Otvorený list poslancom Národnej rady

Autor: Dušan Koniar | 25.4.2017 o 14:40 | Karma článku: 9,49 | Prečítané:  1071x

Aj predsedovi, sekretariátu, ostrahe, bufetu, heliportu, kotolni, podateľni a tej bronzovej zelinárke, čo Vám postáva pred kapurou a máva na nás petržlenom. 

 

 

Vážené panie poslankyne, vážení páni poslanci,

 

nemám dostatok slín na to, aby som olízal stopäťdesiat obálok, osobitne pre každého z Vás a zároveň, je ťažké odhadnúť čo je pre Vás momentálne najväčším nebezpečenstvom, čo by Vás mohlo uraziť. Váš predseda Danko sa ešte zrozumiteľne nevyjadril a tak mi neostáva nič iné, len Vám poslať list otvorený. Aby som aj ja čo to ušetril z peňazí daňových poplatníkov a niekto nemusel podaromnici otvárať stopäťdesiat obálok.

Ušetriť som mohol aj inakšie, ale bohužiaľ, už tá možnosť neexistuje. Tí starší z Vás si istotne budú pamätať na poštové zásielky označené OLZ. Otvorená listová zásielka sa používala v prípadoch, ak ste rozposielali maturitné, promočné či svadobné oznámenie, či čokoľvek iné a chceli ste zároveň ušetriť päťdesiat halierov československých za každú z odoslaných obálok. Cíp obálky sa zasunul dovnútra neolízaný, stačilo olízať malého Husáka, nejaký čas sa dal aj Havel a mohli ste hromadu obálok nastrkať do schránky, tak povediac za polovicu.

Svojim blízkym ste oznámili, že ste dospelejší, múdrejší a šťastnejší. Teraz, keď od svojich blízkych budete Vy dostávať už iba otvorené listové zásielky, aspoň kým nezrozumiteľné nebezpečenstvo nepominie, ostáva na Vás presvedčiť ich, že ste naozaj dospelí, múdri a hádam aj šťastní, že máte takého starostlivého predsedu, ktorý Vás odbremení od zbytočnej korešpondencie, zaťažujúceho balastu, nemravností, hanebností a hlúpostí, ktoré doteraz sťažovali Vašu mravenčiu prácu.

Verím, že túto novú výzvu a iniciatívu pochopíte správne, veď Vy nemáte žiadne tajnosti, nič neskrývate, hráte vždy otvorenú hru. Vždy ste hrali, veď preto je väčšina z Vás priehľadná ako kryštáľový prameň. Dúfam, že čistotu Vašej mysle a Vaších činov nič neskalí a budete ešte usilovnejšie slúžiť nám, Vašim otvoreným odosielateľom, ktorí sme zároveň Vašimi anonymnými adresátmi, ak občas v sebe pocítite nutkanie poslúžiť nám ešte ďalšie štyri roky.

S pozdravom svetu mier, Košiciam diaľnicu a predsedovi mrkvu (od tej bronzovej zelinárky)

Dušan Koniar

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Nacionalistický kňaz pomáha šíriť propagandu ĽSNS

Ján Košiar, ktorý otvorene podporuje kotlebovcov, píše pre časopis Zväzu protikomunistického odboja. Magazín platí ministerstvo vnútra.

KOMENTÁRE

Antifašisti ani antikomunisti to nepochopili

Neexistuje sloboda len pre jednu vybranú skupinu.

EKONOMIKA

Volkswagen: Odborári dostali to, čo sme im núkali pred štrajkom

Na jar ponúkal Volkswagen zvýšenie platov o 12 percent.


Už ste čítali?