Takže neblbnime

Autor: Dušan Koniar | 15.5.2017 o 11:49 | Karma článku: 8,30 | Prečítané:  695x

Béla Bugár utrpel myšlienku nezlučiteľnú so životom. Kým jeho predseda Danko neprodukuje myšlienky a je svojim spôsobom nesmrteľný, u Bugára sa dá predpokladať, že vie čo hovorí a má premyslené, prečo to hovorí.

 

 

Ak niekto tvrdí, že sa poslancom Národnej rady čítali listy, je podľa Bugára obyčajný klamár. S tým sa čiastočne dá súhlasiť, pokiaľ ten niekto nebude osoba, ktorá tie listy otvárala alebo iná, ktorá otvorené listy prevzala a ďalej s nimi narábala. Ako presne, to nemáme šancu ani zistiť a ani dokázať. Tak isto, ako nemá šancu o otvorených listoch čokoľvek tvrdiť Bugár. Nie je to on, kto obálku vyhodnotil, otvoril, preskúmal obsah a napokon skartoval.

Porušiť zákon sa dá rôznym spôsobom, tak isto rôznym spôsobom dá sa kontrolovať cudzia korešpondencia. Viacerí si pamätáme odlepovanie známok nad parou, tak isto sa dá otvoriť aj bežná obálka. Ak to niekoho baví. Ak ako deti lovili bobríkov aj Danko, Bugár či Guspan, hádam že zobrali do úvahy pri vyhodnocovaní závažností korešpondencie aj iné detské skúsenosti. Napríklad také neviditeľné písmo. Citrónová šťava či mlieko vraj toto dokázali, akurát že adresát musel odkaz prečítať nad plameňom sviečky. Uf aké romantické, ktovie či v podateľni Národnej rady držia takéto sofistikované protikonšpiračné zariadenie.

Ale hovorím, zákon sa dá porušiť rôznym spôsobom. Napríklad taká krádež. Nepomôže mi, že s bomboniérou prejdem pokladňou bez zaplatenia a ani ju nezjem, nedarujem, nepredám, bude to krádež. Tak isto bude krádežou, ak ju zožeriem priamo v regáloch a ďalších desať riadne zaplatím. Tú jednu som ukradol.

Alebo inak. Nie je nutné zisťovať, aký som mal úmysel, ak som nepozvaný vstúpil do cudzieho bytu. Aj ak by bolo odomknuté a dvere dokorán. Už samotný vstup je porušením súkromia a môžem si to odskákať. Účel neoprávneného vstupu sa bude ťažko dokazovať, niečo ale môže čo to napovedať. Ak budem mať so sebou kanister benzínu, možno som chcel vyčistiť nejaké fľaky, ale pravdepodobnejšie bude, že som to tam chcel podpáliť. Ak budem mať so sebou kópiu Rembrandta, asi som chcel ten originál zo špajze. A ak budem mať so sebou ampulku s jedom, asi som tiež mieril do špajze, s úmyslom vylepšiť domácej Snehulienke jabĺčko.

Tak či onak, porušil som zákon, lebo som urobil niečo neoprávnene. S tým otváraním obálok poslancov by to hádam bolo v poriadku, ak by boli vopred o tom upovedomení a vyslovili by sa že hej- otvárajte a robte čo chcete, alebo nie, počkajte s tým na mňa. Kecy o tom, že poslanci si nechodili pre obálky neobstoja. Keby to tak aj bolo...

Neviem či sa to ešte praktizuje, či to legislatíva dnes umožňuje, ale pár rokov dozadu, dalo sa ešte zúčastniť dražby nevyzdvihnutej batožiny z úschovní Železníc SR. Dražili sa raz za pol roka, lebo toľko sa muselo čakať na prípadné vyzdvihnutie, doslovne mačky vo vreci. Tento kufor, táto taška, onen vak, henten pár lyží. Ber alebo nechaj tak, so všetkým čo v batožine je a za cenu, akú si ochotný za neznámy obsah zaplatiť. Čo tomu všetko predchádzalo, ako sa skúšal nájsť vlastník, to neviem. Či boli niekde zverejnené výzvy. Ale určite to nešlo len tak na skládku, určite si to nemohli len tak rozobrať zamestnanci úschovne. A dodnes, ak sa už také dražby nekonajú, musí byť nejaký predpis, ako v tomto prípade postupovať. Ak by som niekde videl bezpečtnostné riziko, tak asi tam. Neznáma batožina na stanici, všetci vieme, akú paniku to môže vyvolať.

Lenže obálka má svojho adresáta a nie je žiadným umením, doručiť ju tam kam patrí. Ak obálka smrdí, niečo v nej tiká, šramotí, ak okrem adresy nesie obálka aj upozornenie- Pozor bomba, volajte pytrotechnika!, aj tak by mal byť, podľa môjho názoru, adresát takejto zásielky o nej vopred upovedomený. Alebo dodatočne o jej nutnej a neodkladnej likvidácii, ak naozaj predstavovala ohrozenie zdravia. Lenže, pokiaľ vieme, nič také sa nedialo a ani neplánovalo diať. Tri mesiace skladovať a potom skartovať, bez vedomia adresáta. Predpokladať, že sa poslanci nakazili Ficovým strachom preberať si poštu je scestné. Každý síce má vlastnú hlavu, ale nie každý ňou narába ako Fico. Takže neblbnime, Béla zavádza a tvrdí niečo, čo nijako dokázať nemôž a navyše, on tu nie je od toho, aby rozhodoval o tvrdeniach o cudzej korešpondencii. Môže niečo tvrdiť o svojej, to je všetko.

 

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Slovensko pripomína jeden veľký kontajner na odpad

Niektorí si tu žijú ako prasce v žite. A niektorí len ako prasce.

KOMENTÁRE

Vlak obsadený smerákmi idúci do stanice Ničota zrýchlil

Môže sa stať, že veľká občianska energia prítomná na námestiach vyprchá.


Už ste čítali?