Ministerka zo svojho vnútra nechce dovoliť

Autor: Dušan Koniar | 9.2.2020 o 4:35 | Karma článku: 10,77 | Prečítané:  2188x

Len nevieme, či ministerkin nápad vychádza zvnútra nej samej, alebo z vnútra, čiže z jej rezortu, ľudovo či slangovo práve vnútrom nazývaným.

 

Nedopovedaný apel ministerky vnútra, ktorá z povahy svojho rezortu zodpovedá za transparentnosť parlamentných volieb a technicky zabezpečuje ich priebeh, je horší ako zlý. Ešte horší od toho apelu je ale spôsob, ako sa ho snažila vysvetliť.

Nevieme, či súčasťou jej prejavu bolo aj sypanie si popola na hlavu za zlyhanie jednotlivcov, zodpovedných za doručenie hlasovacích lístkov žiadateľom do zahraničia. Dcéra a zať, žijúci v zahraničí, patria do odlišných okrskov, možno preto im hlasovacie lístky boli doručené s týždenným rozdielom doručenia, hoci žiadosti odchádzali spoločne. Hlasovacie lístky majú kompletné, známe sú zatiaľ iba štyri prípady neúplnej sady lístkov. Nevieme teda, z toho krátkeho útržku ministerkinho rečnenia, či ju toto trápi. Tento, verme že len administratívny lapsus jej ľudí. Vieme však čo ju trápi naozaj.

Upozorňuje na okolnosť, že tieto voľby budú v niečom zvláštne oproti predchádzajúcim a to v tom, že zo zahraničia prejavilo vôľu voliť až šesťdesiattisíc občanov Slovenskej republiky. Pochválila snáď ministerka vnútra týchto voličov, kvantitou možno na úrovni Prešova či Žiliny, za ich jasne pozitívny občiansky postoj? Vyjadrila vari poďakovanie za prácu ľudí z rezortov zahraničia a vnútra za to, že výsledkom ich nasadenia, propagácie a podpory záujmu je práve takéto vysoké číslo? Nie, o tom nevieme nič.

Vieme len, že tohto čísla sa ministerka a jej strana Smer- SD bytostne obáva a podľa jej slovného prejavu, v príhovore aj v jeho zdôvodnení, toto číslo je prekážkou v dosiahnutí priaznivých volebných čísiel pre Smer- SD. Pretože, takto sa dá chápať presvedčenie a správanie sa Smeru- SD, voličov treba deliť na vhodných a nevhodných a tých nevhodných aj regionálne identifikovať, aby bolo neúspešným jasné, odkiaľ fúka vietor ich neúspechu.

A znovu je potrebné sa pani ministerky opýtať. Vytkla vari regiónom s patologicky najnižšou volebnou účasťou ich pasivitu? Oslovuje, po straníckej línii, svojich kolegov v týchto ľahostajných obciach či okresoch, aby urobili omnoho viac ako doteraz v tejto veci? Nie, nezdá sa, že by dvadsať dní pred voľbami toto mala pani ministerka ako úlohu dňa. Mala by mať, ale nemá.

Trápi ju však, z prsta vycucaný údaj, že v zahraničí sa aktivizujú voliči opozície, voliči z Bratislavy. Nuž, čo je na tom prekvapivé, keď smerácka ministerka, nový Smer sem, nový Smer tam, príde s takouto „ficovinou“? Podsúvanie svojim lenivým zákutiam, že za ich sociálne neistoty môže nielen liberálna Bratislava, ale dokonca tá Bratislava, ktorá sa vysťahoval niekam dopreč a o Slovensko a ich trápenia sa vôbec nezaujíma. Chcela údajne, pani ministerka, vyzvať práve tieto slabo voliace regióny, aby svoj prístup k voľbám prehodnotili a zúčastňovali sa volieb hojnejšie.

Nie však tým, aby im Bratislavu a okolie dávala za príklad. Nie tým, že im vyzdvihne postoj ľudí, ktorí sú ochotní hradiť poštovné prvej triedy z kdejakej prdele kde sa práve nachádzajú, len aby sa aj ich zadky mali doma lepšie. Nie. Ona ich Bratislavou straší, ona vníma hlas zo zahraničia ako nepriateľský. A zodpovedá za priebeh parlamentných volieb a riadne sčítavanie hlasov. Pozoruhodné. Pozoruhodne podozrivé. Podozrivo zúfalé a potenciálne nebezpečné v následných rozhodnutiach, ku ktorým by niekto mohol po takejto zvrátenej argumentácii dospieť.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?