Dokonca nový prvok...milión eur,

Autor: Dušan Koniar | 28.2.2018 o 10:46 | Karma článku: 5,99 | Prečítané:  1316x

prežgrel predseda a prstom ukázal na intarzovaný rokokový stôl s bohatým zlátením a lesklou politúrou. Začala aukcia. Kto dá viac?

 

 

Milión eur je prvok staronový. Dokonca prvok, ktorý stojí na počiatku tohto všetkého. Slovnou hračkou s termínmi počiatku/počiatka/Počiatok, zakotvili by sme možno v pokojných hladinách Ligúrskeho mora, pri brehoch malého kniežatstva. Aj ten najjemnejší šum vlniek dokáže prehlušiť šum ešte tlmenejší, kedy bola vyslovené len nevinná číslovka: 30,1260.

Peniaze, peňeži, peníze . O tomto to je a okolo toho sa to všetko točí. Milión eur v rôznych nomináloch zapratal celý stolík. Aby sa necelá tretina z takéhoto obnosu zmestila do ruksačiku, ktorý nejaký idiot zabudne na pumpe, meseli to byť najvyššie nominály, päťstovky. Inak by dotyčný nominant Smeru, kdeže to robil?...jáj, v tom stratovom Cargu! Inak by ten človek potreboval na mamine úspory nejaký železničiarsky vozíček, čo ich občas ešte vídať na perónoch. Inak, fakt by ma zaujímalo, ako táto kauzička dopadla. Kto má bežne prístup k tristotisíc eurám v hotovosti, nehovoriac o milióne.

Ale ako sme videli, ten milión bol úhľadne opáskovaný. Neviem ako to chodí, ale predpokladám, že ak banka dá dokopy bežný počet nominálu (myslím, že to je po sto kusov) a opáskuje ich, je na páske nejaký informatívny údaj. Dátum, meno pracovníka, názov banky a celkom určite informácia o mieste; pobočka, filiálka a tak. Preto som zvedavý, či tých tristotisíc eur, ktoré zabudol niekto na pumpe bolo takto ošetrených, alebo to bolo len hala bala nahádzané v príručnej batožine. Ako mama do pančuchy džgala, tak syn z pančuchy vytriasal.

Po tejto udalosti som zachytil aj taký názor, že peniaze vôbec neboli zabudnuté, že priestor čerpacej stanice slúžil ako mŕtva schránka, akurát že, vyberateľa schránky nechtiac predbehol zamestnanec, ktorý si opustenú batožinu všimol.

Takže, v súvislosti s tým, že tu niekto len tak pohadzuje po stoloch vysoké obnosy, pýtam sa ako dopadla tá kauza. Fakt stačilo polícii tvrdenie, že tristotisíc eur je pozostalosť po mame? Boli tie peniaze voľne ložené, alebo zväzky obsahovali niektorý z údajov o ktorých sa domnievam, že by takto ošetrené byť mali? Prebehlo dedičské konanie po tej nebohej a bola takáto suma v konaní spomenutá? Nuž ako vidno, dnes sa otázok nájde možno aj milión, len tie odpovede nám chýbajú. A je to naliehavé. V žiadnom prípade si už nemôžeme dovoliť dávať bolševikovi rok, včera bolo neskoro.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Siekelovci sa stiahli. La Casa de Slota prešla k právnikovi z kauzy emisie

Firma, ktorá vilu vlastní, dlhuje Trabelssiemu.

Stĺpček šéfredaktorky

Nech hanba po hlasovaní o kandidatúre Fica nie je kolektívna

Fico nie je jediným problémom voľby.

DOMOV

Voľba ústavných sudcov: Pozrite si možné scenáre vývoja (video)

Čo všetko sa môže v parlamente odohrať v utorok?


Už ste čítali?