Čierno biela vyjadrovacia schopnosť nie je farbistá

Autor: Dušan Koniar | 8.7.2019 o 10:20 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  360x

Označiť slovník poslanca Blahu za nevinne farbistý môže len ten, kto s jeho vyhranenými názormi o dianí, nad ktorým nemá žiadnu kontrolu, vnútorne súhlasí. Napríklad strojca takých názorov.

 

Presvedčený socialista, za akého sa Blaha aj jeho mentor Fico považujú, by rozhodne chcel mať kontrolu nad všetkým. Aspoň nad tým podstatným. Ak sa mu to nedarí, ak to nijako nejde, siahne po slovníku o ktorom si myslí, že je farbistý. Ale nie je. Stále ostáva čierno biely, lebo obsahuje tú istú veličinu- nenávisť. Nenávisť voči všetkému, čomu jednak nerozumie a jednak nedokáže ovplyvniť. Obaľovať horké sliny nenávisti balastom farbistejšieho videnia sveta neobstojí. Každý máme svoje videnie a presvedčenie ale ak opakovane budeme tvrdiť, že červená je zelená, skončíme buď u očného alebo to budeme musieť dokázať.

Kaviarenský revolucionár Blaha loví svojich stúpencov v štvrtej cenovej skupine. Niežeby tá nebola pre ľudí. Všetky zariadenia slúžia svojmu účelu a majú opodstatnenie. Akurát, že v štvrtej cenovej majú byť rovnako ako v päťhviezdičkovom hotely čisté poháre, mydlo na toaletách, kvalitné nápoje a pokrmy. Markantný rozdiel je iba v rozsahu obsluhy, ponúkaného sortimentu a komfortu prostredia. A ceny za služby samozrejme.

Aj keď už u nás neexistuje to dávne rozdelenie na cenové skupiny gastronomických zariadení, väčšina ľudí vie o čom je reč. A tak isto väčšina si uvedomuje, že mentálne rozdelenie spoločnosti stále funguje práve na takomto princípe a nie je pri tom rozhodujúce, či sa obsluhujete sám vo výčape, alebo vám to servírujú na alpakovej tácke v smokingu. Lúzrov a pomätencov, rovnako ako rozhľadených a serióznych ľudí som zažil v každej z pomyselných cenových skupín požehnane. Žiaden názor by nemal mať prednosť, to ale platí len za predpokladu, že vždy sú po ruke tie čisté poháre, mydlo na toaletách, garancia kvality ponuky. Že vieme čo smieme v danej chvíli požadovať, čo môžeme za daných okolností dostať ako protihodnotu za svoje peniaze. Ak za päť eur dostanem výčapnú liehovinu, problém je v prevádzke, ak za deväťdesiat centov očakávam dvanásťročný koňak, problém je skôr inde.

A práve všade tam, kde sa to „inde“ vyskytuje, práve tam lovia socialisti fajty Blaha, Fico a im podobní. A je jedno, či lovná zver má hlboko do vrecka pre deväťdesiat centov, alebo či ju nejaká päť eurová bankovka nerozhodí. Stratégia takého lovu je naivne jednoduchá. Lovec sa štylizuje do polohy jedného z mnohých slabých a v ich mene a s ich podporou sľubuje narobiť poriadky s dravcami. Preto v mene slabých a prenasledovaných bude vystupovať ako predátor. Bude konať ako predátor, bude mať nároky ako predátor, bude mať všetky pôžitky predátora. Ale to len dočasne, ako sľubuje, kým nezatočí s tými, ktorí ubližujú „iným“ a „inde“.

Problém je len v tom, že čím dlhšie socialista takto primitívne loví, tým väčší hlad a nevôľa narastá tam „inde“, pretože v tom bežnom, prirodzenom biotope okolo nich už pomaly nič poriadne nefunguje. Nespokojní sa v potravinovom reťazci prepadávajú dolu, nimi navolení predátori sa menia na mrchožrútov, lebo všetko životaschopné takmer vyhubili. Apetít im však ostal, veľkohubé sľuby preto musia gradovať. Alebo, aj toho sme svedkami, evolúcia konania socialistu vytvorila živnú pôdu pre ešte netušených lovcov, ktorí napokon zožerú aj ich samotných. Tí sa ale nebudú mať za čo prezliekať, budú tak autentickí, akými sú na prvý pohľad.

Poslanec Blaha za svoje tvrdenia a výroky čelí žalobe od strany cítiacej sa takýmto konaním poškodenou. Uvidíme ako to bude pokračovať. Poslanec Blaha sa netají tým, že o jeho profil na facebooku sa stará, tuším že sedem ľudí. Už sme tu mali voleného zástupcu ľudu, ktorý sa radšej nechal označiť ako počítačový analfabet, než by prijal zodpovednosť za svoje konanie a tvrdenie. Poslanec Blaha bude musieť svoje tvrdenia dokázať a prípadne niesť za ne dôsledky a zodpovednosť.. Alebo sa ja budem musieť poobzerať po inej vnukovej hračke, aby som jeho hrdinstvo mohol okomentovať.  

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?