Fico asi zruší brigádnikov zo Súmračnej

Autor: Dušan Koniar | 13.12.2018 o 1:49 | Karma článku: 10,01 | Prečítané:  16926x

Ak už ich ex spomína zakomplexovaných idiotov vysedávajúcich v detskej izbe u mamy a vypisujúcich ničím nepodložené štvavé útoky, dúfam že pochopili, že reč je hlavne o nich. O brigádnikoch zo Súmračnej.

 

Všetkými desiatimi som za. Nemám nič proti tomu, aby prejav na sociálnej sieti; profil, status, diskusia, zdieľanie atď., fungoval tak, ako funguje iná bežná konverzácia či konfrontácia. Ja viem kto si ty a ty vieš kto som ja. Akurát do tej miery, do akej to dovoľujú všetky predpisy ochraňujúce osobné údaje každého z nás. Ak opomeniem kontakt medzi ľuďmi ktorí sa osobne poznajú, všetky ostatné kontakty majú šancu ostať do určitého času anonymné. Ako odosielateľ doporučeného listu viem uviesť vymyslené údaje, nikto moju totožnosť nekontroluje, nemôžem však očakávať odpoveď. Ak sa náhodou volám naozaj Jozef Mrkvička, mám trochu smolu pri predstavovaní, lebo toto meno vyvoláva pochybnosti, ale predstaviť sa niekde zámerne nepravým menom tiež nie je okamžite podozrivé. Pokiaľ nie som v situácii, že musím predložiť doklad totožnosti, ak mám na to nejaké dôvody, viem ostať v anonymite. Neviem síce prečo by som to tak robil, ale dá sa to.

Prednedávnom poslankyňa za SAS, pani Natália Blahová zverejnila status, v ktorom hodnotí výkon expremiéra Róberta Fica v dokumente RTVS „Expremiéri“. Nie je to lichotivý názor, nemá prečo byť a pani Blahová status končí parafrázou na Ficove slová zo záveru filmu, kde zhŕňa akési krédo v tom zmysle, že až keď politika ľutujú, naozaj končí so svojou politickou kariérou.

Naty, ako ju familiárne oslovujú priatelia či osobný známi, vyzýva verejnosť, aby sme ho teda ľutovali. Pod statusom je momentálne päťdesiatšesť diskusií, z ktorých je zrejmé, že každý z diskutujúcich má Fica plne zuby, ľutovať sme ho ale odmietli všetci. Bez štipky pokory a úprimného, ľudského postoja, s absentujúcim zmyslom pre humor a nadhľad a s celkovým prejavom navodzujúcim patologickú sebaľútosť a z nej plynúcu nenávisť voči nepriateľom, ktorých si dokáže vygenerovať z ľubovoľnej komunity, s takýmto renomé za desať rokov v čele vlády si ľútosť nezaslúži.

Profily diskutujúcich, až na niekoľko výnimiek, nevyzerajú na prvý pohľad anonymné. Po rozkliknutí asi desiatky z nich sú to bežné profily bežných ľudí. Nijako sa nelíšia od profilov tých, ktorých osobne poznám. Krstné meno a priezvisko, niekedy s prezývkou či iba tá prezývka. Profilová fotka alebo nič nehovoriaci obrázok. Ale celkovo, nevyzerajú tie profily anonymne. Nepriaznivci Fica s anonymitou problémy nemajú, vedia sa k jeho osobe vyjadriť otvorene, bez vulgárnosti a veľmi odmietavo. Dovolím si povedať že neľútostne.

Rovnako však aj Ficovi priaznivci. Občas sa mi ponúkne nejaký status priamo zo Smeru- SD či od Fica a profily diskutujúcich sú veľmi podobné. Z drvivej väčšiny pôsobia autenticky, slová obdivu prichádzajú od reálnych ľudí. Tak isto neobsahujú vulgárnosti, predsa ale, Ficova sebaľútosť žne určitý úspech. Diskusie jeho priaznivcov často obsahujú rady, že by už mal konečne zatočiť s tými študentami na námestiach, že tí by sa mali viac učiť za mamine peniaze ako mudrovať za peniaze z Piatej Avenue, že opozícia mu nesiaha ani po päty a iba zrádza Slovensko et cetera, et cetera. Stúpenci opozičných politikov takýmito radami do života nijako neoplývajú. Neviem si na žiadnu spomenúť, ale možno sa mýlim.

Zhrnuté a podčiarknuté, na obidvoch stranách sú ľudia, ktorí nijako, alebo nijako zvlášť svoju identitu neskrývajú. Nepovažujú to za nutné, vedia sa vyjadriť v rámci spoločensky prijateľných mantinelov, neulietava im dekel. Niektorí sú veľmi kritickí, iní naopak, až naivne nekritickí, to je ale vec názoru každého jedného, kam zaradí iných.

Čo problémom naozaj môže byť sú skutoční trollovia a brigádnici, nie iba Smeru- SD, konšpirátori a idioti, ako ich nazýva dosť presne Fico, pre ktorých je príznačné aj to, že majú množstvo fóbií. Tu už je na mieste priznať, že tie fóbie podsúva jedincom náchylným ich ľahko prijať viac ako jedna politická strana, že tie sa nachádzajú naprieč celým politickým spektrom. Toto naozaj môže byť problém. Zjednodušený pohľad na svet vypľutý vulgárne do éteru ničomu neosoží. Pokojní a rozvážni ľudia ho hodia za hlavu, senzitívnejší sa ním budú možno aj trápiť. Horúce hlavy sa možno pustia do škriepky, víťazom je vždy väčší idiot, s tým sa nič nedá urobiť. Chladné hlavy ako Fico, tie sa však zachovajú úplne inakšie.

Ak som spomenul, že nepriateľa si poľahky vygeneruje z akejkoľvek komunita platí aj to, že za spojenca sa neštíti vybrať si nikoho. Ani idiotov. Pretože na poslednom sneme Smeru- SD jačal o médiách a anonymných diskusiách na ich weboch a zastrájal sa všetkými možnými a dostupnými prostriedkami legislatívy, a ak možné a dostupné nie sú, urobí všetko preto, aby sa takými stali. Mediálny lynč jeho, jeho Smeru a jeho spojencov je neprípustný. Idiotov použil tak, že ich posadil pod ochranné krídla mienkotvorných médií a opozície. Jemu nepatrí ani jeden z nich. No..., nechce sa mi do toho púšťať, ale poľahky by som našiel desiatky profilov desivo ficoidných. Poľahky by som našiel desiatky profilov, ktoré Fica nenávidia rovnako ako Kisku či Sulíka a poľahky sa dajú nájsť profily nenávidiaci celý svet.

Je pritom ale zvláštne, ako si Fico dokáže protirečiť a pri jeho ťažení proti médiám a anonymným profilom to platí priam okato. Tá jeho bolestná absencia nadhľadu a zmyslu pre humor. V onom dokumente „Expremiéri“ sa tak zasnene zamýšľa nad tým, čo našej spoločnosti chýba k dokonalosti. Nepamätám si či to bolo v Justičnom paláci alebo na Topoľčianskom hrade, dovolil si však takú úvahu, že aké by to bolo dobré, ak by nad celou legislatívou a zbierkami zákonov jestvovalo ešte niečo nadriadené tomuto systému. Niečo ako rada starších či múdrych. Že nemôžeme všetky naše prejavy hodnotiť iba prísne a chladne z pohľadu legislatívy a áno, udiala sa nejaká vec a tú vedia zákony postihovať, ale musí predsa existovať aj niečo ako pozitívne príčiny či dôsledky takého činu.

Na a tu ho máš, fiškáľa prešibaného. Raz chce byť chrumkavý a obratom snová nové paragrafy. Čo sa dá na takom človeku ľutovať? Že chce odstrániť anonymitu zo sociálnych sieti? Nech si najprv uprace vo svojich radoch. Jedno z prvých zhrnutí priebehu snemu Smeru- SD v Trenčíne v sobotu 7. decembra na stránkach SME je z nasledujúcej nedele od Lucie Krbatovej. Materiál sa venuje Ficovým atakom, témam do ktorých sa pustil, vývodom, ktoré vyviedol. Predseda strany a jeho postoje boli hlavnou témou článku. Do určitej miery by to mohlo byť pochopiteľné, nepochopiteľné sú však ďalšie informácie z toho snemu.

Po predsedovi strany krátko rečnil aj predseda vlády. Okrem iného, Peter Pellegrini sa vrátil aj k nedávnym komunálnym voľbám a poďakoval sa tým kandidátom, ktorí sa nehanbili kandidovať za Smer- SD. Lebo toto je ich veľký problém. Dochádzajú im použiteľní ľudia, ktorí by boli ochotní svoje meno spojiť s názvom vlastnej strany, alebo strany, v oboch prípadoch Smer- SD, s podporou ktorej by ako nezávislí išli do volieb. V Krupine prvý krát nedokázali postaviť kompletnú kandidátku, ako povedal delegát Slosiarik z toho mesta. Ako päsť na oko voči tým kritickým slovám do vlastných radov- vďaka za tých čo sa za nás nehanbia a dochádzajú nám ľudia, vyznel postoj delegáta zo Žiliny. Ten síce Fica vidí rád na čele Smeru- SD, ale svoje meno odmietol uviesť. Vraj je to jeho rozhodnutie. K tomu treba Ficovi gratulovať, nie ho ľutovať. Bodaj by mal čo najviac takých otvorených myslí okolo seba. Užitočných...

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Minúta po minúte: V nemocniciach je najviac pacientov od začiatku pandémie

PCR testy zachytili 2 070 pozitívnych vzoriek, antigénové 822.

Ak nezaberie semafor, na rade je lockdown, vraví pandemická komisia

Matovič chce, aby sa kritici testovania ospravedlnili.


Už ste čítali?