Chcem ale vlastne nechcem, lebo vy máte vedieť, čo naozaj chcem. A má vás byť veľa

Autor: Dušan Koniar | 28.2.2019 o 11:12 | Karma článku: 2,53 | Prečítané:  930x

Je ale aj veľa ľudí na Slovensku, ktorí by Igora Matoviča najradšej videli v..., no povedzme, že v geograficky veľmi odľahlých miestach. Napríklad za siedmimi morami.

 

Ťažko povedať čo škodí Slovensku viac. Či nezvládnuté ego špičiek politických ľadovcov, ktoré nám svojim hlbokým ponorom (Fico, Danko) rýpu to povestné dno a neustále mu znižujú nivelitu, aby ho v zápase o nejakú zvrátenú Modrú stuhu Atlantiku opakovane prerážali. Alebo zopár bludných Holanďanov (Matovič, Hlina), ktorí už niekoľko volebných období nie sú nikde riadne ukotvení a svojim nekontrolovateľným pohybom sú pre normálnu plavbu rovnakým nebezpečím, ako tie ľadovce.

Neviem kam sa Matovič poberie do exilu, ak sa v máji nepoberie do Bruselu, do ktorého sa nechce pobrať už vo februári. Stanovil si na túto „naho- oblečenú“, „pešo- osliu“ cestu nevšedné podmienky, ktoré nedokáže nijako splniť a tak ju majú splniť jeho voliči. Má ich byť päťdesiattisíc a ešte jeden, aby sa aj toto ego zaradovalo. Potom svoje miesto prepustí tomu za ním, ktorému z jeho „päťdesiat tisícky“ práve ten jeden odskočil práve k nemu. Obrazne povedané. Prúser nastane okamžite potom, stále obrazne povedané, ak Matovič na prvom mieste kandidátky síce dosiahne svoju kýženú cifru, tá však nebude najvyššia zo získaných v rámci združenia. Či dokonca bude najnižšia. Lebo obrazne povedať a z toho predpokladať, dá sa všetko. Potom, muž z čela, dostane (sa) na zadok a bude ťažké a ponižujúce niečo také prenechať niekomu, lebo to bude patriť výlučne jemu.

Tak Igor, napni plachty a povedz nám kam vlastne chceš doplávať. Alebo ich skášaj. V regulárnom prístave so zrozumiteľnou stratégiou, v suchom doku, ak potrebuješ opravu, na šrotovisku, ak si to už vzdal. Ale nestoj na prove pri západe slnka ako Leonardo a Kate, žiadne delfíny pred tebou nebudú romanticky vyskakovať a hádzať ti to do urny. A ak stojíš na korme, ktorá tu provu smeruje, ukáž buzolu aj posádke, požičaj sextant dôstojníkom, zapisuj do lodného denníka pravdivé údaje.   

 

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Píše Branislav Benčat

Čoho sa Haščák bojí

Kontakt s Pentou môže byť čoraz rizikovejší.


Už ste čítali?