Daňový poplatník rovná sa bezpečnostné riziko?

Autor: Dušan Koniar | 28.4.2017 o 9:23 | (upravené 30.4.2017 o 10:33) Karma článku: 8,59 | Prečítané:  629x

Ako sa mám teda správne volať, aká adresa odosieľatela je tá preverená, aby som mohol listom osloviť ľubovolnú osobu v parlamente?

Je málo pravdepodobné, že by sa bývalý nemecký šprintér Manfred Kokot rozhodol písomne obrátiť na niekoho z nášho parlamentu. Aj český tenista Roman Jebavý má asi iné starosti, ako dopisovať si s niekym z našich. Nijako sa ale nedá vylúčiť, že medzi obyvateľstvom Slovenska neexistujú menovci spomenutých športovcov. Tak isto sa nedá vylúčiť, že niekto zo Slovákov má priezvisko, ktoré síce neevokuje vulgarizmus, ale to platí len v slovenčine, pôvodný význam vulgárny základ mať môže. Takže čo? Čo s tým bude robiť Guspanova ostraha, ak sa v adrese odosieľatela objaví zjavný alebo domnelý náznak vulgarizmu?

Veľa okolností z toho nepochopiteľného nariadenia nedáva zmysel. A žiaden zmysel nedáva ani pripravované opatrenie.

Podozrivá pošta od fyzického odosieľatela, čiže od hocikoho z občanov Slovenskej republiky, dá sa bokom. Novák alebo Kokot, všetko jedno. Nielen tá s vulgarizmom na obálke. Toto Guspan potvrdil. Nech to následne vyhodnotí akýmkoľvek spôsobom a podľa akéhokoľvek kľúča ktokoľvek, neodovzdaná zásielka sa na tri mesiace odloží k ľadu a následne sa skartuje. Prečo? Prečo sa niečo závadné má tri mesiace archivovať a potom zlikvidovať? Núka sa jediná odpoveď- ak niečo archivujem, vediem si o tom záznam, záznam by mal existovať aj zo skartovania archivovaného materiálu a tieto záznamy, veď preto sa to záznamom volá, archivujem aj naďalej. Inak by závadná pošta, aspoň tá spĺňajúca Guspanove kritéria, mohla byť skartovaná okamžite, hlavne ak nie je zatiaľ žiadna presvedčivá indícia, že by bol adresát takejto zásielky o nej upovedomený. Ak má Matovič dokazovať, že otvorené listy naozaj nikto nečítal, Guspan by mal dokázať, že po otvorení osobnej pošty bol o tomto jej adresát upovedomený. Hádam si len vedie podrobné záznamy o činností oddelení ktorým šéfuje.

Perličkou je aj pripravované opatrenie, ktorého spôsob prevedenia už zaváňa náznakom určitej šikany či zdĺhavého zdržiavania. V budúcnosti by totiž Guspan chcel, aby sa ním vyhodnotená pošta odo mňa, od teba, od neho aj od nej, proste tá závadná, odovzdávala adresátovi niekde mimo parlamentu a adresát bude musieť strpieť nutný čas bezpečnostnej previerky listu, ktorá môže trvať aj päť hodín.

Čo je to mimo parlamentu? To si Guspan prenajme nejaký kamrlík v Petržalke a detašované pracoviská niekde po Slovensku? V súkromných priestoroch to určite robiť nebude môcť. A nech si ten priestor zvolí hocikde, bude to stále na pôde Národnej rady a poštu bude musieť odovzdať zamestnanec Národnej rady a ten svoj pracovný úkon môže robiť iba na svojom pracovisku. Všetko ostatné by už zaváňalo konšpiráciou, všetko ostatné by si už zvýšenú ostrahu zaslúžilo. Takže, bude to stále na ostrežitosti pána Guspana.

A propo, ostražitosť pána Guspana. Uvažoval už nad takou zákernosťou, že rizikový faktor- občan Slovenskej republiky, by mohol byť taký fikaný, že poslancovi pošle list do vlastných rúk a pracovník Slovenskej pošty ho nikomu inému vydať nemôže?  

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Beblavý: S Kiskom sme sa už stretli, zo strán sme mu najbližší

Progresívne Slovensko sa v čase mení, spája nás veľa, ale vnímame aj významné rozdiely, hovorí MIROSLAV BEBLAVÝ zo strany Spolu.


Už ste čítali?