reklama

Zľava na vymožiteľnosť práva

Vyzerá to tak, že prvý a základný sociálny balíček z dielne sociálnych demokratov bol ušitý na mieru tej cieľovej skupine, ktorá nikdy nebola ochotná stáť s ostatnými v rade a čakať na štart.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

V pondelok dozorujúci prokurátori vyzvali nemenovanú, ale špecifikovanú skupinu štátnych úradníkov, aby vo vlastnom záujme prišli čo to vysvetliť ohľadne tej diskutovanej komunikácie, ktorej hodnovernosť je síce diskutabilná, ale spoločenská závažnosť tak obrovská, že venovať sa jej je nevyhnutné. Ako sa očakávalo, keďže prokurátori k tomu vyzvali v súvislosti s objasnením zhruba dvadsiatky trestných činov, ktoré počas vyšetrovania vraždy novinára zatiaľ identifikovali, nemá verejnosť informáciu o tom, že by niekto z tých oslovených štátnych úradníkov prišiel na pokec. 

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Skôr, ako sa verejnosť niektoré mená vo štvrtok dozvedela, unúval sa expremiér nervózne si vyprosiť, aby ktokoľvek spájal jeho vládu a jeho ministrami spravované rezorty s akoukoľvek súčinnosťou a zodpovednosťou z nej plynúcej pri príprave vraždy. Nuž tak. Expremiér je naďalej presvedčený, že jeho ministrom vnútra vymenovaný policajný prezident a aj minister samotný, sú muži na svojich miestach a opakovane to dokázali. S čím sa dá s expremiérom výnimočne súhlasiť a dodať, že toto tvrdenie platilo a do značnej miery stále platí o celých šíkoch zamestnancov ministerstva vnútra. A nie iba o nich.

SkryťVypnúť reklamu
reklama

Ale ono je to tak. Čo platilo včera, nemusí tak úplne platiť aj dnes, z čoho sa dá vyvodiť určitá neistota, ako to vlastne bude zajtra. Možno pre toto zvolili prokurátori ten neobvyklí spôsob podania informácie verejnosti, že niekde vysoko v mocenských kruhoch štátu sa deje niečo nezlučiteľné s tvrdením, že tie kruhy tvoria muži naozaj na svojich miestach. A ženy.

V pondelok prokurátori informovali verejnosť, že cez súčinnosť policajných zložiek, na žiadosť súkromnej osoby neboli lustrovaní iba novinári. Že obdobnému záujmu boli vystavení aj ich kolegovia prokurátori, čo je však trochu iná káva. Nie preto, žeby sa naša spoločnosť delila na kasty ako u hinduistov. Aj keď, o našich nedotknuteľných stojacich na úplne inom konci spoločenského rebríčka by sa dalo rozprávať a rozprávať do omrzenia. Rozdielnosť spoločenského nebezpečenstva medzi lustrovaním novinára a prokurátora je v tom, že dostať sa k informáciám o prokurátoroch si vyžaduje iný level, že niektorí muži a ženy musia stáť trochu inde ako na svojich miestach. A hlavne, že musia aj za niečo stáť a to niečo je najlepšie vyjadriteľné tak, že si ho vypýtajú, že si počkajú na ponuku.

SkryťVypnúť reklamu
reklama

Opravte ma ak sa mýlim, ale mne to vychádza tak, že expremiér sa zastával svojich podriadených a podriadených svojich podriadených hlavne po straníckej línii. Nijako nepripúšťal možnosť, že za vlády sociálnych demokratov, v období jeho výkonu ústavnej funkcie, by niečo také bolo možné. Aby jednotlivci či skupiny zo všetkých zložiek vyšetrovania a posudzovania trestných činov, z akejkoľvek motivácie prešli na stranu zločinu.

A expremiér to v žiadnom prípade nemyslel len v minulom čase. Žeby niečo prenechal na svojho nástupcu. Tomu v podstate neprenecháva nič, opätovne na neho tlačí po straníckej línii a svoju stranícku nadriadenosť pripomína denne. Premiérovi, ministerke vnútra aj jej policajnému prezidentovi, spolužiakovi a ktovie komu ešte. Nech si upracú, pripomína im. A keď tí naozaj začnú upratovať, možno z pudu sebazáchovy, ale vidno že sa upratuje, expremiér si vyprosuje. Čokoľvek, hocičo, všetko a od všetkých.

SkryťVypnúť reklamu
reklama

Expremiér nedáva ruky preč od ničoho, hlási sa ku všetkému, čo sa v tejto krajine udialo nedávno aj dávnejšie a asi mu uniklo, že ak by na jeho slovách o tom, že oné zložky nemajú nič spoločné s vraždou novinára bolo niečo pravdy, NAKA musela mať úplne iné dôvody na zásahy na okresných a krajských súdoch, u námestníčky ministra spravodlivosti. A to by bolo horšie ako zlé. Znamenalo by to, že kým expremiér háji „svojich“ v preferovanej veci, oni sa dopúšťajú, zatiaľ v štádiu podozrenia, úplne iných porušení zákonnosti. A to by znamenalo, že expremiér nemá pod kontrolou nič, tak ako to nemal ani v minulosti. Že mu tu nekontrolovane vyrástla uzavretá skupina, zrejme zločinecká a on im bol a je na dve veci. Aby poskytol zľavu na vymožiteľnosti práva a ak už na to nebude mať páky, aby čušal vo vlastnom záujme. O všetkom.

Dušan Koniar

Dušan Koniar

Bloger 
Populárny bloger
  • Počet článkov:  668
  •  | 
  • Páči sa:  3 514x

na pol ceste medzi nádejou, že môže byť aj lepšie a podozrením, že lepšie je vždy tomu, kto sa tým nezaoberá. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Juraj Karpiš

Juraj Karpiš

1 článok
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

752 článkov
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu