Fico, podľa obrazu svojho

Autor: Dušan Koniar | 30.3.2018 o 11:17 | Karma článku: 9,36 | Prečítané:  2622x

Tak sa nám vrátil do poslaneckej lavice. Z nej môže spokojne sledovať, čo za trosky vymodeloval z vlastného rebra. Trvalo mu to dlhšie ako šesť dní a už nikdy nebude mať nedeľu na oddych. Jeho dielo ho uštve na smrť.

 

 

Môže sa vrtieť v tej lavici koľko chce, všade okolo seba uvidí len viac či menej dokonalý klon seba samého. Fakt má byť na čo hrdý, sociálny demokrat vo výslužbe, ktorému z demokracie neostalo ničovaté nič a ostáva už iba akýmsi sociálnym patvarom. Podráždeným, hulvátskym a zádrapčivým telesom na naklonenej rovine, ktoré sa nevie zmieriť s fyzykálnymi zákonmi a s ich nezvratným pôsobením, posúvajúcim každé teleso na svoj okraj a potom aj mimo neho. Ak na teleso pôsobia aj iné ako fyzykálne zákony, ak ho niekto nechce ani na tej naklonenej rovine, alebo ak je tak sprosté, že so sebou mece v snahe udržať sa, či nebodaj rovinu vyrovnať, pôjde to s ním dolu vodou rýchlejšie.

O čo sa také pochybné teleso ale môže oprieť, kde môže hľadať oporu? To bude ťažké, pretože zaštítiť sa môže iba tým, čo si do svojho okolia vybralo a dosadilo.

Napríklad taký poslanec Fico a taký istý poslanec Valocký. Akoby ich jedna mater mala, akoby ich jedným metrom merali. Notorický klamár (2013, kauza bielenia karty malého pacienta vo FN Nitra, ktorej vtedy šéfoval), notorický packal (Národný onkologický ústav sa ocitol v patovej sitácii potom, čo tam Valocký nastúpil čo by Veľký šéf a ľudské zdroje odtiaľ miznú rýchlosťou, akou by sme chceli vidieť miznúť zhubnú chorobu) a notorický predstaviteľ nitrianského krídla Smeru- SD, ktorý svoje jubileum oslávil v spoločnosti SBS v hotely Zlatý kľúčik, ktorý zrejme mnohé odomyká.

Napríklad taký poslanec Fico a taký istý poslanec Blaha. Ctiteľ Castra, obdivovateľ Cháveza a Madura, so zvrátenou záľubou v zbedačenej Venezuele a s presvedčením, že ak by Chávez či Maduro dostali ešte viac priestoru ako mali, bola by to vzorná krajina. Blaha, s banditom Che Guevarom na hrudi a s Leninovými tézami na jazyku je určite Ficovi oporou.

Napríklad taký poslanec Fico a taký istý poslanec Madej. Ako po štipnutí vretenicou, ako blbeček zo Slizolinu, odskočil si z fotografie s Vadalom (Veď viete s kým) do záštity svojej advokátskej praxe. Veď on nič, on len za nejakých mizerných päť tisíciek právneho sporu ponúkol svoje odborné služby Vadalovej firme. Bezvýznamný spor, takých sú stovky. Len z tej fotky nie je jasné, čo tak tie veselé tváre zrumenilo, čo tak suverénne zdvihlo obom palce, uvoľnilo kravaty. Madej tvrdí (advokát a poslanec Národnej rady), že to je bežné, že bežne ho ľudia prosia o takéto fotky. Asi je jeho tajným snom prezliekať sa za Mickey Mousa, veď aj dnešného Kima starší brat zdrhol tajne do Tokya potúlať sa Disneylandom, čo ho stálo nástupníctvo po predchádzajúcom Kimovi.

Napríklad taký poslanec Fico a taký istý poslanec Kaliňák. Tu už končí každá sranda. Rovnaký úškrn na tvárach, rovnaké pohŕdanie v očiach, ktoré nedokáže prekryť nenávisť a z nej prameniaci strach. Rovnako mizerne zahraná bezprostredná veselosť, že opäť sedia v laviciach, kde začínali.

Toto sú teda záštity, ktoré podľa obrazu svojho stvoril jediný spravodlivý a ktoré by ho mali ochrániť od všetkého zlého. Nemal však byť tak dôsledný, nemal tvoriť tak presvedčivo. Packal ostane packalom, idiot idiotom a slizák slizákom. Mali na to predpoklady ešte skôr, ako si ich ktosi vyhliadol. Jeho chyba, že hrá s takýmito kartami vabank o seba aj celé Slovensko. Preto ho všetci úpenlivo prosíme: „Fico, nikam neodchádzaj, my ťa s radosťou vyprevadíme.“

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Siekelovci sa stiahli. La Casa de Slota prešla k právnikovi z kauzy emisie

Firma, ktorá vilu vlastní, dlhuje Trabelssiemu.

Stĺpček šéfredaktorky

Nech hanba po hlasovaní o kandidatúre Fica nie je kolektívna

Fico nie je jediným problémom voľby.

DOMOV

Voľba ústavných sudcov: Pozrite si možné scenáre vývoja (video)

Čo všetko sa môže v parlamente odohrať v utorok?


Už ste čítali?