Prieskumník mi ponúkol status od SMER- SD

Autor: Dušan Koniar | 3.3.2018 o 5:25 | Karma článku: 7,83 | Prečítané:  2788x

Keďže dnes a zajtra sa konajú pohreby Martiny Kušnírovej a Jána Kuciaka, strana Smer- SD ruší počas týchto dní oslavy MDŽ v Trnave a Námestove. Podujatia budú pokračovať od nedele 4. marca 2018.

 

 

Osem zdieľaní, šesťdesiatpäť lajkov, od zdvihnutých palcov cez srdiečka až po zachmúrených smajlíkov a päťdesiatosem komentárov momentálne, o 02:10 hod. 3. marca, môžem pri tom statuse vidieť. Komentár sa dá však otvoriť iba jeden. Neviem kto, za akým účelom to takto zariadil, napokon, je to takto výrečnejšie ako čokoľvek iné. Zrejme to je to najhodnotnejšie, čo stránka označená ako SMER- SD, považuje za svoju charakteristiku, mantru, podstatu svojho bytia. Ospravedlňujem sa, že som to neskopíroval. Jednak, neviem ako sa to robí (prečo by som to vlastne mal vedieť a prečo by som to mal robiť?). A jednak, našiel som si to v mobile a nechcel som z prieskumníka odísť, je to voľajaké nespoľahlivé. Ktovie, či by som status opakovane našiel. Prepis s pôvodnou interpunkciou atď:

 

Milan Podusel

Napadlo vás ľudia vôbec, odkiaľ mohol mat mladý chlapčisko zo zapadákova, ktorý vychodil provinčnú školu, také závažné informácie o mafii a vláde, aké nemala ani kriminálna ani finančná polícia? Zamyslite sa. Tie informácie mu niekto dal zrejme aj s pokynom aby o nich písal. Ten niekto mu dal k tomu aj mediálny priestor, akí sopliaci v brandži normálne nemajú. Ten niekto si ho vybral, aby ho neskôr takto škaredo obetoval. Chalan padol za obeť vysokým záujmom. Záujmom zosnovať prevrat, zhodiť vládu. Lebo verte že ak by išlo o to, umlčať nejakého pisálka aby nezverejnil čosi nepríjemné- bolo by to naraficene ako nehoda a vôbec by sa o tom teraz nediskutovalo na celoštátnej úrovni. Nicholsonovej ušla slina a v podstate vyložila o čo ide. Štátny prevrat. Musí byt. Aj za cenu že nejaké hlavy padnú, ten scenár je známy aj z iných farebných prevratov. Nuž a chúďatko snúbenica mala iba tu smolu, že bola doma.

 

Oná stránka SMER- SD vyzerá byť skutočná. Mám pozvať priateľov, aby sa stali jej fanúšikmi. 31 880 ľuďom sa to páči a sleduje to 29 637 ľudí. Medzi nimi aj niekto, kto seba označuje za Milana Podusela, uvádza svoje rodné mesto aj miesto kde žije. Kde pracoval a pracuje, kam chodil na školu. Vyzerá to, že naozaj ide o politickú stranu, vládnu stranu Smer- SD. Na to by som sa vedel spoľahnúť. Ťažko ale odhadnúť, či Milan Podusel je naozaj Milan Podusel, či je to muž alebo žena. Kde robí, odkiaľ je, kde býva. Môže to byť ktokoľvek, keďže je momentálne ale jediný, kto má pod statusom zobrazený citovaný diskusný príspevok, odkazuje komukoľvek, Milanovi aj Nemilanovi, Poduselovi aj všetkým podobným sympazitantom vládneho Smeru- SD niekoľko slov.

Najprv niekoľko dojmov z vášho profilu. Vyzerá to, že ste skôr sympazitantom SNS ako Smeru- SD. Aspoň podľa toho čo zdieľate, k čomu sa vyjadrujete. Čo je samozrejme vaša vec a neberiem vám ju. Napokon, vaša obec (miesto vášho bydliska) bola medializovaná v septembri 2017. Prakticky sa rozpadla celá miestna organizácia Smeru- SD, keď z nej pre nesúhlas s politikou strany odišlo 22 členov, všetci okrem starostu. Keďže starostu K. L. poznám od roku 2004 a je mi jasné, že takúto somarinu ako ste vy napísali v diskusii, by on nikdy zo seba nevypustil, dedukujem, že nie ste členom strany Smer- SD, prípadne, ak ste, ste organizovaný niekde inde. Ďalej je zrejmé, že máte silnú väzbu na Českú republiku, zrejme máte rád Putina a takmer určite nemáte rád Kisku. Taký je váš profil a ja vám nič z neho nevyčítam. Len som z neho niečo vyčítal. Ste hrozne zlý človek, Milan Podusel, nech ste už kýmkoľvek a čímkoľvek. Ste nesmierne obmedzený vo vyjadrovaní sa a myslení. Neuvedomujete si, čo svojimi slovami vlastne hovoríte a čo potvrdzujete. Pokúsim sa vám to vysvetliť.

Chlapčisko zo zapadákova s provinčnou školou. Dostal informácie a pokyn. Dostal niečo, čo sopliaci v branži nedostávajú. Vraždy, ktoré nemajú vyzerať ako vraždy sa robia inakšie.

Uvedomujete si pán Podusel, akého idiota zo seba takýmto prejavom robíte? Nie je mi jasné kto vlastne ste. Ale je zrejmé, že máte viac ako dvadsaťsedem rokov. Zrejme ale nie je, či ste sa vy ako dvadsaťsedem ročný považovali za sopliaka. Alebo, či ste zaň boli považovaný svojim okolím. To by všeličo vysvetľovalo. Možno aj vy ste v tom veku dostávali informácie od niekoho a zároveň pokyny, ako s nimi narábať. Pretože, v tom veku ste ešte samostatného rozhodovania sa, v živote či v práci, neboli schopný, preto to tak dôverne poznáte. Hovoríte, že chlapčisko dostalo závažné informácie o mafii a vláde. Tak závažné, že je na počudovanie, že ich nemala ani kriminálna a ani finančná polícia. Dokážete, Milanko, vyhodnotiť význam týchto svojich vlastných slov?

Vás irituje, že niekto je ešte zasran a už má (zrazu) prístup k tak závažným informáciám. Vôbec sa pritom nezamýšľate nad tým, akú hodnotu tie informácie majú. Nespochybňujete ich, zrejme ich považujete za pravdivé. Napriek tomu, vadí vám, že niekto na základe takýchto informácií, pravdivých podľa vás, chce na Slovensku povaliť vládu. Vám nevadí pravdivosť tých informácií, vadí vám, že niekto útočí na niekoho, koho obahojanie je vám jednoducho pokynom a ten chcete dychtivo splniť. Zdá sa, že sa vám to zatiaľ darí, keď z päťdesiatich ôsmych diskusií pod statusom jedine tá vaša nie je zmazaná. Či vy nebudete, kujónisko jeden, napokon aj administrátorom.

Dvadsaťsedem rokov, z môjho pohľadu určite, nie je žiaden vek. Mám viac ako dvojnásobok tých rokov, napriek tomu, niečo ma vždy brzdilo pred tým, aby som ľudí hodnotil výlučne, alebo takmer výlučne podľa veku. Ono zase, nie je to ani málo rokov. V tom veku je človek už deväť rokov dospelý, zodpovedný za seba a svoje konanie. Stále ešte ale, bude mu tolerovaná prípadná nerozvážnosť, naivita či pochabé konanie, ktoré by ho mohlo viesť k nesprávnym (podľa koho ale, že?) záverom či postojom. Deväť rokov dospelosti, to nie je málo. To je celá jedna pätina dospelého, aktívneho života. No a vidíte Milan Podusel, týmto dvom krásnym mladým ľuďom, ktorí sa čo nevidieť chceli brať a založiť si rodinu, tým viac rokov nebolo dopriatých. Ono sa aj zdá z vášho príspevku, že samotnú vraždu ani nezľahčujete a je vám ich obidvoch ľúto. Len tú ľútosť dosť kazí vaše prezentované presvedčenie, že asi aj viete z akých kruhov prišiel pokyn na ich vraždu. Vy na tie pokyny nejako veríte.

A keby len vraždu. Vy už viete, že je to obzvlášť rafinovaná vražda. Jej rafinovanosť je v tom, že má presne ako vražda vyzerať. Nie ako nejaká nehoda, ktorú by si sotva kto všimol. Uvádzate, vo svojom profile, že máte technické vzdelanie. Vy zrejme viete ako sa to má narafičiť tak, aby to vyzeralo ako nehoda. Ozaj to viete pán Podusel? Toto vás v tej vašej škole naučili? To teda nevyzerá na nejaký provinčný ústav. Vidno, že ste niečo pobrali do života.

Na oplátku, poviem vám niečo zo svojho života, aspoň z tých niekoľkých mesiacov, čo som pracovne strávil v obci, ktorú uvádzate ako svoje bydlisko. Preto poznám vášho statrostu, vtedajšieho, neviem či to ešte platí. V roku 2004 som bol oslovený na dodanie nejakých remeselných prác, aj sa to nejako rozbehlo, vybavovanie pridelenia eurofondov, aj to zakapalo a obec to dosť stálo. Projek sa obnovil opäť v roku 2010 a v ten nasledujúci sa aj z väčšej časti realizoval. Aspoň moje práce prebehli všetky v tom roku. Poviem vám, bol to des pracovať a fakturovať cez eurofondy.

Hlavným dodávateľom prác bola firma z okolia vášho krajského mesta, ja som bol subdodávateľ subdodávateľa hlavného zhotovitela. Viete čo to je vystavovať faktúry so šesťdesiatdňovou spaltnosťou a prijímať ich úhrady ďalších šesťdesiat dní po ich splatnosti? S plechovým ksichtom toho hlavného dodávateľa, ktorý to inak, nerobil úplne naschvál. Akurát, že si mýlil pojmy a dojmy. On si mal zabezpečiť vlastné prostriedky na počiatočné práce, ktoré mal hradiť v bežných termínoch svojim dodávateľom. Toto neurobil a svoje platobné termíny previedol automaticky na všetkých ostatných. Ak sa dobre pamätám, svoju prvú faktúru mohol vystaviť po realizácii dvadsiatich percent záväzku a jeho faktúra mala splatnosť stodvadsať dní. Opakujem, des pracovať a fakturovať cez eurofondy.

Dostal som, síce s omeškaním ale dostal, uhradené všetko. Aj ostatní, ale tie meškania boli fakt výrazné a robilo nám to všetkým problémy. Myslím si, že veľkú zásluhu na tom, že to napokon dopadlo lepšie ako pri iných podobných prácach financovaných z verejných zdrojov, mal práve váš starosta. Vo februári (2012) som mu volal a opýtal sa ho, ako to asi vidí s poslednou platbou od hlavného dodávateľa, ktorá ešte musela prejsť účtovníctvom prvého zo subdodávateľov, kým sa dostane ku mne.

„Dušanko, neboj sa,“ hovorí mi do telefónu. „Víš, oni sú šetci Maďari (hlavný dodávateľ bol z obce s výraznou maďarskou menšinou, ministersto pôdohospodárstva viedol vtedy Zsolt Simon z Mostu- Híd), oni držá spolu a zaplatia si to. Takže aj tebe.“

A tak aj bolo. Toľko zo zážitkov z vašej obce vtedy a teraz k nim zo všeobecnosti dnes. Každý si na prstoch spočíta, že to bolo za vlády Ivety Radičovej. No a čo? V čom je to odlišné, s narábaním s verejnými zdrojmi, pri tejto vláde? V ničom, pretože tento štát nie je v poriadku od svojho vzniku a to aj preto, pretože nebol v poriadku ani ten, ktorého je Slovensko jedným z nástupníckych štátov. To si klamať nemusíme. Všetko je postavené na neoficiálnych kontaktoch, všetko sa musí robiť podľa komplikovaných postupností a ešte to aj zaonačiť tak, aby to platilo naozaj. V tom je naša dlhoročná bieda. V tom nesmierne prekyprenom záhone protežovania, politikárčenia a politických nominácii, korupcie a zločinu. V ktorom sa možno všetci ťaháme za svetlom, ale niektorým sa darí výrazne viac, na úkor ostatných. Bolo to aj za iných vlád, nie iba za Fica a Mečiara. Bolo to iné, bolo to menej okaté, menej rozkošatené, alebo skôr inak, ale bolo to tak stále. A stále je.

Lenže, medzi ľuďmi sú rozdiely. Niekto sa dokáže až veľmi kriticky pozrieť (priznávam, že ja spätne) na výsledky konania tých, ktorých dlho preferoval a rozhodne sa, nie s ľahkým srdcom, v najbližších voľbách mu to spočítať. Niekto si vyhodnotí, že tadeto cesta už nepovedie a to ani pri zakusnutí si do jazyka, ani pri tej najvyššej miere tolerantnosti. A niekto iný zase je navyknutý na pokyny a koná bezducho podľa nich. Verí niečomu, čo dokáže spojiť aj s organizovaným zločinom, verí tomu však viac ako miere nebezpečia, ktorý taký zločin v sebe má.

Všetci sme dnes konfrontovaní so zločinom, ktorý napovedá desivé pozadie. Pozadie trváceho, pokračujúceho a kolektívneho trestného činu. Je to neprerušený rad trestných činov, ktoré udržiavajú dlhodobý protiprávny stav. S týmto sa, zdá sa, stotožňuje aj niekto, kto sa na sociálnej sieti označuje za Milana Podusela. Neviem kto to je, neviem či je to jeho pravá identita. Pre mňa je to predobraz biedy Slovenska. Človek, ktorý aj v dospelosti je zrejme nesamostatný v uvažovaní a takmer určite v konaní. Človek na pokyn, človek na istotu...taký ten ich človek. Len oni to o ňom nevedia, že je ich, oni vôbec nevedia že existuje, tak by to rád napravil svojím úbohým príspevkom pod statusom.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Siekelovci sa stiahli. La Casa de Slota prešla k právnikovi z kauzy emisie

Firma, ktorá vilu vlastní, dlhuje Trabelssiemu.

Stĺpček šéfredaktorky

Nech hanba po hlasovaní o kandidatúre Fica nie je kolektívna

Fico nie je jediným problémom voľby.

DOMOV

Voľba ústavných sudcov: Pozrite si možné scenáre vývoja (video)

Čo všetko sa môže v parlamente odohrať v utorok?


Už ste čítali?