Pellegrini, Glváč, Raši

Autor: Dušan Koniar | 6.3.2018 o 14:01 | Karma článku: 7,35 | Prečítané:  2270x

Neviem čo vlastne chceli títo traja páni povedať. Najčitateľnejší bol celý čas mlčiaci Raši, ktorý akurát zo dvakrát uhol pred Pellegriniho rozhodenou náručou. Žeby sa predsa len dištancoval?

 

 

Toto bude krátke, lebo k tejto bezradnosti niet veľmi čo dodať. Keďže Raši mlčal, tak len fakt krátko ku protirečeniam obidvoch rečníkov. Načo tam vlastne išli, keď nemajú čo relevantné povedať. Je pravdou, že čo sa kvantity týka, povedali toho pomerne dosť. Dovolávali sa hlavne toho, že polícii treba nechať priestor na vyšetrovanie vrážd, neokiadzať ich na každej tlačovej besede, že Kaliňák vyšetrovanie neriadi a teda ho ani nemôže ovplyvňovať. A z toho dôvodu, nemôže Pellegrini pripúšťať informácie z kdejakých webov, že napríklad talianski kolegovia informovali slovenskú políciu o Vadalovcoch atď. už v roku 2012. Pretože, správy z webov sú pochybnej kvality a treba ich brať s rezervou.

Veď hej, dobre, beriem. Ale pri inej otázke na Pellegriniho, či sa podpisuje pod Ficov teatrálny blud o Sorošovi a Kiskovi, má podpredseda vlády a Smeru- SD poruke podivohodnú odpoveď. Keď sa už nijako nevedel vykoktať ako je to vlastne s jeho názorom na Soroša, odkázal novinársku verejnosť na hľadanie informácií v tom množstve článkov, životopisov a názorov na sporného filantropa, ktoré sú všade poruke. Veď hej, Pellegrini určite myslel dôveryhodnú pôdu akadémií, knižníc univerzitných, vedeckých alebo aspoň okresných, lebo všade tam sa tie spoľahlivé informácie dajú získať. Takto sa dá získať overený súhrn informácií o Sorošovi. Alebo myslel Pellegrini weby a proste konšpiruje so svojim predsedom. Prikláňam sa k druhej možnosti.

Že so svojim predsedom konšpiruje druhý z prítomných podpredsedov Smeru- SD Glváč, o tom sa nedá nijako pochybovať. Jeho protirečenia sú trochu hlúpejšieho charakteru, nemyslím si však, že z toho dôvodu sa mu triasol hlas tak, ako sa mu zreteľne triasol. Aj on sa zameral na požiadavku doby- dať pokoj vyšetrovateľom. Pretože je to živá vec a ako si určite novinárska obec a verejnosť všimla, nikto z predstaviteľov Smeru- SD do takto živej veci nevstupuje. Okrem iného aj preto, aby páchateľom a ich advokátom nedávali d dispozícii nejaké budúce výhody.

Veď hej, dobre, beriem. Nemá sa vstupovať do živých, právoplatne neukončených vecí a káuz. Treba sa vyjadriť len k tým právoplatne ukončeným. Preto sa dá hovoriť o Galkovi ako o strojcovi nezákonných odposluchov s eštebáckymi praktikami, preto sa o Matovičovi môže hovoriť ako o daňovom podvodníkovi. Toľko ku Glváčovi, triasol sa mu hlas, nevtipkoval ako zvykne, on toto myslí naozaj vážne.

A ešte tá najzávažnejšia podpásovka od Pellegriniho, od ktorého by som takýto suterén nečakal. Vyjadril sa, chcem veriť že pravdivo, že on a určite hovorí aj za kolegov, nikdy nepripustí, že by Smer- SD hľadal záchranné koleso udržania koalície u Kotlebu. Tomuto sa dokonca ešte aj dnes dá veriť. Túto dôveryhodnosť však spochybňuje iná Pellegriniho myšlienka, ktorú vypustil po pár minútach, v inej odpovedi. Má vraj obavu, ak by naozaj malo dôjsť k predčasným voľbám a potom by vládu mali zostavovať ľudia ako Sulík...Matovič...Kollár...Kotleba...Galko.

Veď hej...ale neberiem. Neberiem takto podsúvanú konšpiráciu, demagógiu najhrubšieho zrna, sprostosť kalibru prerážajúceho nielen dno našej politickej scény, ale ktorá by snáď dokázala vyletieť cez Austráliu na denné svetlo a upozorniť aj tam, u protinožcov, ako pevne sú podpredsedovia a členovia strany Smer- SD zomknutí okolo svojho predsedu. Dúfam, že sa s ním aj povezú do toho pekla, čo sľuboval Čiznár.  

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Siekelovci sa stiahli. La Casa de Slota prešla k právnikovi z kauzy emisie

Firma, ktorá vilu vlastní, dlhuje Trabelssiemu.

Stĺpček šéfredaktorky

Nech hanba po hlasovaní o kandidatúre Fica nie je kolektívna

Fico nie je jediným problémom voľby.

DOMOV

Voľba ústavných sudcov: Pozrite si možné scenáre vývoja (video)

Čo všetko sa môže v parlamente odohrať v utorok?


Už ste čítali?