Otvorený list poslancom Národnej rady

Autor: Dušan Koniar | 25.4.2017 o 14:40 | Karma článku: 9,48 | Prečítané:  1155x

Aj predsedovi, sekretariátu, ostrahe, bufetu, heliportu, kotolni, podateľni a tej bronzovej zelinárke, čo Vám postáva pred kapurou a máva na nás petržlenom. 

 

 

Vážené panie poslankyne, vážení páni poslanci,

 

nemám dostatok slín na to, aby som olízal stopäťdesiat obálok, osobitne pre každého z Vás a zároveň, je ťažké odhadnúť čo je pre Vás momentálne najväčším nebezpečenstvom, čo by Vás mohlo uraziť. Váš predseda Danko sa ešte zrozumiteľne nevyjadril a tak mi neostáva nič iné, len Vám poslať list otvorený. Aby som aj ja čo to ušetril z peňazí daňových poplatníkov a niekto nemusel podaromnici otvárať stopäťdesiat obálok.

Ušetriť som mohol aj inakšie, ale bohužiaľ, už tá možnosť neexistuje. Tí starší z Vás si istotne budú pamätať na poštové zásielky označené OLZ. Otvorená listová zásielka sa používala v prípadoch, ak ste rozposielali maturitné, promočné či svadobné oznámenie, či čokoľvek iné a chceli ste zároveň ušetriť päťdesiat halierov československých za každú z odoslaných obálok. Cíp obálky sa zasunul dovnútra neolízaný, stačilo olízať malého Husáka, nejaký čas sa dal aj Havel a mohli ste hromadu obálok nastrkať do schránky, tak povediac za polovicu.

Svojim blízkym ste oznámili, že ste dospelejší, múdrejší a šťastnejší. Teraz, keď od svojich blízkych budete Vy dostávať už iba otvorené listové zásielky, aspoň kým nezrozumiteľné nebezpečenstvo nepominie, ostáva na Vás presvedčiť ich, že ste naozaj dospelí, múdri a hádam aj šťastní, že máte takého starostlivého predsedu, ktorý Vás odbremení od zbytočnej korešpondencie, zaťažujúceho balastu, nemravností, hanebností a hlúpostí, ktoré doteraz sťažovali Vašu mravenčiu prácu.

Verím, že túto novú výzvu a iniciatívu pochopíte správne, veď Vy nemáte žiadne tajnosti, nič neskrývate, hráte vždy otvorenú hru. Vždy ste hrali, veď preto je väčšina z Vás priehľadná ako kryštáľový prameň. Dúfam, že čistotu Vašej mysle a Vaších činov nič neskalí a budete ešte usilovnejšie slúžiť nám, Vašim otvoreným odosielateľom, ktorí sme zároveň Vašimi anonymnými adresátmi, ak občas v sebe pocítite nutkanie poslúžiť nám ešte ďalšie štyri roky.

S pozdravom svetu mier, Košiciam diaľnicu a predsedovi mrkvu (od tej bronzovej zelinárky)

Dušan Koniar

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Beblavý: S Kiskom sme sa už stretli, zo strán sme mu najbližší

Progresívne Slovensko sa v čase mení, spája nás veľa, ale vnímame aj významné rozdiely, hovorí MIROSLAV BEBLAVÝ zo strany Spolu.


Už ste čítali?