Od suterénu po strop

Autor: Dušan Koniar | 28.5.2018 o 10:42 | Karma článku: 3,00 | Prečítané:  898x

Hmm, odkiaľ to ten Erik Tomáš má, že pre dobrú vec sú ochotní sa spojiť aj s čertom? Teda, odkiaľ má, že v minulosti sa Smer- SD s čertom spájal pre dobrú vec?

 

 

Lebo ja si nič také nepamätám. Pamätám si len samé zlé veci. Až tak zlé, že aj čert od nich dával ruky preč. Aj keď, niekedy len preto, že Fico mu dokázal vykradnúť aj osadenstvo pekla. Ficov názor, že Mečiarove amnestie sú právnym suterénom a následná koaličná zmluva medzi Smerom- SD a HZDS, ktoré malo tiež akýsi prídomok, je toho jasným príkladom. O rozšľapnutej SNS z tej istej koalície už ani nehovoriac.

Vystresovaný Fico urguje svoje šíky a sľubuje závratné sumy na všetky strany. Pre dobré veci samozrejme. Zrazu sa našli peniaze na vysokoškolské internáty (sľúbené niekedy v 2016 roku), nemocnica na Rázsochách by sa nebúrala ale dostavala, sociálne balíčky by už neboli len o chlebe a hrách, pre dobrú vec sa spoja nielen s čertom, ale aj s opozíciou (ale Matovič, Sulíl, Kollár a spol.- ad bestias!, lebo inak to nevedia). Už, už sa máme dočkať zásadnej reformy školstva a zdravotníctva, pretože tie predošlé, nikdy nezrealizované, asi zásadné a potrebné neboli nikdy.

Ale do transportérov sa nerozumie okrem Gajdoša nikto, tak do toho nevŕtajte. Vo vládnej koalícii nie je nikto skorumpovaní, ani nikdy nebol, tak do toho nevŕtajte. Žiadne prepojenia neexistujú, nevŕtajte. Oznamujte korupčné správanie aj naďalej občania a my aj naďalej budeme preverovať najprv vás a až potom...otom tých, o ktorých rozprávate také škaredé veci. Však len vŕtajte, určite sa dočkáte reakcie. Čestné pionierske na to, akože som birmovaný.

Takže po suteréne, Ficovi sa stropu zažiadalo. Asi už aj on tuší, že od dna sa odrazil príliš silno a o ten strop si tresol gebuľu. Či to nebude tým, čo za zgerba ho vyhadzovala oňahdy na rukách.

Ja stále nechápem, čo sa tu stále točí o dôchodkovom veku. O tom kto má kedy ísť do dôchodku, kedy mu a za akých podmienok vzniká nárok na dôchodok. Je tak ťažké ostať pri ukazovateli odrobených rokov?

Niekto sa vyučil a išiel robiť. A robí doteraz. Niekto začal v šesnástich (napríklad moje dávne spolužiačky ako šičky vo výrobnom družstve Detva, ktoré mali iba dvojročnú učňovku) a robí doteraz; niekto začal v osemnástich (ako napríklad učni z bežných trojročných učňoviek bez maturity) a robí doteraz; niekto začal v devätnástich, dvadsiatich rokoch (ako všetci maturanti, ktorí nepokračovali na výške) a robia doteraz a niekto ešte neskôr, po promócii, dvadsaťdva až dvadsaťšesť ročný, podľa toho, čo vyštudoval a ako si vzdelanie dopĺňal. Poznám všetky spomenuté kategórie svojej generácie. Až spoločne dosiahneme určitú vekovú hranicu, napríklad 62 rokov a tých poondiatých 139 dní, každý z nás na tom bude inakšie s odrobenými rokmi. Mne to vychádza, ak dobre rátam a ak dožijem, na 43 rokov a 73 dní. Tým spolužiačkam o nejaké dva roky viac. Vysokoškolákom o nejaké dva až štyri roky menej. Bez ohľadu na vojenčinu, materské dovolenky, započítavanie odštudovaných rokov. To všetko je v poriadku, ale skúsme to brať ako fakt odrobené roky.

To si fakt niekto myslí, že čerstvý šesťdesiatnik, muž alebo žena, štyri dekády pracujúci manuálne za pásom, na stavbe, v hore či na traktore, je na vrchole svojich fyzických síl a má ešte silu a chuť niekam rásť, ako sa to ľahko môže stať chirurgovi, právnikovi, architektovi, profesorovi čohokoľvek? Dirigentov nespomínam zámerne, tí rastú do osemdesiatky.

Každý sme na to išli inakšie, každý žijeme z iného príjmu a budeme mať iný dôchodok. Ale to sa nás týka tak či tak. Či sa nám tá hranica prizná dožitím (a odpracovaním) alebo len odpracovaním. Tak aký vekový strop a ešte to aj pchať do ústavy? Demografia nás nepustí, bude to komplikovanejšie a komplikovanejšie. Bez ohľadu na to, ako suveréne ju Viera Tomanová odmietala ako rozhodujúci faktor o našej predvídateľnej budúcnosti. Tak suveréne, ako viedla svoje sociálne podniky, ako vedie svoj úrad dnes. Od desiatich k piatim. Kam človek pozrie, tam je len hlboká stopa smeráckeho brodenia sa v marazme svojich sľubov a vízií. A oteplilo sa. Hnoj a blato zredlo tak, že ten oný...bývalý premiér, je v tom až po uši. To je jeho strop aj suterén zároveň, odtiaľ dnes kričí o pomoc. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Siekelovci sa stiahli. La Casa de Slota prešla k právnikovi z kauzy emisie

Firma, ktorá vilu vlastní, dlhuje Trabelssiemu.

Stĺpček šéfredaktorky

Nech hanba po hlasovaní o kandidatúre Fica nie je kolektívna

Fico nie je jediným problémom voľby.

DOMOV

Voľba ústavných sudcov: Pozrite si možné scenáre vývoja (video)

Čo všetko sa môže v parlamente odohrať v utorok?


Už ste čítali?