľkých hrncov naložili dvaja Bratislavčania svojho tvorivého ducha i značnú časť finančných úspor.

KOMENTÁRE

Pravda a láska stoja na našej strane

Môj manžel a ja, na túto frázu si aj po vyše dvoch rokoch manželstva stále zvykám.

PLUS

Prečo je dobré nájsť si architekta

Len rozumný architekt vymyslí dom, v ktorom budete naozaj šťastní.


Už ste čítali?